Borsa haberleri canlı güncellemeler: Wall Street Fed toplantısına hazırlanırken hisse senetleri düşüyor – Finans Haberleri

Borsa haberleri canlı güncellemeler: Wall Street Fed toplantısına hazırlanırken hisse senetleri düşüyor

ABD hisse senetleri, üç ana endeksin üç ayın en kötü haftasını kaydetmesinin ardından Pazartesi günü erken saatlerde sıkı bir düşüş yaşadı.

S&P 500, Dow Jones Industrial Average ve teknoloji ağırlıklı Nasdaq, işlem seansının başında yaklaşık %0,6 oranında değer kaybetti.

Bu arada tahvil piyasasında, gösterge ABD 10 yıllık Hazine bonosu 2011’den bu yana en yüksek seviyesi olan %3.49’a yükselirken, 2 yıllık Hazine bonosu %3.9 ile 15 yılın en yüksek seviyesini geride bıraktı.

Yatırımcılar, Federal Rezerv’in 20-21 Eylül’deki iki günlük politika toplantısına hazırlanıyor. ABD merkez bankasının Çarşamba günü saat 14:00’te müzakerelerin sonunda üçüncü kez 75 baz puanlık bir artış yapması bekleniyor.

Geçen hafta beklenenden yüksek gelen enflasyon verileri, Fed’in parasal sıkılaştırma çabalarını artıracağı ve ekonomiyi resesyona sürükleyeceğine dair korkuların yeniden canlanmasının ardından ABD hisse senedi piyasalarında satışlara yol açtı. Gösterge S&P 500 bu hafta %4.7, Dow Jones Sanayi Ortalaması %4.1 ve teknoloji ağırlıklı Nasdaq Composite %5,5 değer kaybetti.

Nakliye devi FedEx’in (FDX) ön kazanç uyarısı, şirketin küresel bir resesyonun devam edebileceğini ve “önemli ölçüde kötüleşen” makroekonomik eğilimlere ilişkin tüm yıl boyunca verdiği rehberliği geri çekmesinin ardından Cuma günü büyüme endişelerini artırdı.

New York, New York – 16 Eylül: Tüccarlar New York Menkul Kıymetler Borsası’nın (NYSE) katında 16 Eylül 2022 New York City’de çalışıyor. Dow Jones Sanayi Ortalaması, enflasyona ilişkin ekonomik endişeler ve taşımacılık şirketlerinin küresel kurumsal karları düştüğü için Cuma günü yeniden düştü. (Fotoğraf Spencer Platt/Getty Images tarafından)

15 Haziran – 8 Eylül tarihleri ​​arasında kazanç çağrısı yapan S&P 500 şirketlerinden 240’ı, “durgunluk” terimini belirtti – en az 2010’dan bu yana terime atıfta bulunan en yüksek rakam ve 5 yıllık ortalama 52’nin oldukça üzerinde. FactSet araştırması.

Yatırımcılar kazanç sezonuna girerken, Wall Street stratejistleri, enflasyon ve oran baskıları da dahil olmak üzere makroekonomik ters rüzgarların şirket marjları üzerinde giderek artan bir ağırlık belirtileri göstermesiyle birlikte, kazanç beklentileri konusunda alarm veriyor.

Bank of America’dan Michael Hartnett yakın tarihli bir notta, kazanç kesintilerinin daha derin bir satış için katalizör olacağı konusunda uyardı ve S&P 500’ün 3.600’e, hatta ayı durumunda 3.000’e doğru sallandığını görüyor. Cuma kapanışı itibarıyla endeks 3873.33 seviyesindeydi.

hikaye devam ediyor

Fed endişeleri yatırımcıları riskten uzak bir ruh halinde tutarken, duygu kripto para piyasalarında da hissedildi. Bitcoin (BTC-USD) 19.000 doların altına düştü ve Ethereum (ETH-USD), geçen hafta merakla beklenen “birleşme” sonrasında 1.300 dolar seviyesinin yakınında gezinmek için bir düşüş yaşadı.

Alexandra Semenova, Yahoo Finance’in muhabiridir. Onu Twitter’da takip et @alexandraandnyc

Yahoo Finance platformunun en son trend hisse senetleri için buraya tıklayın

Hisse senetlerini hareket ettiren olaylar da dahil olmak üzere en son borsa haberleri ve derinlemesine analizler için buraya tıklayın

Yahoo Finance’den en son finans ve iş haberlerini okuyun

Apple veya Android için Yahoo Finance uygulamasını indirin

Twitter, Facebook, Instagram, Flipboard, LinkedIn ve YouTube’da Yahoo Finance’i takip edin

Borsa haberleri canlı güncellemeler: Wall Street Fed toplantısına hazırlanırken hisse senetleri düşüyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: finance.yahoo.com

Sevdiklerinle Paylaş: