BofA Anketi ‘Çığlıklar’ Kapitülasyonu ve 2023 Ralli Seti – Finans Haberleri

BofA Anketi ‘Çığlıklar’ Kapitülasyonu ve 2023 Ralli Seti

(Bloomberg) — Bank of America Corp. tarafından ankete katılan fon yöneticileri arasında hisse senetleri ve küresel büyüme konusundaki duyarlılık, tam bir teslimiyet göstererek 2023’te bir hisse senedi rallisinin yolunu açıyor.

Bloomberg’den En Çok Okunan

Michael Hartnett liderliğindeki stratejistler Salı günü bir notta, bankanın aylık küresel fon yöneticisi anketi “makro kapitülasyon, yatırımcı kapitülasyonu, politika kapitülasyonunun başladığını haykırıyor” diye yazdı. Federal Rezerv sonunda faiz oranlarını yükseltmekten vazgeçtikten sonra hisse senetlerinin 2023’ün ilk yarısında dibe vurmasını bekliyorlar.

Stratejistler, “Piyasa likiditesi önemli ölçüde kötüleşti” diyerek, yatırımcıların portföylerinin %6,3’ünün nakit olarak, Nisan 2001’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştığını ve katılımcıların net %49’unun düşük ağırlıklı hisse senetleri olduğunu belirtti.

Ekim ayından itibaren 971 milyar dolarlık yönetim altında 326 fon yöneticisiyle yapılan ankete göre, ankete katılanların neredeyse rekor bir kısmı, önümüzdeki 12 ayda daha zayıf bir ekonomi beklediklerini söylerken, enflasyonun %79’unun aynı dönemde düşeceği tahmin ediliyor. .7-13 Ekim.

Hartnett, “Borsa geçen aya kadar kasvetli duygulara karşı bağışık olsa da, yatırımcıların karamsarlığını daha iyi yansıtmaya başladı” dedi.

Kazanç sezonu ivme kazanırken, yatırımcıların %83’ü küresel kârların önümüzdeki 12 ayda daha da kötüleşmesini bekliyor. Stratejistlere göre net %91’lik bir kesim, küresel şirket kârlarının önümüzdeki yıl -küresel mali krizden bu yana en yüksek seviye- %10 veya daha fazla artmasının muhtemel olmadığını söyledi.

Raporlama sezonu bu hafta büyük ABD bankalarının yoldan çekilmesiyle ciddi bir şekilde başlıyor ve Netflix Inc., United Airlines Holdings Inc. ve Tesla Inc. sonuçları açıklayacak.

hikaye devam ediyor

Küresel hisse senetleri, teknik seviyelerden gelen destek, Birleşik Krallık hükümet politikalarındaki değişiklikler ve kazançlara odaklanma ile son günlerde ralli yaptı. Hartnett ve ekibi, geçen hafta ABD enflasyon baskısından sonraki ralliyi “ayı kucaklaması” olarak nitelendirdi.

Ankette öne çıkan diğer önemli noktalar şunlardır:

  • Mutlak anlamda, yatırımcılar en çok nakit, sağlık, enerji ve temel ürünlerde yükselişe geçiyor ve hisse senetleri, Birleşik Krallık ve Euro Bölgesi hisse senetleri ile tahvillerde en çok düşüş eğilimi gösteriyor.

  • En kalabalık işlemler, uzun ABD doları, kısa Avrupa hisse senetleri, uzun ESG varlıkları, uzun petrol, kısa vadeli gelişen piyasalar/Çin borç ve hisse senetleri ile kısa Birleşik Krallık borç ve hisse senetleridir.

  • %68’lik rekor yüksek bir pay, doları aşırı değerli görüyor

  • Yatırımcılar, sistemik bir kredi olayı için en olası kaynak olarak Avrupa devlet borç piyasalarını görüyor

  • Yatırımcılar, önümüzdeki 12 ay içinde bir politika pivotu olasılığının arttığını görüyor ve katılımcıların %28’i bu zaman diliminde daha düşük kısa vadeli oranlar görüyor.

(Yedinci paragrafta kazanç detayları ile güncellemeler.)

Bloomberg Businessweek’ten En Çok Okunan

©2022 Bloomberg LP

BofA Anketi ‘Çığlıklar’ Kapitülasyonu ve 2023 Ralli Seti
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: finance.yahoo.com

Sevdiklerinle Paylaş: