Bored Apes Yaratıcısı Yeni CEO Değişti.

Bored Ape Yacht Club yaratıcısı, eski Activision başkanını yeni CEO olarak karşılıyor

Yuga Labs’ın CEO’su Daniel Alegre olarak değişti. Yeni rolü kamuoyuna açıklanmadan önce Activision Blizzard’ın Başkanı ve COO’su olarak görevinden ayrılalı 72 saatten az zaman geçti.

Daniel Alegre, 2023’ün 1. Yarısında Yuga Labs’ın CEO’su olacak

Yuga Labs’ın Alegre’yi Bored Ape Yacht Club, CryptoPunks ve Otherside’a ev sahipliği yapan blockchain teknolojisi şirketine katılmaya ikna etmesi büyük bir iş zaferi. Alegre, Call of Duty, World of Warcraft, Diablo, Overwatch ve Candy Crush gibi tanınmış markaların yaratılmasına yardımcı oldu ve 2020’nin başından beri Activision Blizzard’ın liderliğine yardımcı oluyor. Özgeçmişine göre, Google’da çeşitli liderlik pozisyonlarında 16 yıl geçirdi.

Yuga Labs’ın kurucu ortaklarından Wylie Aronow, hazırladığı bir açıklamada Daniel’in “dünyanın en iyi oyun şirketlerinden birinde en üst düzey sorumluluklardan birine sahip olduğunu” söyledi. Aronow’a göre, eğlence, e-ticaret ve dünya çapında stratejik ortaklıklar konusunda önemli bir deneyim getiriyor.

Ayrıca işletme, Alegre’nin yeni profil fotoğrafının Mutant Ape Yacht Club #3850 olacağını iddia ediyor. (PFP).

Alegre’nin kararı, Federal İletişim Komisyonu’nun (FCC) Microsoft’un Redmond, Washington merkezli bilgisayar tarafından metaevrene doğru cesur ve stratejik bir hamle olarak Ocak ayında açıklanan 69 milyar dolarlık bir satın alma olan Activision Blizzard’ı satın almasını engellemek için bir dava açmasından iki haftadan kısa bir süre sonra geldi. dev

Yuga’nın eski CEO’su, ortak ve danışman olarak devam ediyor

Yuga Labs’e göre Alegre, 2023’ün ilk yarısında görevi devralacak. Şirketin ilk ve mevcut CEO’su Nicole Muniz, ortak ve stratejik danışman olarak kalacak.

Muniz, geçen ay şirketin “internetin bir sonraki aşamasını inşa etmek için en iyi ve en zeki kişileri işe almaya çalıştığını” belirtti. Eylül ayında firma, baş oyun sorumlusu olarak hizmet etmesi için mobil oyun yöneticisi Spencer Tucker’ı işe aldı.

Alegre yaptığı açıklamada, “Yuga Labs, güçlü bir hikaye anlatımı ve topluluk oluşturma kombinasyonu sayesinde hızla kendini kanıtladı” iddiasında bulundu. Activision’ın eski başkanı, yaratıcıları güçlendirecek ve kullanıcılara kimliklerinin ve dijital varlıklarının gerçek sahipliğini verecek şekilde metaverse’i tanımlamaya yönelik büyük bir fırsattan ilham alıyor.

Daniel Alegre ağırlıklı olarak Otherside’a odaklanacak

Alegre’nin ana konsantrasyon alanı Öteki Taraf olacak. İşletme, bunu “birlikte çalışabilir, oyunlaştırılmış bir meta veri deposu” olarak tanımlıyor. CryptoSlam’in verilerine göre, Otherside, toplam 1,1 milyar dolara yakın işlem hacmi ve bu yıl başlatılan en büyük NFT projelerinden biridir. Yuga’nın oyun tutkularının vücut bulmuş halidir. Ancak, ticaret ivmesi son zamanlarda NFT pazarının geri kalanıyla birlikte azaldı.

Aronow ve Yuga Labs’ın kurucu ortağı arkadaşı Greg Solano, bir blog yazısında, Otherside ve diğer iddialı projeleri yeni zirvelere taşımak için en üst düzeyde üretim yapma geçmişine sahip birini işe almak istediklerini belirttiler.

Şubat ayında, Yuga Labs’ın sözde isimsiz kurucuları Aronow ve Solano’nun gerçek isimleri olduğu rezil bir şekilde ortaya çıktı. İşletme, önümüzdeki ay 4 milyar dolar değerinde 450 milyon dolarlık bir başlangıç ​​fonu duyurdu.

Bored Apes yaratıcısı, eski Activision başkanını yeni CEO olarak karşılıyor
adlı haberi okudunuz. Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Diğer kripto para haberleri için aşağıya kaydırınız.

kaynak: crypto.news

Sevdiklerinle Paylaş: