Celsius’un Hail Mary iflas planı var: Borcunu yeni bir kripto para birimine dönüştürün – Borsa – Finans Haberleri

Celsius’un Hail Mary iflas planı var: Borcunu yeni bir kripto para birimine dönüştürün

İflas eden kripto borç veren Celsius, Haziran ayında para çekme işlemlerini dondurduğundan, müşterilerin fonları arafta kaldı. Şimdi, CNBC ile paylaşılan sızdırılmış ses, bunları telafi etmek için bir ön plan ortaya koyuyor.

Şirket, bazı hesaplarına kaydolan müşterilere bir “IOU” kripto para birimi vermek istiyor.

ilgili yatırım haberleriJim Cramer bu hafta Salesforce ve Slack CEO’ları ile görüştü – işte çıkarımlarımız

Kayıt, fonları platformda kilitli olan 500.000 Celsius müşterisinden biri olduğunu söyleyen Tiffany Fong tarafından sağlandı. Fong, sesi, iletişimleri sırasında isimsiz kalan, kendini tanımlayan bir çalışandan aldığını söyledi.

CNBC, sızdırılan sesin 1 Eylül’deki dahili bir toplantının tüm alışverişi olduğunu doğrulayamadı. Ancak CNBC, kaydın gerçek olduğunu doğrulayan eski çalışanlarla konuştu. Ses kaydında, Baş Teknoloji Sorumlusu Guillermo Bodnar, planın “erken aşamalarda” olduğunu söylüyor. Ortaya konan şey, aramadan bu yana geçen haftalarda değişmiş olabilir.

Kayıtta, Celsius’un kurucu ortağı Nuke Goldstein, Celsius’un %17’ye varan getiri vaat ettiği Celsius’un “Earn” hesabına varlık yatıran müşteriler için bir tazminat planı özetliyor.

Goldstein, Celsius’un müşteriler için bir IOU işlevi görecek “sarılmış jetonları” yayınlayacağını söyledi. Belirteçler, Celsius’un müşterilere borçlu olduğu ve sahip oldukları varlıklar arasındaki oranı temsil eder. Müşteriler jetonlarını kullanmak için beklerse, Celsius’un sahip olduğu ile borçlu olduğu arasındaki farkın daha az olması için daha iyi bir şans olduğunu söyledi.

Bu, iflastan yeni çıkmış bir şirketten doğmakta olan bir jetonun değerindeki artışa ilişkin riskli bir bahis. Goldstein, Celsius’un madencilik işinden, stake edilen ETH’den ve likit hale gelebilecek diğer madeni paralardan gelen geliri olduğu için değerin artmasının muhtemel olduğunu söyledi.

Goldstein’a göre Celsius, müşterilerin bu jetonları kullanmalarına izin vermeyi de planlıyor. Jetonların, borçlu olduklarından muhtemelen daha düşük bir değer için Celsius’ta veya Uniswap gibi kripto platformlarında kullanılabileceğini ve pazarın jetonların değerini belirlemesine izin verdiğini söyledi.

Bu fotoğraf gösteriminde, Celsius Network logosu bir akıllı telefon ekranında Bitcoin kripto para birimlerinin yanında görüntülenir.

Rafael Henrique | SOPA Resimleri | Işık roketi | Getty Resimleri

Geri ödeme, Celsius’un üzerinde çalıştığı tek plan değil. CNBC ile özel olarak paylaşılan kaydın bir bölümünde Bodnar, şirketin ayrıca şirketin blok zinciri varlıklarını izlemek için tasarlanmış bir işlem yönetim sistemi oluşturduğunu söyledi. Bu, varlıkları, satın alındıkları fiyatı ve satıldıklarında ne kadar değerli olduklarını içerecektir.

Müşteri varlıklarında milyarlarca doları yönettiğini söyleyen Celsius, şirkete aşina olan kaynaklara göre varlıklarını düzgün bir şekilde yönetmek ve izlemek için hiçbir zaman gelişmiş yazılımlara sahip olmadı. Gizlilik kısıtlamaları nedeniyle isminin açıklanmasını istemeyen bu kaynaklar, verilerin basit bir Excel elektronik tablosunda manuel olarak takip edildiğini de söylediler.

Görüşmede Bodnar, bu yeni sistemi kurma hedefinin şeffaflık olduğunu söyledi.

“…[T]şeffaflık sadece nasıl iletişim kurduğumuza değil, aynı zamanda platformumuzda yapılan her şeyin izlenebilir, denetlenebilir ve uçtan uca olduğundan emin olmak için yansıdı – saklayacak hiçbir şeyimiz yok” dedi.

Goldstein, Twitter’da şirket hakkında çok fazla dezenformasyonun dolaştığını ve çalışanların yalnızca mahkeme belgelerinde verilen bilgilere ve CEO Alex Mashinsky tarafından yönetilen belediye binalarına güvenmeleri gerektiğini vurguladı.

Goldstein, “Twitter’a giderseniz, bir şemsiye getirin çünkü orada boğa yağıyor…” dedi. “Bu, gerçeği öğrenmen için senin fırsatın. Eğer sana bildiklerimizin gerçeğini söylemezsek – hapse gireriz. Şimdi, hapse girer miyiz bilmiyorum… ama bu iyi değil.”

Etkinliğin Soru-Cevap bölümünde, bir sorgulayıcı, çalışanların kilitli fonlarını platformdan serbest bırakma açısından nerede durduklarını sordu. Goldstein, çalışanlara müşterilerden daha fazla öncelik verilmeyeceğini söyledi.

Goldstein, “Çalışanlar son veya ilk değil” dedi. “Siz de müşterisiniz. Biz de müşteriyiz. Demek ki müşterilerle aynı seviyedeyiz.”

CNBC, geri ödeme planları ve işlem yönetim sistemlerinin durumu hakkında yorum yapmak için Celsius’a ulaştı, ancak şirket yanıt vermedi.

İZLEMEK: Bitcoin 19.000 doların altına düştü

.

Celsius’un Hail Mary iflas planı var: Borcunu yeni bir kripto para birimine dönüştürün
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: