Brezilya Kripto Yatırım Platformu Bluebenx, Hack İddiaları Altında Para Çekme İşlemlerini Durdurdu – Kripto Haberleri

Brezilya Kripto Yatırım Platformu Bluebenx, Hack İddiaları Altında Para Çekme İşlemlerini Durdurdu

Brezilya merkezli bir kripto para yatırım platformu olan Bluebenx, şirketin 31 milyon dolardan fazla kaybetmesine neden olduğu iddia edilen bir saldırı nedeniyle geçen hafta para çekme işlemlerini askıya aldı. Şirket, para çekme işlemlerinin en az altı ay süreyle durdurulacağını duyurdu. Şirket, Ocak ayında Brezilya Menkul Kıymetler ve Değerler Komisyonu (CVM) tarafından soruşturuldu. Bluebenx Durakları […]

Brezilya merkezli bir kripto para yatırım platformu olan Bluebenx, şirketin 31 milyon dolardan fazla kaybetmesine neden olduğu iddia edilen bir saldırı nedeniyle geçen hafta para çekme işlemlerini askıya aldı. Şirket, para çekme işlemlerinin en az altı ay süreyle durdurulacağını duyurdu. Şirket, Ocak ayında Brezilya Menkul Kıymetler ve Değerler Komisyonu (CVM) tarafından soruşturuldu.

Bluebenx Para Çekme İşlemlerini Durdurdu, İddiaya Göre Hack’te 31 Milyon Dolar Kaybetti

Brezilyalı kripto para yatırım platformu Bluebenx, geçen Perşembe günü platformunda para çekme işlemlerini duraklattı ve bu süreçte yaklaşık 2.500 müşteriyi etkiledi. Bluebenx’in avukatı Assuramaya Kuthumi’ye göre şirket, 31 milyon dolardan fazla kaybetmelerine neden olan bir saldırının kurbanı olduğunu iddia ediyor.

Şirket, geçtiğimiz Cuma günü müşterilere geri çekilme nedenini açıklayan bir e-posta yazdı. E-posta bildirildi:

Geçen hafta, kripto para ağındaki likidite havuzlarımızda son derece agresif bir saldırıya uğradık, aralıksız çözüm denemelerinden sonra, bugün para çekme, geri ödeme, para yatırma ve transferler dahil olmak üzere BlueBenx Finans ürünlerinin operasyonlarının derhal askıya alınmasıyla güvenlik protokolümüzü başlattık.

Ancak saldırının mahiyeti hakkında herhangi bir detay paylaşılmadı, ancak iletişimde bu önlemlerin en az 180 gün boyunca aktif olacağı açıklandı. Aynı Perşembe günü, yerel bir kaynak olan Portal do Bitcoin tarafından elde edilen eski bir çalışanın raporlarına göre, şirket tüm çalışanlarını işten çıkardı. Eski çalışanın ifadelerine göre 30’dan fazla çalışan işten çıkarıldı.

Şüpheli Durumlar

Saldırının raporu ve şirketteki toplu işten çıkarmalarla nasıl çakıştığı, bu geri çekilmenin askıya alınmasına neden olan gerçek nedenlerle ilgili şüpheler yarattı. Şirket, yatırım portföyünün bir parçası olarak kayıt dışı menkul kıymet teklif ettiği iddiasıyla Brezilya Menkul Kıymetler ve Değerler Komisyonu tarafından bu yılın başlarında soruşturulmuştu.

Şirket, müşterileri yatırım yapmaya ikna etmek için yüksek getirili yatırım ürünleri sundu. Bu ürünler, bir yıl boyunca kilitli yatırım fonları için %66’ya varan oranlarda teklif verdi, Bu enstrümanlardan bazıları, müşterilerin açıklamalarına göre arkalarındaki yatırım stratejisini açıklamadı. Anonim bir müşteri, platformda tutulan fonların geleceği hakkında korkuları olduğunu belirtti. Belirtti:

Bence bunun bir aldatmaca olma olasılığı yüksek çünkü tüm bu hack olayı onların uydurduğu bir şey gibi görünüyor.

Diğer Brezilyalı şirketler de müşterilerine ödeme yapmayı durdurmak için hack’ler olduğunu iddia etti. Bu, sözde bir hack saldırısı nedeniyle müşterilerinin para çekmelerini dokuz ay boyunca bloke eden Trust Investing’in durumudur.

Brezilya Kongresi şu anda şirketleri ve bireyleri dolandırıcılık ürünleri sunmaktan ve piramit şemaları yürütmekten caydırmak için kripto ile ilgili suçlar için daha sert cezalar oluşturacak bir yasa tasarısını tartışıyor.

Bluebenx ve iddia edilen 31 milyon dolarlık hack olayı hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Brezilya Kripto Yatırım Platformu Bluebenx, Hack İddiaları Altında Para Çekme İşlemlerini Durdurdu
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: