Cathie Wood’un karşıt deflasyon çağrısı Elon Musk, Jeffrey Gundlach’tan onay aldı – Borsa – Finans Haberleri

Cathie Wood’un karşıt deflasyon çağrısı Elon Musk, Jeffrey Gundlach’tan onay aldı

Ark Invest’in CEO’su ve Baş Yatırım Sorumlusu Cathie Wood, 7 Nisan 2022’de Miami, Florida’daki Miami Beach Kongre Merkezi’ndeki Bitcoin 2022 Konferansı sırasında konuşurken jest yapıyor.

Marco Bello | Getty Resimleri

Wall Street’in en sesli deflasyon savunucusu Cathie Wood, fiyat baskıları yukarı yönlü sürpriz yapmaya devam ederken bile birkaç yüksek profilli destekçi alıyor.

Jeffrey Gundlach ve Elon Musk kısa süre önce Wood’un kampına katılarak fiyatların düşürülmesi çağrısında bulundular ve Federal Rezerv’in çok ileri gidebileceği endişelerini dile getirdiler. Sözde tahvil kralı Salı günü deflasyon riski konusunda uyardı ve yatırımcıları uzun vadeli Hazine satın almaya çağırdı. Bu arada, Tesla CEO’su düşen emtia fiyatlarını “ne gizli ne de gizli” olarak nitelendirdi ve 100 milyon takipçisine “büyük bir Fed faiz artırımının deflasyon riski taşıdığını” tweetledi.

Wood, Salı günü bir yatırımcı web yayınında, yorumlarında Gundlach ve Musk’ı kontrol ederek, “Artık bu deflasyon riskinde bize eşlik eden bazı yüksek sesler alıyoruz,” dedi.

Wood, yıkıcı inovasyonun eski ürünlerin fiyatını aşağı çekeceği ve yapay zekanın üretim maliyetini düşürmeye yardımcı olacağı inancıyla geçen yıldan beri deflasyon konusunda uyarılarda bulunuyor. İzlediği bir dizi öncü gösterge enflasyonist değil deflasyonist güçlere işaret ettiğinden, şimdi çağrısını ikiye katlıyor.

Yakınlaştır Simge Oklar dışa dönük

Ark Invest CEO’su, geleneksel olarak bir enflasyon riskinden korunma aracı olan altının iki yıldan fazla bir süre önce zirveye ulaştığını belirtti. Kereste, bakır, demir cevheri ve petrol dahil olmak üzere diğer emtiaların tümü yüksek seviyelerinden çift haneli düştü. Pandemi sırasında geçici tedarik zinciri kesintileri tarafından tetiklendiği için enflasyonun 70’lerde olduğundan daha az korkunç olduğunu vurguladı.

Piyasalar, merkez bankasının önümüzdeki hafta gösterge oranlarını en az 0,75 yüzde puanı artıracağına bahse giriyor, bu da federal fon oranını 2007 başlarından bu yana en yüksek seviyesine çıkaracak. Fed, bu yıl faiz oranlarını dört kez artırarak toplamda 2,25 yüzde puanı artırdı. .

CNBC Pro’dan hisse senedi alımları ve yatırım trendleri:

Tesla’nın Musk’ı, Çarşamba günü Wood ile bir Twitter ileti dizisine, merkez bankasının “% 0.25 düşürmesi” gerektiğini söyledi. Gundlach, Fed’in ekonomiyi jumbo bir faiz artışıyla fazla yönlendirebileceği için yalnızca 25 baz puan artırması gerektiğini söyledi. Merkez bankasının önceki zamların zaten ne gibi bir etki yarattığını görmek için yeterince duraklamadığını da sözlerine ekledi.

Gundlach Salı günü Future Proof FestivaI’de yaptığı açıklamada, “Bugün anlatı tam tersi olmasına rağmen, deflasyon riski bugün son iki yılda olduğundan çok daha yüksek,” dedi. “Gelecek aydan bahsetmiyorum. Önümüzdeki yıl, kesinlikle 2023’ten bahsediyorum.”

.

Cathie Wood’un karşıt deflasyon çağrısı Elon Musk, Jeffrey Gundlach’tan onay aldı
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: