Cake DeFi, Yüzde Beş Staking Getirisi Olan Ethereum Staking Hizmetini Başlattı

Cake DeFi, Yüzde Beş Staking Getirisi Olan Ethereum Staking Hizmetini Başlattı

Cake DeFi, ETH stake edenlere yüzde beşe kadar APY sunmak için tasarlanan yeni Ethereum staking ürününün piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Kullanıcılar ayrıca, şu anda piyasada bulunan ETH stake etme çözümlerinin aksine, varlıklarını her 12 saatte bir, istedikleri zaman geri alma özgürlüğü ile otomatik olarak birleştirebilirler.

Cake DeFi Sorunsuz Ethereum Stakingini Tanıtıyor

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi ve en kapsamlı akıllı sözleşmeler blok zinciri ağı olan Ethereum’un (ETH), Eylül 2022’de Proof of Work’ün (PoW) yerini alarak bir Proof-of-Stake (PoS) konsensüs mekanizmasına başarıyla geçtiği haber değil. ) ağı güvence altına almanın bir yolu olarak Ethereum (ETH) staking ile madencilik.

PoS’a geçişin bir sonucu olarak, “Beacon Chain”, Ethereum ana ağına birleştirildi ve düğümlerin veya doğrulayıcıların ETH tokenlerini uzun vadeli bir para yatırma sözleşmesine yatırmasını gerektiriyordu. Bu, ETH sahiplerine varlıklarını Ethereum blok zincirinde kilitleme ve işlem doğrulama faaliyetlerine katılmak için daha fazla Ether ödülü verme şansı verir.

Bununla birlikte, bazı gözlemciler, Ethereum staking’i, özellikle ortalama Joe için karmaşık bir çaba olarak tanımladılar. Bunun da ötesinde, staker’lar varlıklarını 2023 veya sonrasında gerçekleşmesi tahmin edilen Şanghay yükseltmesinden sonraya kadar çekemeyecekler.

Cake DeFi, Ethereum’a Daha Fazla Yerel Yönetim Getiriyor

PoW döneminde Ethereum en merkezi olmayan blok zincir ağlarından biri iken, dünyanın her yerinden madenciler ether madenciliği faaliyetlerinde yer aldığından, PoS’a geçiş Ethereum’u biraz daha merkezi hale getirdi.

Kaynaklar, Lido, Coinbase, Kraken ve Binance dahil olmak üzere yalnızca birkaç staking hizmet sağlayıcısının şu anda yeni Ethereum PoS ağındaki hissenin yüzde 50’sinden fazlasını kontrol ettiğini söylüyor. Ve bu düğümlerin büyük bir kısmı Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da bulunuyor.

Ethereum’a daha fazla ademi merkeziyetçilik getirmek ve ETH stakerları için hayatı çok daha kolay hale getirmek için Cake DeFi, Ethereum staking hizmetini kullanıma sundu. Cake DeFi, kendisini kitlelere yaşamı değiştiren DeFi ürünlerine erişim sunmaya adanmış tamamen şeffaf ve son derece yenilikçi bir platform olarak nitelendiren, hızla büyüyen Singapur merkezli bir fintech projesidir.

Cake DeFi‘nin kurucu ortağı ve CEO’su Dr. Julian Hosp şunları söyledi:

“ETH Staking, popüler staking hizmetimize yapılan en son eklemedir. Singapur’da kendi düğümlerimize ev sahipliği yapmak için bilinçli bir karar verdik. Şu anda, Ethereum düğümleri çoğunlukla Kuzey Amerika ve Avrupa’da yoğunlaşıyor. Singapur merkezli kendi nodlarımıza ev sahipliği yapmak, bölgedeki yatırımcıların ve geliştiricilerin güvenini artıracak ve ademi merkeziyetçilik ruhunu destekleyecektir. Pek çok borsa ve platform, Şanghay yükseltmesine kadar ETH’nin serbest bırakılmasını teklif etmiyor, ancak açık bir pazar yoluyla elde edilecek olan ETH stakerlarımıza likidite sağlamak bizim için önemliydi.”

Cake DeFi, yeni Ethereum stake ürününün ETH stakerlerine yıllık yüzde beş civarında getiri (APY) sunduğunu ve getirilerin her 12 saatte bir otomatik olarak birleştirileceğini söylüyor. Bu, stake edenler için birleşik olmayan ETH stake hizmetlerinden önemli ölçüde daha fazla kar sağlayacaktır.

Ekip, Cake DeFi‘nin staking hizmetinin kullanıcıları, “Shanghai yükseltmesini beklemek zorunda kalmadan açık piyasada alınıp satılabilen bir token” aracılığıyla ETH’lerini geri alabilecekler.

Cake DeFi, Yüzde Beş Staking Getirisi Olan Ethereum Staking Hizmetini Başlattı – crypto.news
adlı haberi okudunuz. Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Diğer kripto para haberleri için aşağıya kaydırınız.

kaynak: crypto.news

Sevdiklerinle Paylaş: