Çarşamba günü borsa açılmadan önce bilmeniz gereken 5 şey – Kurumsal Haberler

Çarşamba günü borsa açılmadan önce bilmeniz gereken 5 şey

Bir tüccar, 3 Ağustos 2022’de New York’taki New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE) işlem katında çalışıyor.

Andrew Kelly | Reuters

İşte yatırımcıların işlem gününe başlamak için ihtiyaç duyduğu en önemli haberler:

1. Hisse senedi vadeli işlemleri düşüyor

Hisse senetleri, Dow ve S&P 500’ün yükselişini tamamlamasından bir gün sonra zorlu bir Çarşamba sabahı için göründü. Üç ana indeks de zilden önce kırmızı renkteydi. Dow beş günlük galibiyet serisini sürdürürken, S&P üst üste beşinci hafta kazanç peşinde. Çarşamba günü yatırımcılar, Walmart ve Home Depot’un sonuçlarını yayınlamasından bir gün sonra Target ve Lowe’un kazançlarını sindiriyor. Merkez bankası enflasyonla mücadele için bir sonraki adımlarını değerlendirirken, Federal Rezerv’in önceki toplantısının tutanaklarını yayınlamasını da dört gözle bekliyorlar.

2. Envanter azaltma Hedef karı sıkıştırıyor

Hedef Payları, büyük kutu rakibi Walmart’ın beklenenden daha iyi sonuçlar yayınlamasının ve yılın ikinci yarısı için tahmininde kalmasının ardından Salı günü %4’ten fazla yükseldi. Ancak Çarşamba günü Target, gelir tahminlerle uyumlu olmasına rağmen, Wall Street’in beklentilerinin çok altında gelir elde ettiğini bildirdi. Yöneticiler, tatil sezonundan önce istenmeyen mal yığınlarını boşaltmak gibi göründüğünden, acıyı zamanla uzatmak yerine şirketin kârlılığına kısa vadeli büyük bir darbe almayı tercih edeceklerini söylediler. Ancak Target, tam yıl tahminine sadık kaldı ve toparlanmak için daha iyi bir konumda olduğunu söyledi.

3. Walmart CEO’su: Herkes çok para harcıyor

Walmart’tan bahsetmişken, ülkenin en büyük perakendecisi ve bakkalı da bazı kategorilerde fazla stokla mücadele ediyor, ancak market satışlarından ve yeni müşteri akışından faydalanıyor. Şirket, 40 yılın en yüksek enflasyonu ile 100.000 $ veya daha yüksek gelire sahip daha fazla ailenin indirimli mağazadan alışveriş yaptığını söyledi. Walmart CEO’su Doug McMillon Salı günü CNBC’den Courtney Reagan’a verdiği demeçte, “İnsanlar şimdi gelir seviyesinden bağımsız olarak gerçekten fiyat odaklılar.” “Ve bu ne kadar uzun sürerse, durum o kadar fazla olacak.”

4. Mortgage talebi düşüyor

Oranlar en yüksek seviyelerinden düştü, fiyat artışı yavaşladı ve satışlar düşüyor, ancak bu, insanların yeniden konut piyasasına atladığı anlamına gelmiyor. Mortgage Bankacılar Birliği Çarşamba günü yaptığı açıklamada, ipotek talebinin geçen hafta 2000’den bu yana en düşük seviyeye ulaştığını söyledi. Oranlar bu yılın başlarında neredeyse iki katına çıktığı için daha az insan ipoteklerini yeniden finanse ediyor. Çarşamba günkü rapor, daha fazla insanın ev satın almak için yapılan anlaşmalardan geri adım attığını gösteren yeni anketlerin hemen ardından geldi.

5. Yeni Amazon birliği çabası

LDJ5 Amazon deposundaki Amazon işçileri, 24 Nisan 2022’de Staten Island, New York’ta sendikayı desteklemek için miting yapıyor. LDJ5’teki sendika oylaması 2 Mayıs 2022’de yenildi.

Getty Images aracılığıyla Andrew Lichtenstein/Corbis

New York, Albany yakınlarındaki bir Amazon deposundaki işçi örgütleyicileri bir sendika kurmak için dilekçe verdi. İşçiler, daha önce Staten Island’daki bir Amazon deposunu sendikalaştıran tabandan Amazon İşçi Sendikası tarafından temsil edilmek istiyorlar. Ürünleri müşterilere hızlı bir şekilde dağıtmak için devasa depo ağındaki işçilere güvenen e-ticaret devi, Alabama ve Kentucky de dahil olmak üzere çeşitli tesislerde sendika çabalarıyla mücadele ediyor.

— CNBC’den Tanaya Macheel, Melissa Repko, Diana Olick ve Annie Palmer bu rapora katkıda bulundu.

— Jim Cramer’ın her hisse senedi hareketini takip etmek için CNBC Yatırım Kulübüne şimdi kaydolun. CNBC Pro’da bir profesyonel gibi daha geniş piyasa hareketlerini takip edin.

.

Çarşamba günü borsa açılmadan önce bilmeniz gereken 5 şey
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: