Bu ‘iyileşmeyi oyna’ stratejisi, sıcak tahvil piyasasının geleceği hakkında ne diyor? – Borsa – Finans Haberleri

Bu ‘iyileşmeyi oyna’ stratejisi, sıcak tahvil piyasasının geleceği hakkında ne diyor?

Borsada işlem gören fonlar piyasasında son zamanlardaki bir eğilim, tahvil talebinin soğumaktan uzak olduğunu gösteriyor.

Şirket, devlet ve yüksek getirili tahvil ETF’leri, düşük tahvil fiyatları ve yüksek getirilerin Mayıs ayında fon çıkışlarının yavaşlamasına katkıda bulunmasının ardından geçen ay girişler gördü.

Kurumsal bir yürütme hizmeti sağlayıcısı olan WallachBeth Capital’den Andrew McOrmond, girişlerin kısa vadeli satışlara atfedilebileceğine veya yatırımcıların işe koymak istediklerine inanıyor.

Genel müdür Pazartesi günü CNBC’nin “ETF Edge” e verdiği demeçte, “Ayak parmaklarını suya daldıran insanlar oldu” dedi. “U şeklinde bir iyileşmeden çıkıyorsun, inanıyorum. [recovery]”

McOrmond’a göre bu, yatırımcılar için “iyileşmeyi oynarken” karşılığını vermeye devam etmesi gereken bir strateji. Bununla birlikte, bir noktada öz sermaye ETF’lerine de geçmek isteyebilirler.

Sadece tahvil ETF’leri değil, aynı zamanda hisse senedi ETF’leri

Bu arada, hisse senedi ETF’leri, temettü fonlarının yatırımcılar arasında artan popülaritesine rağmen bir miktar düz akışlar gördü.

BNY Mellon’daki ETF’lerin küresel başkanı Ben Slavin, riskleri azaltmak isteyen yatırımcılar için bir seçenek olarak Invesco S&P 500 Yüksek Temettü Düşük Volatilite ETF’sini önerdi.

Aynı röportajda Slavin, “Bu, bu piyasayı daha defansif oynamanın bir yolu ama aynı zamanda tahvil piyasasındaki bazı risklerden veya algılanan riskten gerçekten kaçınacak bir şekilde gelir toplamaya çalışmanın bir yolu” dedi.

Slavin, geçen ayki girişlerin ETF yapısının hakimiyetini gösterdiğini de sözlerine ekledi. Yatırım fonları kayda değer çıkışlar yaşarken, ETF piyasası girişler gördü.

Slavin, yatırımcıların, bildirilen akışlar arasında tahvil ve hisse senedi ticareti konusunda çok az inanç sergilediklerini belirtti. Bununla birlikte, bazıları hala aktif olarak yönetilen, sabit getirili yatırımlara olan ilgiyi sürdürüyor.

Slavin, “Aktif olarak yönetilen sabit gelir, en azından belirli perakende yatırımcıların ve belki bir dereceye kadar bazı profesyonellerin de sadece ‘Bunu aktif olarak yönetilen bir ürüne veya profesyonellere bırakacağım’ dediği yerlerde daha fazla dikkat çekmeye başlıyor” dedi. .

Açıklama: Ben Slavin’in firması, Invesco S&P 500 Yüksek Temettü Düşük Volatilite ETF’si için varlık hizmeti sağlıyor.

sorumluluk reddi

.

Bu ‘iyileşmeyi oyna’ stratejisi, sıcak tahvil piyasasının geleceği hakkında ne diyor?
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: