‘Böcek gibi ezilmiş’: Sıkıntılı tahvil yöneticisi Tesla’ya karşı milyarlarca dolarlık bir seçenek bahsi yapıyor – Finans Haberleri

‘Böcek gibi ezilmiş’: Sıkıntılı tahvil yöneticisi Tesla’ya karşı milyarlarca dolarlık bir seçenek bahsi yapıyor

2020 tweet’inde Tesla’nın “böcek gibi ezileceği” tahminini yapan Deer Park Road Management Co’nun baş yatırım yetkilisi Scott Burg, ikinci çeyrekte yaklaşık 4,8 milyon Tesla hissesinde satım opsiyonu satın aldı. Bloomberg ve Barron’un bildirdiğine göre bu hafta düzenleyici dosyalama.

Firmanın risk altında olduğu miktar çok daha düşük olsa da, satışların kapsadığı hisseler Haziran sonunda yaklaşık 3,2 milyar dolarlık bir nominal değere sahipti.

Deer Park Baş Yatırım Sorumlusu Scott Burg, Barron’a Tesla’nın satış opsiyonları pozisyonunun portföyünün %0,1’ini oluşturduğunu söyledi. Bu o kadar da fazla değil ve Deer Park’ın muhtemelen hisse başına 1 dolardan daha azını ödediğini gösteriyor.

Bu yıl sosyal medyada Tesla ve CEO Elon Musk’a yönelik eleştirileri artırdıktan sonra Burg, Çarşamba günü Twitter hesabını sildi.

Ne Deer Park, ne de medya ilişkileri departmanını dağıtan Tesla, yorum isteyen mesajlara geri dönmedi. Burg kendini büyük bir Tesla ayısı olarak görmüyor. Ancak Barron’a genel ekonomi ve tüketici konusunda düşüş eğiliminde olduğunu söyledi. Tesla hisse senetlerinin mücadele etmesini bekliyor, ancak bu önümüzdeki yıl diğer tüm tüketici isteğe bağlı hisse senetleri gibi.

Tesla bahsi, Deer Park’ın bu yılın başlarında, temel bir varlık düştüğünde değeri artan putları kullanarak yaptığı birkaç düşüş bahisinden biridir. İlk çeyrekte, Deer Park satın alınan S&P 500 endeksini yaklaşık 20 milyar dolarlık bir nominal değerle, yani firmanın Mart ayı sonundaki 4.6 milyar dolarlık net varlıklarının dört katından fazla.

Bloomberg tarafından elde edilen şirket belgelerine göre, firmanın amiral gemisi yapılandırılmış kredi fonu STS Master, 2022’nin ilk yarısında %8,65 kazanç elde etti ve kazançların tamamına yakını opsiyon, takas ve hedge işlemlerinden geldi.

STS Master’ın serveti, fonun kabaca %6.5 oranında düştüğü Temmuz ayında keskin bir şekilde tersine döndü ve sonuçlar Eylül ayının sonunda iyileşmezse, şimdiye kadarki en kötü çeyreği için yola koyuldu. Bloomberg’in kısa bahsi bildirmesinin ardından, firma Cuma günü bir e-postada müşterilerine verdiği demeçte, kayıp fonun 2022 kazancını %2,2’ye düşürdü.

Austin, Teksas merkezli Tesla’nın hisseleri, elektrikli araç üreticisinin Şanghay’daki fabrikasındaki üretim kesintileriyle ilgili endişelerin artmasıyla ikinci çeyrekte %38 düştü. Hisse 30 Haziran’dan bu yana keskin bir şekilde toparlandı ve Perşembe günkü kapanışa kadar %35 arttı.

Tesla Inc. TSLA’nın hisseleri, NASDAQ Bileşik Endeks COMP’un %2 düşüşle 12.705.22’de sona erdiği ve borsa için kasvetli bir ticaret seansı olduğu kanıtlanan Cuma günü %-2,05 düşüşle 890,00 $’a düştü. Dow Jones Endüstri Ortalaması DJIA, %-0,86 düşüşle %0,86 düşüşle 33.706,74 oldu. Cuma günü Tesla’nın art arda dördüncü kayıp gününü gördü. Tesla Inc., şirketin 4 Kasım’da ulaştığı 52 haftanın en yüksek seviyesi olan 1.243.49$’ın 353.49$ altında kapattı.

Deer Park, bir dosyaya göre hisse senetlerine ve hisse senedi türevlerine yatırım yapmak için de geniş bir alana sahip olmasına rağmen, esas olarak ipoteğe dayalı ve kurumsal borçlar da dahil olmak üzere sıkıntılı menkul kıymetlere odaklanıyor.

Wall Street dışında pek tanınmayan Deer Park, Izzy Englander’s Millennium Management’ın ilk çalışanlarından biri olan kurucu Michael Craig-Scheckman’ın 2008 mali krizi sırasında STS Master’ı başlatmasından bu yana yaklaşık %19’luk yıllık ortalama getiri elde etti.

Twitter Inc. TWTR, %0,30’un kendisi, Deer Park’ın ikinci çeyrekte Tesla satış opsiyonlarını yüklemesi için bir katalizör olabilir.

Nisan ayında Musk, sosyal medya platformunu 44 milyar dolara satın almak için istenmeyen bir teklifte bulundu, ancak bir pazar bozgununun teknoloji hisselerini ezmesinden sonra anlaşmadan çekilmeye çalıştı. İki taraf şimdi, kısmen Musk’ın anlaşmayı tamamlamak zorunda kalması durumunda milyarlarca dolarlık kişisel hissesini satması nedeniyle Tesla hisselerine ağırlık veren bir mahkeme savaşına giriyor.

“Ölüm sarmalının ne olduğunu biliyor musun? TSLAQ geliyor,” diye tweet attı Burg, 20 Mayıs’ta, TSLA kodu altında işlem gören Tesla’nın hisseleri %6,4 düştüğünde. Borsalar, iflas koruması için başvuruda bulunduğunda genellikle bir şirketin kaydına Q harfi ekler.

.

‘Böcek gibi ezilmiş’: Sıkıntılı tahvil yöneticisi Tesla’ya karşı milyarlarca dolarlık bir seçenek bahsi yapıyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.marketwatch.com

Sevdiklerinle Paylaş: