Bunlar, Ağustos 2022’de Kripto Ekonomisinin Birim Başına En Pahalı 5 Varlığı – Kripto Haberleri

Bunlar, Ağustos 2022’de Kripto Ekonomisinin Birim Başına En Pahalı 5 Varlığı

18 Temmuz 2021’de Bitcoin.com News, en pahalı beş kripto varlığını araştırdı ve o sırada beş basamaklı iki dijital para birimi, ABD doları değerinde dört basamaklı iki jeton ve üç basamaklı bir değer vardı. Bugün çok şey değişti ama şu anda bitcoin ve token özlemi çekiyor […]

18 Temmuz 2021’de Bitcoin.com News, en pahalı beş kripto varlığını araştırdı ve o sırada beş basamaklı iki dijital para birimi, ABD doları değerinde dört basamaklı iki jeton ve üç basamaklı bir değer vardı. Bugün çok şey değişti, ancak şu anda, bitcoin ve jeton özlemi finansmanı hala beş basamaklı USD fiyat değerlerine sahip iki jeton ve bunların altında dört basamaklı fiyatlarla işlem gören toplam beş kripto varlığı var.

Ağustos 2022’de Birim Fiyatına Göre En İyi Kripto Varlıklar

Bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce, kripto ekonomisi 18 Temmuz 2021’de kabaca 1,33 trilyon dolar değerindeydi ve bitcoin (BTC) birim başına 31.615 dolardan işlem görüyordu. O zaman, yıllık finans (YFI) birim başına 28.611 dolar karşılığında el değiştirdiği için, başka bir kripto varlığı USD değerinde beş basamak değerindeydi.

Bugün, bu jetonların her ikisi de ABD doları değeri açısından jeton başına hala en pahalı kripto varlıkları. Bununla birlikte, hem bitcoin hem de özlem finansmanı, 386 gün öncesine göre çok daha düşük değerlerle işlem görüyor.

O zaman, Bitcoin.com News, en pahalı beş kripto varlığın eksi tokenize altın kripto para birimlerinin BTC, YFI, MKR, ETH ve BCH’yi içerdiğini bildirdi. Bitcoin şu anda 23,846 dolardan işlem görürken, USD değerinde hala beş basamaklı ve özlem finansmanı (YFI) madeni para başına 11,455 dolardan el değiştiriyor.

YFI’yi pax gold (PAXG), perth mint gold (PMGT), ethereum (ETH), tether gold (XAUT) ve maker (MKR) takip eder. PAXG ve PMGT, bir ons saf altının değerine sabitlenir ve her iki madeni paranın da küçük bir primi vardır.

XAUT ayrıca bir ons altına sabitlenmiştir, ancak bu yazı yazılırken şu anda altının spot fiyatından indirimli olarak işlem görmektedir. Ağustos 2022’nin ikinci haftasında denklemden üç altın jeton çıkarıldığında, altın jetonları içermeyen en pahalı beş kripto varlığı BTC, YFI, ETH, MKR ve BNB’dir.

Kasım 2021’de kripto ekonomisi 3.13 trilyon dolar değerindeyken ve BTC birim başına 68.766 dolardan işlem görürken, YFI birim başına 30 bin doların biraz altında el değiştiriyordu. Wonderland (TIME) 10 Kasım 2021’de jeton başına 8.725 dolardı ve bugün 11.21 dolar değerinde.

Geçen yıl, ethereum ETH başına 4.861 dolardı ve şimdi 1.773 dolar. Maker (MKR) 3,199 dolardı ve bugün madeni para başına 1,136 dolara düştü. Olympus (OHM) 946 dolar karşılığında el değiştirdi ve şimdi tek bir madeni para 13,61 dolar ve bitcoin cash (BCH) birim başına 722 dolar iken, bugün 143 dolar.

Bu yılın en pahalı beş kripto varlığının yeni gelen, binance coin (BNB), 663 dolarla takas edildi, ancak şimdi 324 dolara düştü. Kripto varlıklara beş, dört ve üç haneli USD değeri perspektifinden veya en pahalı kripto varlıklardan bakmak ilginç olsa da, kripto para birimlerine aşina olmayanların çoğu zaman onlara hisse senedi gibi baktığına dikkat edilmelidir.

Bölünemez, dönüştürülemeyen token (NFT) varlıkları hariç çoğu kripto para birimi bölünebilir. Kripto para birimlerinin büyük bir çoğunluğu sekiz ondalık basamağa bölünebilir, bu da yukarıda belirtilen en pahalı kripto varlıklarından hepsinin kesirli olarak satın alınabileceği anlamına gelir. Örneğin, bir madeni paranın tamamını satın almak yerine 15 dolar değerinde bitcoin (BTC), 20 dolar değerinde ethereum (ETH) ve 33 dolar değerinde yıllık finansman (YFI) satın almak mümkündür.

Bu makalede yayınlanan veriler, 8 Ağustos 2022 23:55’te (EDT) kaydedilirken, 18 Temmuz 2021, 08:55’te kaydedilen verilerle karşılaştırılarak 10 Kasım 2021 İstatistikleri, arşiv aracılığıyla. org da bu başyazıya dahil edildi.

Ağustos 2022’de en pahalı beş dijital para birimi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Bunlar, Ağustos 2022’de Kripto Ekonomisinin Birim Başına En Pahalı 5 Varlığı
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: