Bu borsa koşusunda bazı kazançları nakde çevirmeye hazır mısınız? Bu stratejist, bir çıkış yolunun ortaya çıkmak üzere olduğunu söylüyor – Finans Haberleri

Bu borsa koşusunda bazı kazançları nakde çevirmeye hazır mısınız? Bu stratejist, bir çıkış yolunun ortaya çıkmak üzere olduğunu söylüyor

Hisse vadeli işlemlerinin düştüğü ve petrol fiyatlarının Çin’den gelen bir dizi karamsar verinin ardından sürpriz bir faiz indiriminin ardından sert bir şekilde vurduğu karamsar Pazartesi gününe hoş geldiniz.

Bazıları, küresel büyüme motorunun ekonomik sorunlarının, Cihna’nın COVID kısıtlamaları yoluyla kendi kendine uyguladığı yavaşlama nedeniyle dünyanın geri kalanından farklı bir kutuya ait olduğunu söylüyor. Ancak bu, küresel ekonominin sallantıda olduğuna dair daha fazla kanıt.

Bu arada Wall Street’te, yumuşak bir ekonomik iniş ve daha az agresif bir Fed’e ilişkin artan yatırımcı bahisleri, S&P 500 SPX’i +%1.73 ve Nasdaq COMP’u +%2,09 ile Kasım 2021’den bu yana en iyi haftalık kazançlarına itti. Bu, enflasyonun itaatkar bir şekilde olduğu gibi tüketici fiyatları için Temmuz ayında hala burun kanamasına rağmen %8.5 düştü.

Peki ya bu kazanan koşuyu devam ettiren hisse senetleri hakkında şüpheler taşıyan ve en azından şimdilik nakit çekmek isteyen bir yatırımcıysanız? Bizim günün çağrısı JonesTrading’in baş piyasa stratejisti Michael O’Rourke, bir fırsat penceresinin açılmak üzere olduğunu söylüyor.

O’Rourke, “Önümüzdeki iki hafta boyunca, Federal Rezerv, Jackson Hole’daki Fed Başkanı’ndan FOMC’nin pozitif bir reel politika faizine ulaşması gerektiğini hatırlatması için piyasaları hazırlamalı, bu da oranların daha uzun süre daha yüksek olacağı anlamına geliyor.” müşterilere bir notta söyledi.

“Bu mesajlaşma, bu Çarşamba FOMC tutanaklarıyla anlamlı bir şekilde başlayacak. Çin ile Soğuk Savaş tırmanıyor, bu nedenle enflasyon umduğundan daha inatçı olacak. Bu hisse senedi piyasasından çıkmak için ikinci bir şans arayan yatırımcılar varsa, işte bu,” dedi O’Rourke.

Beş hafta içinde, federal fon oranının 14 yılın en yüksek seviyesinde olmasını ve bilanço küçülmeye devam ederken yükselmeye devam etmesini bekliyor. Stratejist, “Hisse senedi piyasasının, geçen hafta – enerji ve finans liderliğindeki – değerin büyümeden daha iyi performans gösterdiğini fark eden kısımları vardı” dedi.

Okumak: Enflasyon artışı Temmuz’da soğuyor. Portföyünüzle hala savunma mı oynamalısınız?

O’Rourke ayrıca, S&P 500’ün bugüne kadar %10 düşerken, son iki ayda %18 arttığını ve 20 kattan fazla geride kalan kazançla işlem gördüğünü belirtiyor. “Standard & Poor’s’a göre, kazanç artışının şimdi %1 olacağı tahmin ediliyor ve bu muhtemelen negatif bölgede olacak” dedi.

Ayrıca şahin bir Jackson Hole toplantısının uyarısı, SGH Macro Advisors’ta Tim Duy baş ekonomisti.

Duy bir notta, “Bunu gerçekten kimin düşündüğünü bilmiyorum, ancak Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, tek bir veri noktasına dayalı enflasyon konusunda zafer turu atmayacak” dedi. Yatırımcıların herhangi bir güvercin paket servisine izin vermeyen “kirli sıkıcı bir politika konuşması” beklemeleri gerektiğini söyledi.

Bazıları, enflasyon %5’e ulaştığında “resesyon olmadan asla düşmediğini” veya federal fon oranının TÜFE’yi aştığını söyleyen 68 yaşındaki yatırımcı titan Stanley Druckenmiller ile Haziran ayında yapılan bir röportaja geri dönüyor.

Druckenmiller ayrıca yumuşak bir iniş bahsinin “onyıllarca tarihe” karşı “gerçek bir uzak ihtimal” olduğunu söyledi. (İşte Stripe’ın kurucu ortağı John Collison ile yapılan röportajın tam bir özeti).

Marketler

Hisse senedi vadeli işlemleri YM00, -%0.50 ES00, -%0.51 NQ00, -%0.35, ham petrol CL.1, -%4.70 BRN00, -%4.68 liderliğindeki emtiaların baskı altında olmasıyla güneye doğru eğiliyor.,
Dolar DXY ise %+0.58 yükseliyor. Başka bir yerde, bitcoin BTCUSD %-1.20, Haziran ayından bu yana ilk kez 25.000 doları aştı.

Vızıltı

Çin merkez bankası, durgun fabrika üretimi ve perakende satışlarla birlikte bir toparlanma sıçraması gösteren verilerin hemen ardından beklenmedik bir şekilde kilit faiz oranını düşürdü.

Perakende satışlar ve son Fed toplantısının tutanakları Çarşamba günü gündemde olacak ve ev satışları hafta içinde gelecek. Pazartesi bize Empire State imalat endeksini ve Ulusal Ev Üreticileri Birliği endeksini verecek.

Wells Fargo WFC’nin %+1,52’sinin ipotek faaliyetlerini azaltmayı planladığı bildiriliyor.

Elon Musk, Tesla TSLA’nın %+4,68’inin üç milyondan fazla otomobil ürettiğini, üçüncüsü Çin’de üretildiğini söylüyor.

Walmart WMT, +1.85 ve Home Depot HD, Salı günü rapor nedeniyle +1.35, ardından Target TGT, +1.70% ile perakende kazançlar için büyük bir hafta.,
Lowe’un LOW, %+2.12 ve TJX TJX, %+1.65, teknoloji devi Cisco CSCO ile birlikte %+1.55,
ardından tarım ekipmanı üreticisi Deere DE, Cuma günü +%1.72.

Enerji devi Saudi Aramco, ilk iki çeyrekte Apple AAPL’den daha fazla kazanarak 48,4 milyar dolarlık rekor bir kâr açıkladı, üçüncü çeyrekte +% 2,14 kazandı.

21 ve 22 Eylül’de New York’ta düzenlenecek Best New Ideas in Money Festivalinde Carl Icahn’dan haber alın. Efsanevi tüccar, bu yılki vahşi pazar gezintisi hakkındaki görüşünü açıklayacak.

Web’in en iyisi

Başka bir “Büyük”. Kaliforniya’yı bekleyen yıkıcı mega fırtına.

Henry Kissinger, ABD’nin Rusya ve Çin ile “savaşın eşiğinde” olduğu konusunda uyardı.

Güçlü bir altın tüccarı nasıl devrildi.

Grafik

Bizim günün tablosu Topdown Charts’ın araştırma başkanı Callum Thomas’tan, tüketici güveninde küresel bir çöküşün “küresel mali kriz ve pandemi paniği sırasında görülen düşüşlerle neredeyse aynı düzeyde” olduğunu ortaya koyuyor. Ancak, bazıları bundan sonra ne olacağı konusunda endişeliyken, tüketici ve iş tarafı arasındaki büyük boşluğa dikkat edin.

Thomas, “Gerçekten de, örüntüleri tanıyanlar, tüketici güveninin 2008’de ilk çöken şey olduğunu fark edebilir, ancak kısa bir süre sonra iş güveni bunu takip edebilir” diye yazdı.

Yukarıdan Aşağı Grafikler

En çok izlenenler

Doğu Saati ile sabah 6’dan itibaren MarketWatch’ta en çok aranan kayıtlar şunlardı:

Ticker Güvenlik adı TSLA, %+4,68 Tesla TWTR, %+0,73 Twitter GME, %3,27 GameStop AMC, %-4,01 AMC Entertainment AAPL, %2,14 Apple BBBY, %+21,83 Bed Bath & Beyond AMZN, %2,07 Amazon AMD , %+2.76 Gelişmiş Mikro Cihazlar NIO, %+1.39 NIO MSFT, %+1.70 Microsoft Rastgele okuma

New York, fener sineğinde savaş ilan etti

Saat 6:30 ve otel konukları İspanya’nın Kanarya Adaları’nda havuz kenarındaki şezlonglar için yarışıyor.

Norveç, 2.000 kiloluk bir mors olan Freya’yı öldürdüğü için eleştirdi.

Bilmeniz Gerekenler erken başlar ve açılış ziline kadar güncellenir, ancak bir kez e-posta kutunuza teslim edilmesini sağlamak için buradan kaydolun. E-postayla gönderilen sürüm, Doğu’da yaklaşık 7:30’da gönderilecektir.

.

Bu borsa koşusunda bazı kazançları nakde çevirmeye hazır mısınız? Bu stratejist, bir çıkış yolunun ortaya çıkmak üzere olduğunu söylüyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.marketwatch.com

Sevdiklerinle Paylaş: