Celsius, Keyfi’nin Kurucusu, Şirket, Kripto Kredi Veren’in Cüzdanlarından Milyonlarca Doların Çalındığını İddia Etti – Kripto Haberleri

Celsius, Keyfi’nin Kurucusu, Şirket, Kripto Kredi Veren’in Cüzdanlarından Milyonlarca Doların Çalındığını İddia Etti

Keyfi’nin kurucusu Jason Stone’un kripto borç veren Celsius’a dava açmasından yaklaşık yedi hafta sonra şirket, onun Celsius cüzdanlarından milyonlar çaldığını ve iddiaya göre “yedi haneli iadeleri cebe soktuğunu” iddia ederek Stone’a karşı dava açtı. Stone’un avukatı Kyle Roche, davanın “tarihi yeniden yazma” ve Stone’u bir dava olarak kullanma girişimi olduğunu söyledi. […]

Keyfi’nin kurucusu Jason Stone’un kripto borç veren Celsius’a dava açmasından yaklaşık yedi hafta sonra şirket, onun Celsius cüzdanlarından milyonlar çaldığını ve iddiaya göre “yedi haneli iadeleri cebe soktuğunu” iddia ederek Stone’a karşı dava açtı. Stone’un avukatı Kyle Roche, davanın “tarihi yeniden yazma” ve Stone’u şirketin mali sorunları için “günah keçisi” olarak kullanma girişimi olduğunu söyledi.

Celsius, Keyfi’nin Kurucusu Jason Stone’a Karşı Geliyor

Sorunlu kripto borç veren Celsius, Keyfi’nin kurucusu eski çalışanı Jason Stone ve “0xb1” olarak bilinen takas edilemez token (NFT) toplayıcısına dava açtı. 7 Temmuz 2022’de Stone, halka Celsius’a dava açtığını söyledi ve kripto butik hukuk firması Roche Freedman LLP’yi işe aldığını açıkladı.

Mahkeme dosyası, Celsius’un, stake amacıyla kullanılacak Stone kripto varlıklarını ödünç verdiğini ve şirketin daha sonra fonları geri talep ettiğini iddia ediyor. Ancak, iddiaya göre tüm fonlar iade edilmedi ve Celsius, “önemli bir boşluk kaldığını” iddia ediyor.

Celsius, “Celsius’un ancak daha sonra öğreneceği gibi, Stone’un Celsius’un tüm madeni paralarını geri verebileceğine ve vereceğine dair tekrarlanan güvenceleri, onun önemli sayıda madeni para kaybettiğini veya çaldığını gizlemek için tasarlanmış yalanlardı” diye ısrar ediyor. Şirket ayrıca, Stone’un jetonları stake etmek yerine onları NFT satın almak için kullandığını iddia ediyor.

Kripto borç veren, Stone’u zincir üstü hareketleri gizlemek için artık onaylanmış karıştırma uygulaması Tornado Cash’i kullanmakla da suçladı. Mahkemeye göre, “Stone ve Keyfi, Tornado Cash aracılığıyla milyonlarca dolarlık Celsius mülkünü (veya gelirlerini) düzinelerce kez akladı” dedi.

Stone’un davası, kripto borç verenin portföyünün tamamının piyasaya açık bir şekilde maruz kaldığını söylerken, Celsius’un mahkeme dosyası, Stone’un borç verenden fon çaldığında ısrar ediyor. Celsius karşı dava, “Sanıklar sadece beceriksiz değil, aynı zamanda hırsızlardı” diyor.

“[Stone took] Santigrat cüzdanlarından on milyonlarca dolar, kripto varlıkları, takas edilemeyen jetonları (NFT’ler) satın almak ve çalmak için kötüye kullandı ve yedi haneli getirileri cebe indirdi, ”diye açıklıyor şirketin avukatı mahkeme dosyasında.

Stone’un Avukatı Mahkeme Dosyasının Tarihi Yeniden Yazma Girişimi Olduğunu İddia Ediyor

Celsius tarafından açılan davanın ardından, Roche Freedman LLP ortağı Kyle Roche, Celsius’un Stone’a karşı ileri sürdüğü iddiaları tweetledi. Roche, “Keyfi’nin geçen ay sunduğu şikayette iddia ettiği gibi, Keyfi’nin aldığı tazminat (NFT’ler de dahil olmak üzere) Celsius’un CEO’su Alexander Mashinsky tarafından açıkça yetkilendirildi” dedi.

“Şikayetlerinin merkezinde yer alan işlemler yalnızca herkese açık olarak görülmüyordu, aynı zamanda Bay Stone tarafından Twitter’da reklamı yapılıyordu. Aslında, Bay Stone bu satın alımların reklamını yaptıktan sonra, Celsius ve Bay Mashinsky, Keyfi’ye tam anlamıyla konuşlandırmak için on milyonlarca daha gönderdi,” dedi Roche.

Stone’un avukatı şunları ekledi:

Celsius’un en son başvurusu, tarihi yeniden yazma ve Keyfi ile Bay Stone’u örgütsel yetersizliklerinin günah keçisi olarak kullanma girişimidir.

Celsius’un Keyfi’nin kurucusu Jason Stone’a açtığı dava hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Celsius, Keyfi’nin Kurucusu, Şirket, Kripto Kredi Veren’in Cüzdanlarından Milyonlarca Doların Çalındığını İddia Etti
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: