Chelsea satışı: Chicago Cubs sahipleri ve Citadel milyarderi Ken Griffin, Şampiyonlar Ligi sahipleri için teklif vermek için bir araya geldi

Chelsea satışı: Chicago Cubs sahipleri ve Citadel milyarderi Ken Griffin, Şampiyonlar Ligi sahipleri için teklif vermek için bir araya geldi

Chicago Cubs’ın sahipleri ve milyarder hedge fon kralı Ken Griffin, Chelsea Futbol Kulübü için gişe rekorları kıran bir teklifte bulunmak için güçlerini birleştirdi.

Sky News, Ricketts ailesi ve Bay Griffin’in geçen sezonun Şampiyonlar Ligi galipleri için Cuma günü resmi bir teklif sunacak bir yatırım grubu kurduklarını açıklayabilir – tekliflerin verilmesi için son tarih belirlendi.

Çarşamba günü kamuya açıklanacak olan gelişme, Chelsea’nin sahibi bir sonuca varırken Roman Abramovich’in 19 yıllık görev süresinde rakip teklif sahiplerine zorlu bir rakip sunuyor.

Yaklaşan tekliflerine yakın kaynaklar, Ricketts’in Chicago Cubs’taki başarı sicilinin ve konsorsiyumlarının finansal ateş gücünün Stamford Bridge’de başarı için ideal bir reçete oluşturacağını söyledi.

Son altı yıl Cubs’ın tarihindeki en başarılı yıl oldu – World Series’i kazanmak ve ABD’deki en tarihi spor sahalarından biri olan Wrigley Field adlı takımın evinin 1 milyar dolarlık yenilenmesini tamamladı. 1914.

Bu anlatının, Chelsea taraftarlarının ve yöneticilerinin genel olarak kabul ettiği Stamford Bridge’in geleceği hakkında devam eden tartışmanın ortasında konuşlandırılması bekleniyor, eğer kulüp çok daha büyük kapasitelere sahip Avrupalı ​​​​rakiplerle sürdürülebilir bir şekilde rekabet etmek istiyorsa, kapsamlı genişleme çalışmalarına ihtiyaç duyacaktır.

Bay Griffin’in katılımı, teklife muazzam bir mali güç katıyor. Citadel Asset Management’ın kurucusu ve CEO’su ve Wall Street tarihindeki en başarılı yöneticiler arasında yer alıyor.

Forbes dergisi kısa süre önce servetini 26.5 milyar dolar olarak tahmin etti ve onu Chelsea müzayedesiyle halka açık olarak bağlantılı en zengin kişi yaptı.

Kaynak, Ricketts-Griffin teklifinin “masadaki en eksiksiz teklif olacağını söyledi – başka hiç kimse Ricketts Ailesi’nin Cubs ile sahada elde ettiği başarıyı ve tarihi bir stadyumun büyük bir yenilemesini başarıyla tamamlamayı başaramadı” dedi. .

Ricketts ailesinden yapılan bir açıklama teklifi doğruladı ve şunları ekledi: “İkonik bir profesyonel spor takımının uzun süredir operatörleri olarak, Ricketts Ailesi ve ortakları, kulübün geleneklerine saygı gösterirken sahada başarı için yatırım yapmanın önemini anlıyor, taraftarlar ve topluluk.

“Planlarımızın daha fazla ayrıntısını zamanı gelince paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Rakip teklif sahipleri Candy ile çalışmak istiyor

Bu arada, diğer teklif sahipleri de Chelsea yarışı kızışırken güçlerini birleştirmeyi düşünüyor. Teklif sahiplerinin, Londra’nın merkezinde emlak geliştirme sicili nedeniyle, ömür boyu Chelsea hayranı Nick Candy ile güçlerini birleştirmekle ilgilendikleri anlaşılıyor.

Candy, Chelsea’ye bu hafta bir teklifte bulunmak için gerekli fonlara ve destekçilere sahip. Chelsea taraftarlarına yönetim kurulunda yer vereceğine söz verdi eğer teklifi başarılı olursa.

Chelsea’nin Pazar günü Newcastle’a karşı kazandığı Premier Lig zaferinden önce Sky Sports News ile yaptığı röportajda Candy, kulübe olan tutkusunu ve geçen hafta Blues’u satma arzusunu açıkladıktan sonra onaylanan Roman Abramovich’in halefi olma arzusunu ortaya koydu.

Sky Sports’a konuşan Candy, “Dört yaşımdan beri Chelsea’yi destekliyorum. “Babamdan Chelsea için oynaması istendi. Chelsea’yi seviyorum. Benimle olmasa bile, emin ellerde olduğu sürece nerede bittiği umurumda değil.

“Yüzde yüz [the fans need to be included in ownership] ve dahil olmalıdırlar. Hem yönetimde hem de ekonomik olarak.”

Hükümet Chelsea bilet satışları için üçüncü taraf seçeneğini tartışıyor

İngiltere Hükümeti Chelsea’ye, sahibi Abramoviç’e uygulanan yaptırımları aşmak için üçüncü taraf bir organizasyon aracılığıyla maç biletleri satmaya başlayabileceklerini önerdi.

Blues, geçen hafta Rus sahibine ve kulübe verilen lisans kapsamında ne taraftarlarına daha fazla bilet satabilir ne de Stamford Bridge maçları için konuk taraftarlara deplasman bileti satamaz.

Chelsea Bu hafta sonu Middlesbrough’daki FA Cup çeyrek finalinin kapalı kapılar ardında oynanmasını istedi Blues deplasmanda taraftar olmaması, fikstürün ve müsabakanın “sportif bütünlüğüne” zarar verebilir. Ancak, Batı Londra kulübü, futbol camiasından gelen güçlü tepkinin ardından bu talebi iptal etti.

Ancak hükümet, Chelsea’nin en kısa sürede tekrar bilet satmaya başlamasına izin vermek istiyor ve üzerinde çalıştıkları tekliflerden biri de biletlerin satış sorumluluğunu üçüncü bir tarafa devretmek.

Üçüncü bir taraf, Roman Abramovich’in gelirlerden hiçbir şekilde yararlanmamasını sağlamak için biletlerin dağıtımını denetleyecekti.

.

Chelsea satışı: Chicago Cubs sahipleri ve Citadel milyarderi Ken Griffin, Şampiyonlar Ligi sahipleri için teklif vermek için bir araya geldi
adlı haberimizi okudunuz. Diğer Haberler için aşağıya kaydırınız.

Sevdiklerinle Paylaş: