Burası Dünyanın En Kripto Meraklı Ülkesi: Çalışma – Kripto Haberleri

Burası Dünyanın En Kripto Meraklı Ülkesi: Çalışma

CoinGecko’nun araştırması, Nijerya, BAE ve Singapur’un kripto meraklısı ilk üç ülke olduğunu açıkladı.

Kripto para fiyat takipçisi CoinGecko, bu yıl dijital varlık piyasasındaki düşüşün sektördeki eğilimleri değiştirdiğini tahmin ediyor. Şirketin araştırmasına göre Nijerya, dünyanın en kripto meraklısı ulusu olarak ortaya çıktı.

Diğer son raporlar, Nijeryalıların dijital para birimlerine olan ilgisinin, finansal hizmetlere sınırlı erişimleri ve eyalet genelinde hüküm süren parasal krizden kaynaklandığını ortaya koydu.

Nijerya İlk Sırayı Aldı

CoinGecko, “kripto satın al” veya “kriptoya yatırım yap” ifadelerini içeren Google aramaları gibi çeşitli faktörleri gözlemleyerek, Nijerya’nın (371 puanla) kripto meraklısı ülke olduğunu belirledi. İkinci sıra Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE), Singapur ise üçüncü sırada yer alıyor. Sonuçlar hakkında konuşan CoinGecko’nun Kurucu Ortağı Bobby Ong:

“Bu çalışma, piyasa gerilemelerine rağmen hangi ülkelerin kripto para birimine en çok ilgi gösterdiğine dair ilginç bilgiler sunuyor.”

Ayrıca, listenin başındaki ülkelerin sakinlerinin en çok “dipten satın almaya” meyilli olduklarını ve ağırlıklı olarak uzun vadede dijital varlık evrenine girdiklerini belirtti.

Son birkaç ayda Ethereum, Proof-of-Work konsensüs mekanizmasından Proof-of-Stake’e beklenen geçişi nedeniyle ivme kazandı. Ağa ilgi en fazla Singapur’da, Solana ise Gürcistan vatandaşları arasında en popüler gibi görünüyor.

Sektöre karşı büyük bir merak göstermenin yanı sıra, Nijeryalıların büyük bir kısmı şimdiden HODLer’lara dönüştü. Bir KuCoin araştırması, ülkedeki yetişkinlerin %35’inin (veya 33.4 milyon insanın) yakın geçmişte kripto paralara sahip olduğunu veya bunları takas ettiğini ortaya koydu. Ayrıca, %52’si toplam servetlerinin yarısından fazlasını varlık sınıfına ayırmıştır.

KuCoin, sektöre girmenin önemli bir nedeninin, Afrika’nın en kalabalık ülkesinde parasal hizmetlere sınırlı erişim olabileceğini belirtti. Kıtanın batı kesiminde bir finans merkezi olmasına rağmen, Nijerya’daki geniş kırsal alanlar bankacılık ve fiat temelli fırsatlardan yoksun kaldı.

Ülkenin ekonomik sorunları başka bir faktördür. Enflasyon oranı aylık olarak artmaya devam ediyor ve şu anda %18’in üzerinde duruyor. Bu nedenle, bazı yerlilerin portföylerini kripto para birimleriyle çeşitlendirmeye karar vermesi şaşırtıcı değil.

Peki ya Kriptoya Hazır Ülkeler?

Nijerya, dijital varlık piyasasına olan merakına rağmen, dünya çapında kriptoya en hazır ilk 10 ülke arasında yer almadı. Bu istatistikte birinci sırada 10 üzerinden 8,6 puan alan Hong Kong yer alıyor. İkinci ve üçüncü ise sırasıyla Amerika Birleşik Devletleri ve İsviçre.

Araştırmaya göre, bu üç ülke en çok blockchain girişimine, en fazla sayıda kripto ATM’sine ve dostane dijital varlık mevzuatına ve vergilendirme kurallarına sahip.

Google trendlerine değinen Avustralya sakinleri arama motorunda en çok “kripto para” yazarken, İrlanda ve İngiltere’de yaşayanlar ilk üçe girdi.

Bu, Dünyanın En Kripto Meraklı Ülkesi: Çalışma ilk olarak CryptoPotato’da yayınlandı.

Burası Dünyanın En Kripto Meraklı Ülkesi: Çalışma
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: