Check-in, sigara için ve ayardan çıkın: Esrar dostu tatil kiralamaları dikkat çekiyor – Kurumsal Haberler

Check-in, sigara için ve ayardan çıkın: Esrar dostu tatil kiralamaları dikkat çekiyor

Nicole Butler, yatak ve kahvaltı salonunda THC ile aşılanmış yiyeceklerle arka bahçede çömleklere ev sahipliği yapıyor.

Fotoğraf: Nicole Butler

Nicole Butler’ın pansiyonunda, check-in sırasında misafirleri karşılayan şekerde, ev yapımı karides ve irmiklerde ve servis ettiği diğer öğünlerde ve munchies alan herkes için hazırladığı atıştırmalıklarda esrar var.

Butler, “Gerçekten insanlara alışık oldukları şeyi vermeye çalıştım, sadece esrar ilavesiyle” dedi.

Butler, ev sahibinin izniyle 2018’de Washington DC’deki 3 yatak odalı, 3 banyolu şehir evini BudandBreakfast.com’da listelemeye başladı ve bu da konukları mülklerinde esrar kullanımına izin veren ev sahipleriyle buluşturuyor.

Site, Airbnb’nin 6 milyonluk listesine kıyasla yalnızca 2.000 aktif listeyle hala küçük. Ancak esrar dostu konaklama yerlerinin niş pazarı, artık 19 eyalette ve Washington’da eğlence amaçlı marihuana kullanımının yasal olmasıyla ilgi kazanıyor. Forbes’un son verilerine göre, daha geniş anlamda esrar turizmi de şu anda 17 milyar dolarlık bir endüstri.

Bazı esrar dostu kiralık ev sahipleri, insanların sitede sigara içmelerine veya ot tüketmelerine izin vermenin ötesine geçer. Örneğin, gecelik 420 $ ‘dan başlayan odalar ile Butler, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli suşların yanı sıra yoga, CBD ile tam dolu bir esrar barı sunmaktadır. masajlar ve esrar eğitimi.

Pandemi öncesinde kuaförlük yapan Butler, pandemi sırasında çalıştığı kuaför kapalıyken tam zamanlı oda-kahvaltı yönetmeye başladı. o iş dedi yaklaşık bir yıl sonra kendini sürdürmeye başladı.

Butler, “Bence pandemi insanlara deneyimleri, öz bakımı ve sadece kendilerini iyi hissettiren şeyleri gerçekten takdir ettirdi” dedi.

Büyüyen bir trend

Kenevir pazarı araştırma firması BDSA’ya göre, ABD’deki esrar satışlarının 2021’de 25 milyar dolardan 2026’da 42 milyar dolara çıkması bekleniyor.

Büyüyen endüstriden yararlanmak isteyenler arasında, 2015 yılında BudandBreakfast.com’u kuran Sean Roby var. Ev sahipleri, eğlence amaçlı veya tıbbi esrar kullanımının yasal olduğu eyaletlerde kısa süreli rezervasyonlar için mülklerini listeleyebilir. Roby, siteyi ilk başlattığında, iş ortaklarının, konukların mülklerinde esrar içmesine izin verme fikrini kabul edip etmeyecekleri konusunda şüpheleri olduğunu söyledi.

Artık günde onlarca rezervasyon alıyoruz” dedi.

Ot girişimcisi, 'tomurcuk ve kahvaltı' otelleri işleten yılda 1 milyon doların üzerinde gelir getiriyor

Sitedeki listeler, evin neresinde sigara içilmesine izin verildiğini, esrarın sağlanıp sağlanmayacağını veya BYOB – kendi tomurcukunuzu getirip getirmediğini gösterir. Ayrıca, bölgede meydana gelen yerel dispanserler ve esrar dostu olaylar hakkında bilgi içerir.

Roby, “Altı ay önceden rezerve edilmiş yerlerimiz var” dedi.

Deontae Mack ayrıca, esrar dostu kiralamaları listelediği çevrimiçi girişimi Vibesbnb.com ile konuklara kur yapıyor. Sitenin çoğu Florida’da olmak üzere 150’den fazla girişi var ve Mack, ilk yılda yaklaşık 2.000 kullanıcının kaydolduğunu söyledi.

ABD’deki en iyi tatil yerlerinden biri olan Florida, eğlence amaçlı esrar kullanımına hala izin vermiyor. Ancak seçmenler 2016’da özel mülklerde tıbbi kullanıma izin veren bir tasarıyı onayladıktan sonra, o zamanlar bir Uber ve Lyft sürücüsü olan Mack, nakit para kazanma fırsatı gördü.

Mack, “İnsanlar sigara içerken ve bazılarının gerçekten tıbbi ihtiyaçları olduğunda rahatsızlık duymak istemiyorlar” dedi. “Fakat insanlar Florida’ya seyahat ettiklerinde, herhangi bir nedenle sigara içiyorlarsa, bunu yapabilecekleri tek yer özel bir konuttur.”

Vibesbnb ve Airbnb’de Mack çapraz listeleri. İnsanların Airbnb’deki kayıtlarından birini rezerve edebileceğini veya daha ucuz rezervasyon için doğrudan sitesine gidebileceğini söyledi.

Vibesbnb’nin kurucusu ve CEO’su Deontae Mack

Nezaket: Deonte Mack

Airbnb’nin topluluk politikasına göre, esrar bulundurma ve kullanımına “yasal olduğu ve herhangi bir ev kuralını ihlal etmediği yerlerde” izin verilir. Ancak şirket, kullanıcıların doğrudan kenevir dostu kiralama aramasına veya ev sahiplerinin kiralık araçlarını bu şekilde listelemesine izin vermez.

Airbnb yaptığı açıklamada, “Bir misafir, bir Ev Sahibinin kaydındaki esrarla ilgili kurallarını merak ediyorsa, konukların rezervasyondan önce Ev Sahibiyle iletişime geçerek daha fazla bilgi istemelerini öneririz.” Dedi.

Mack, Airbnb ve Vrbo gibi sitelerde esrar dostu konaklamalar olarak önce kendi dairesini sonra da kiraladığı diğer daireleri listeleme başarısını gördükten sonra 2019’da Vibesbnb planlarını yatırımcılara sundu. Açıklamaya, insanların onu Google aramalarında bulmasını sağlayan “420 dostu” yazarak sitenin kurallarını aştı.

Mack, “Florida’daki esrarın Airbnb’si gibi olmaya çalışıyorum” dedi.

para yatırma

Esrar endüstrisinin ana akıma geçişi, Cornell Üniversitesi Otel İşletmeciliği Okulu’nda öğrenciyken Jeremiah Swain’in dikkatini çekti.

Swain, “Bitkiyle ilgili bu travmatik geçmiş nedeniyle, marihuanaya verdiği travmatik tepki nedeniyle Siyah topluluğun kaçırdığı pek çok fırsat var.” Dedi.

Swain ve sınıf arkadaşı Cameron Wesley Scott, New York Ithaca’da araştırmaya dayalı bir esrar şirketi kurdu. Swain, yaklaşık 65 odalı New York’un ilk butik esrar otellerinden birine dönüşmesini umduğunu söyledi.

“Bağış toplamamızı ne kadar çabuk kapattığımıza bağlı olarak 2025’in ortası ile sonunu düşünüyoruz” dedi.

İnşaat başlamadı, ancak sanat ve yoga için canlı bitkiler, kaplıcalar ve stüdyolar içeren atriyum tarzı bir alan hayal ettiğini söyledi.

Şimdilik, çift, 8. Wonder Cannabis Company aracılığıyla New York eyaletindeki eğlence amaçlı yetişkin kullanım pazarı için esrar yetiştiriyor. Melek yatırımlardan 300.000 dolar aldılar, ancak oteli inşa etmek için hala para topluyorlar.

Soldan, Cameron Wesley Scott ve Jeremiah Swain

Fotoğraf: Jesse Kış

Swain, “esrar ve misafirperverliğin bağlantısı” olarak adlandırdığı otelin, kendisi gibi azınlık girişimcilere sektöre girme şansı veren şey olacağını söyledi.

.

Check-in, sigara için ve ayardan çıkın: Esrar dostu tatil kiralamaları dikkat çekiyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: