Borsa Sonunda Anlıyor. FedEx’in Kötü Haberi, Noktayı Eve Döndürmeye Yardımcı Oldu. – Finans Haberleri

Borsa Sonunda Anlıyor. FedEx’in Kötü Haberi, Noktayı Eve Döndürmeye Yardımcı Oldu.

Yazı Boyutu

NYSE

Belli bir noktadan sonra geri dönüş yok. Borsa geçen hafta bu noktaya geldi.

Oh, piyasa haftaya girerken, enflasyonun zirveye ulaştığından, Federal Rezerv’in faiz artırımını yakında durduracağından, dip dibin geleceğinden umutluydu. Ancak Salı günkü Ağustos ayı tüketici fiyat endeksi verileri, enflasyonun henüz zirveye ulaşmadığını gösterdi. ehlileştirildi ve tüm iyi niyet kırıldı, ana endeksleri 2020’den bu yana en kötü günlerine gönderdi.

O zamanlar

FedEx

(ticker: FDX) yatırımcılara – bir hafta erken, aklınızda olsun – kazançlarının korkunç olduğunu ve tam yıl rehberliğini geri çektiğini söylemeye karar verdi. Tüm bunlar, Fed’in bir sonraki 0,75 yüzde puanı olması muhtemel olan bir sonraki faiz artışını görüşmek üzere toplanmasından bir hafta önce gerçekleşti.

Artık ne olacağını kaçırmak yok ve borsa bunu biliyor. bu


Dow Jones Endüstriyel Ortalama

haftada %4,1 düşerken,


S&P 500

Endeks %4.8 düştü ve


Nasdaq Kompozit

%5,5 düştü.

CIBC Private Wealth ABD’nin baş yatırım sorumlusu Dave Donabedian, “Yatırımcılar, Fed’in yapacak daha çok işi olduğu ve resesyon riskinin yüksek olduğu gerçeğiyle karşı karşıya” diyor. “Hisse senedi piyasalarında çalışmak için daha fazla para koymaktan bahsetmiyoruz. Biz sabrı öğütlüyoruz.”

Bu, herkes en kötüsünü tahmin ederken, genellikle iyimser olmanın ödediği özdeyişle çelişiyor gibi görünüyor. Sundial Capital Research’ten Jason Goepfert, S&P 500’deki hisse senetlerinin %1’den daha azının Salı günü yükselişle tamamlandığını, 1940’tan bu yana sadece 28 kez daha gerçekleştiğini belirtiyor. Endeks, takip eden 12 ayda ortalama %15,6 arttı ve %79 daha yüksek.

Peki bu bir alım fırsatı mı?

Çok hızlı değil. Leuthold Group’un baş yatırım sorumlusu Doug Ramsey, bazen piyasanın “süper aşırı satım” olabileceğini belirtiyor. Bu, 1998’de Uzun Vadeli Sermaye Yönetimi çöküşünden önceki durumda olduğu gibi, daha fazla düşüş için bir başlangıç ​​olabilir; 1987’de Kara Pazartesi’den önce; ve 1973-74 ayı piyasasının en kötü satışlarından önce. Ramsey, “Aşırı aşırı satım koşulları, piyasanın en kötü kısa vadeli çöküşlerinin çoğundan önce geldi” diye açıklıyor.

Birinin şansı artıyor. Fed, enflasyonu kontrol altına alma konusunda kararlı görünüyor ve bu, oranların çok daha yüksek olacağı anlamına gelebilir. Bir zamanlar yatırımcıların %3,5’lik bir son oran hakkında endişe duydukları yerde, şimdi %4’ün, hatta %5’in üzerinde konuşuyorlar. Ve Fed bir kez oraya vardığında, oranları hemen indirmeye başlamak yerine muhtemelen orada kalacak.

Yine de, Ned Davis Research’teki ABD baş stratejisti Ed Clissold’a göre, ayı piyasaları genellikle Fed gevşemeye başlayana kadar ve bazen ikinci faiz indiriminden sonrasına kadar bitmiyor – ve boğa piyasaları başlamaz. Fed oranları artırmayı bitirmeden önce bir ayı piyasası sona erdiğinde, genellikle ikinci bir ayı piyasası oluşur. Clissold, “Tarih, sıkılaştırma döngüsünün borsaya daha fazla acı vereceğini savunuyor” diye yazıyor.

Bunun yanlış olduğu ortaya çıksa bile, kahraman olmanın zamanı değil. Nordea Asset Management stratejisti Sebastien Galy, yatırımcıların “çeşitli senaryolar ve stiller karşısında dirençli, düşük aşağı yönlü riske sahip cazip değerli çözümler” olan şirketleri belirlemeye çalışması gerektiğini belirtiyor. “Bu karmaşık riskleri yönetmek ve önümüzdeki birkaç çeyrek için doğru değerlemede pozisyon almaya başlamak için çabalayabileceğimiz şey,” diye bitiriyor.

Ya da sadece bekleyin.

yaz Ben Levisohn, Ben.Levisohn@barrons.com’da

.

Borsa Sonunda Anlıyor. FedEx’in Kötü Haberi, Noktayı Eve Döndürmeye Yardımcı Oldu.
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.barrons.com

Sevdiklerinle Paylaş: