CEO, CoinSwitch’in Kara Para Aklama İçin Soruşturulmadığını İddia Ediyor – Kripto Haberleri

CEO, CoinSwitch’in Kara Para Aklama İçin Soruşturulmadığını İddia Ediyor

Yönetici, kendileri için geçerli olan döviz yasaları hakkında kafa karışıklığına neden olmak için dijital varlıkların uygun bir şekilde sınıflandırılmadığına işaret ediyor.

CoinSwitch Kuber’in CEO’su Ashish Singhal Cumartesi günü, iki gün önce Hindistan’ın mali suç soruşturma kurumu icra müdürlüğü (ED) tarafından ofisinde ve konutunda yapılan aramalar hakkında daha fazla ayrıntı verdi.

Firmasının bazı yasadışı faaliyetler için soruşturulduğuna dair son iddiaları yalanladı.

CoinSwitch CEO’su Açıklıyor

Bir Twitter dizisinde Singhal, ED’nin aramalarının Kara Para Aklamayı Önleme Yasası (PMLA) ile ilgili herhangi bir soruşturmayla bağlantılı olmadığını açıkladı.

“İcra Müdürlüğü – Bengaluru, kripto platformlarımızın / borsalarımızın işleyişi ile ilgili olarak bizimle ilgilendi. Onlarla tam işbirliği içindeyiz… İcra Müdürlüğü – Bengaluru ile olan ilişkimiz, bazı haber makalelerinde bildirildiği gibi, PMLA kapsamındaki herhangi bir kara para aklama soruşturmasıyla ilgili DEĞİLDİR ”dedi.

Singhal’e göre sorun, kripto para birimlerinin durumuyla ilgili – bir emtia, menkul kıymet, para birimi veya başka bir şey olup olmadığına dair netlik eksikliğinden kaynaklanıyor. Bu yeni bir varlık sınıfıdır ve henüz net olarak sınıflandırılmamıştır. Dövizle ilgili hangi kanunların uygulanacağını işin sınıflandırması, niteliği ve modeli belirler.

“Hindistan yalnız değil. Avustralya bunu anlamak için bir “belirteç haritalaması” yapıyor; ABD’de, bazı kriptoların emtia, diğerlerinin menkul kıymetler olarak kabul edilip edilmediğine dair devam eden bir tartışma var, ”diye ekledi Singhal, Twitter ileti dizisine.

ED Arama ve İddialar

Cuma günü CryptoPotato, Hindistan’ın kripto alanındaki ikinci tek boynuzlu atı olan CoinSwitch’in ED tarafından Döviz Bakım Yasası’nın (FEMA) ihlali şüphesiyle araştırıldığını bildirdi. Soruşturmayla bağlantılı olarak ED, Perşembe günü CEO ve yöneticilerinin konutları da dahil olmak üzere CoinSwitch ile bağlantılı beş binada arama yaptı.

Reuters tarafından Cumartesi günü yayınlanan bir haberde, ED yetkililerinin arama sırasında bazı finansal belgelere el koyduğu iddia edildi. Geçerli kurallara ve yasalara uygunluğu doğrulamak için CoinSwitch’in yabancı yatırımları, gelirleri ve çıkışları hakkında bilgi aldılar. Haberde ayrıca Singhal’in “yasal hassasiyetleri gerekçe göstererek ED’nin iddialarını belirtmeyi” reddettiğini söylediği de yer aldı.

Sıkma İncelemesi

ED’nin şüpheli FEMA ve PMLA ihlalleri için en az on kripto borsasını araştırdığı söyleniyor. WazirX ve Vaud ofislerinde aramalar yaptı ve son birkaç hafta içinde bazı banka hesaplarını dondurdu. CoinSwitch, ED’nin araştırdığı kripto alanında bir başka büyük marka.

Genel olarak, kolluk kuvvetleri tarafından kripto borsalarının incelemesi sıkılaşıyor. Nisan ayında, bu tür birkaç Hintli firma, UPI aracılığıyla yapılan anlık ödeme olanağı, popüler bankalar arası mobil tabanlı ödeme ve takas tesisini işleten RBI kontrollü NPCI tarafından reddedildiği için INR’deki mevduatları durdurmak zorunda kaldı.

Bunu, hükümetin Nisan ve Temmuz aylarındaki tüm kripto işlemlerinde sırasıyla %30 sermaye kazancı vergisi ve %1 TDS toplama kararı izledi. Hareket, kripto borsalarını uyumluluk normlarını daha da güçlendirmeye itti.

CoinSwitch Kara Para Aklama İçin Soruşturulmadı, Claims CEO’su CryptoPotato’da ilk olarak ortaya çıktı.

CEO, CoinSwitch’in Kara Para Aklama İçin Soruşturulmadığını İddia Ediyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: