Çin Yasağa Rağmen İkinci En Büyük Bitcoin Madencilik Merkezi Olarak Ortaya Çıkıyor – Kripto Haberleri

Çin Yasağa Rağmen İkinci En Büyük Bitcoin Madencilik Merkezi Olarak Ortaya Çıkıyor

Cambridge’den bitcoin madenciliğini araştıran bir rapor, ABD’nin baskın küresel oyuncu olduğunu ve Çin’in geçen yıl ülkenin yasağına rağmen ikinci olduğunu gösteriyor.

Cambridge’den bitcoin madenciliğini araştıran bir rapor, ABD’nin baskın küresel oyuncu olduğunu ve Çin’in geçen yıl ülkenin yasağına rağmen ikinci olduğunu gösteriyor.

  • Cambridge’den gelen yeni veriler, bitcoin madenciliğinin küresel hash oranı için bir portre detaylandırıyor.
  • ABD, küresel hash oranının %37,84’ü ile küresel lider konumunu sağlamlaştırıyor.
  • Çin, geçen yılki madencilik yasağının ardından, ya gizli operasyonlarda bir artış ya da baştan sona iyi gizlenmiş madencilerin arttığını göstererek neredeyse %22’ye yükseldi.

Cambridge Alternatif Finans Merkezi (CCAF) raporuna göre, ABD, Bitcoin hash oranını barındıran küresel baskın ülke olarak yükselirken, Çin geçen yılki yasağına rağmen ikinci sırada yer almak için hız kazandı.

2021 yılının Haziran ayında gerçekleşen yasağın ardından Çin’deki yeraltı madencilik tesislerine duyulan ihtiyacın ardından, gizli Çin operasyonları küresel hash oranının %21,11’ine yükselerek Çin’i dünya çapında büyük bir madencilik merkezi konumuna geri getirdi. Kazakistan %13.22’lik saygın bir hash oranına sahip olmaya devam ederken, Kanada %6.48’i kontrol ediyor ve Rusya %4.66 üretiyor.

Eylül 2021’den Ocak 2022’ye kadar, CCAF verileri, toplam küresel hash hızının %37,84’üne liderlik eden ABD için baskınlığın devam ettiğini gösteriyor. En büyük Amerikan hash oranı sağlayıcıları Georgia (%30,76), Texas (%11,22) ve Kentucky (%10,93)’dir.

CCAF’nin ayrıntılı bitcoin madenciliği verilerini en son yayınladığı zaman, Çin yasağının hemen ardından Ekim 2021’deydi ve bu, hash oranında şok edici derecede dik bir düşüşle sonuçlandı – 27 Haziran 2021’de saniyede 57.47 exahash (EH/s) ile dibe vurdu. , rapora göre.

Hızlı ve kararlı bir geçiş, bir gecede meydana gelen bir göç gibi görünüyordu ve Aralık 2021’e kadar hash oranı önceki seviyelere yükselerek 21 Aralık 2021’de 193.64 EH/s’ye ulaştı. Şubat 2022’ye kadar, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 248.11 EH/s’lik küresel Bitcoin hash hızına (ATH) ulaşıldı ve bu, bitcoin ekosisteminin zorluklar karşısında inanılmaz uyarlanabilirliğini sergiliyor.

Çin yasağı ve hash oranının ani canlanmasıyla ilgili olarak CCAF, Çinli madencilerin ana merkezinin aslında hiç ayrılmamış olmayabileceğini kaydetti ve “Çinli madencilerin önemsiz olmayan bir kısmının hızlı bir şekilde adapte olmasının muhtemel olduğunu belirtti. dikkat ve incelemeyi başka yöne çekmek için yabancı proxy hizmetlerini kullanarak izlerini gizleyerek gizlice çalışmaya devam etti.”

.

Çin Yasağa Rağmen İkinci En Büyük Bitcoin Madencilik Merkezi Olarak Ortaya Çıkıyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: