Çin Krizi Derinleşirken Küreselcilerin Kaybedeceği Açıktır – Kripto Haberleri

As The China Crisis Deepens, It’s Clear That The Globalists Are Losing

Çin Krizi Derinleşirken Küreselcilerin Kaybedeceği Açıktır

Küreselleşme karşıtı sağ İsveç parlamentosunun kontrolünü ele geçirdi, bu da bireycilik ve merkezi olmayan yönetişim için çok iyi bir işaret.

Küreselleşme karşıtı sağ İsveç parlamentosunun kontrolünü ele geçirdi, bu da bireycilik ve merkezi olmayan yönetişim için çok iyi bir işaret.

“Fed Watch”, bitcoin’in asi doğasına uygun bir makro podcast’tir. Her bölümde, merkez bankaları ve para birimlerine vurgu yaparak, dünyanın dört bir yanından makrodaki güncel olayları inceleyerek ana akım ve Bitcoin anlatılarını sorguluyoruz.

Bu bölümde, CK ve ben, Ağustos tüketici fiyat endeksi (TÜFE) verilerinde, bazı şok edici Çin ekonomik verilerinde aşağı ve kirli oluyoruz ve bitcoin ve ether fiyatı hakkında konuşuyoruz.

Bu Bölümü YouTube Veya Rumble’da İzleyin

Bu Bölümü Dinleyin:

TÜFE’nin Gıda ve Barınma Bileşenleri

Bitcoin, S&P 500, Alman DAX ve Avrupa doğal gaz vadeli işlemleri gibi bazı çizelgeleri ele aldıktan sonra, bu haftanın büyük konusu olan ABD TÜFE verilerine dalıyoruz.

Bu bölümde, haftanın en büyük haberine, Çalışma ve İstatistik Bürosu’nun ABD TÜFE raporuna derinlemesine giriyorum. TÜFE’nin gıda ve barınak bileşenlerine özel önem veriyoruz. Gıda fiyatları, artış oranlarında bir düşüş gördü ve bu, gıda fiyatlarındaki artışlarda bir zirvenin meydana geldiğinin sinyali olarak yorumladığım şeyle sonuçlandı. Barınma masraflarını da TÜFE’de karşılıyoruz. Ağırlıkça en büyük tek bileşendir ve artmaya devam etmektedir. Bununla birlikte, bölümde, barınmanın çok gecikmeli bir gösterge olmasının ve muhtemelen diğer fiyatların 18-24 ay gerisinde olmasının birkaç nedenine işaret ediyorum.

TÜFE için, bu podcast’ten en büyük çıkarım, yıldan yıla değil, aydan aya yapılan değişiklikleri vurgulama ihtiyacıdır. Yalnızca yıldan yıla oranları göz önünde bulundurursanız, fiyatların şu anda yıllık bazda %8 oranında arttığını, aslında son iki ayda yıllık olarak %1’den daha az arttığını düşünürken bulacaksınız. Orada büyük bir fark var.

Çin İhracatı ve Petrol Talebi

“Fed Watch”ta, en başından beri Çin’deki krizin zirvesinde olduğumuz için kendimizle gurur duyuyoruz. Diğerleri Çin’in yükselen çoğunluğundayken – ve hala da – Çin’in bariz ekonomik bozulmasını ve temelde zayıf jeopolitik konumunu söylüyorduk.

Şey, işler onlar için iyiye gitmiyor. Bu hafta Çin ihracatının uçurumdan düştüğüne dair haberler aldık. South China Morning Post’tan bir makalede, ABD ve Avrupa’da tatil sezonunun yaklaşmasıyla birlikte Çin ihracatı için normal yoğun sezon yerine, Çinli ihracatçıların aslında “düşük sezon” gibi görünen bir rakam gördüklerini iddia ettiklerini okuduk. ”

Araştırma başkanı Judah Levine, “Bu düşüş, hem enflasyonun bazı tüketiciler arasındaki harcamaları azaltması nedeniyle bazı ithalatçılar arasındaki aşırı stoklar hem de pandemi azaldıkça diğerleri diğer mal türlerine ve hizmetlere kayması nedeniyle navlun talebinin düşmesini yansıtıyor” dedi. Freightos’ta. “Birçok perakendeci, gecikmeleri önlemek için yılın başlarında yoğun sezon siparişlerini geri çekti.”

Sadece ihracatları değil, petrol talepleri de düşüyor. Çin’in petrol talebinin 2002’den beri ilk kez düştüğünü açıklayan bir rapor okudum!

“Son birkaç gün içinde petrol fiyatları üzerindeki ana aşağı yönlü baskı, Çin’in Pekin’in sıfır-Covid politikası kapsamındaki Covid kısıtlamaları nedeniyle 2002’den bu yana ilk kez yıllık petrol talebinin küçüldüğünü görebileceğine dair bir rapor oldu.”

Bu, dünyanın en azından önümüzdeki birkaç on yıl için en yüksek petrol talebine ulaştığını tahmin ettiğim şeyle aynı doğrultuda. Batan talebin ana itici gücü küreselleşmeden uzaklaşma ve buna bağlı ekonomik daralmadır. Dünya günde kabaca 100 milyon varil petrol talep edecek şekilde büyüdü ve küreselleşmenin azalmasıyla birlikte bunun günde 90 milyon varile düştüğünü ve yıllarca orada kaldığını görebiliyorum.

Popülizm, Milliyetçilik ve Küreselleşme Karşıtları

Gösterinin son bölümünde, Avrupa’daki siyasi durum hakkında bir güncelleme veriyoruz. İsveç seçimleri tamamlandı ve küreselleşme karşıtı sağ parlamentolarının kontrolünü ele geçirdi. Bu, birdenbire ortaya çıkmış gibi görünen bir sonuçtur. Meşhur sol eğilimli ve günümüz Avrupa marka sosyalizmi için bir siper olarak görülen ülkede, İsveç hızla küresel Marksistlere karşı değişti.

Yıl sonundan önce iki önemli seçim daha geliyor. İtalya Kardeşleri ve onların küreselleşme karşıtı koalisyonunun parlamentolarında olası bir süper çoğunluğu ele geçirmeye hazır oldukları İtalya ve küreselleşme karşıtlarının Kongre’nin her iki kanadının kontrolünü ele geçirmesinin beklendiği ABD ara sınavları.

Gerçekten de bu, Davos, Washington ve Brüksel Marksizmine karşı büyük bir salınımdır. Aynı zamanda bireycilik, daha merkezi olmayan yönetişim ve tarafsız paranın yükselişi için çok iyi bir işaret.

Bu, Ansel Lindner’ın konuk yazısıdır. İfade edilen görüşler tamamen kendilerine aittir ve BTC Inc. veya Bitcoin Magazine’in görüşlerini yansıtmayabilir.

Çin Krizi Derinleşirken Küreselcilerin Kaybedeceği Açıktır
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: