Coinbase Hisse Senedi Kazanç Raporundan Sonra Kaymaya Devam Ediyor – Finans Haberleri

Coinbase Hisse Senedi Kazanç Raporundan Sonra Kaymaya Devam Ediyor

ABD’deki en büyük kripto para borsası, kripto piyasasında devam eden yıkımı ve yatırımcıların riskli varlıklar konusundaki tedirginliğini yansıtarak, kullanıcıların kanını kaybettiğini söyledi.

Coinbase Küresel Inc.

MADENİ PARA -12.60%

Salı günü yaptığı açıklamada, ilk çeyrekte yüz milyonlarca dolar kaybettiğini ve hisse senedinin mesai sonrası işlemlerde düşmesine neden olduğunu söyledi. Pazar sonrası raporun ardından, hisseler 61 dolar civarında işlem gördü – hisse senedinin bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce halka açıldığında işlem görmeye başladığı 381 dolardan çok uzak.

“Nasdaq düştü, Bitcoin düştü. Coinbase’in finans direktörü Alesia Haas, “Bu da kriptoya giderek daha az doların girmesine neden oldu” dedi. Bayan Haas, işlem hacimlerinin beklenenden daha düşük olmasına rağmen, Coinbase’in geleceğine yatırım yaptığı için güçlü bir konumda olduğuna inandığını söyledi.

Yatırımcılar giderek finansal piyasaların bir dönüm noktasında olduğunu düşünüyor ve sonuç olarak en spekülatif yatırımlardan bazılarından geri çekildiler. Federal Rezerv kolay para politikalarını geri almaya, faiz oranlarını yükseltmeye ve varlık portföyünü gevşetmeye başlayınca borsa rekor seviyelerden düştü. Merkez bankası, geçen hafta faiz oranlarını yarım puan artırarak, yirmi yılı aşkın süredir en büyük artışını gerçekleştirerek birkaç günlük bir bozguna neden oldu.

Yüksek riskli varlıklar olarak kripto para birimleri önemli ölçüde düştü. Salı günü art arda altıncı gün düşüş yaşayan Bitcoin, şimdi Kasım ayının en yüksek seviyesinden %54 düştü. Bu yıl şimdiye kadar değerinin üçte birini kaybederken, Ethereum 2022’de %37 düştü.

“Ne zaman [Coinbase] Tuttle Capital Management CEO’su ve Baş Yatırım Sorumlusu Matthew Tuttle, “Sıcak, büyüyen hisse senetlerinden, yenilikçi şirketlerden biriydi” dedi. “Fed kasım ayında döner dönmez, bu bir ölüm çanıydı.” Bay Tuttle, yakın vadede kripto para birimleri veya kripto hisse senetleri satın almayı planlamadığını söyledi.

Yatırımcılar, Salı günü borsada çalkantılı bir seansla dalgalı işlemlerine devam etti. Dow Jones Sanayi Ortalaması kazançlar ve kayıplar arasında gidip geldikten sonra günü %0,3 düşüşle kapatırken, S&P 500 %0,2 ve Nasdaq Bileşik %1 yükseldi. Pazartesi günü, üç endeks de %2 veya daha fazla düştü.

Kurucu ortak ve CEO Brian Armstrong yönetimindeki Coinbase, Salı günü 1,2 milyar dolarlık gelir üzerinden ilk çeyrekte 429,7 milyon dolar veya hisse başına 1,98 dolar zarar açıkladı. Bu, bir yıl önceki 1,8 milyar dolarlık gelir üzerinden 387,7 milyon dolar veya hisse başına 3,05 dolar kazançla karşılaştırıldığında. FactSet’e göre analistler, 1,5 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına 1 sentlik bir kayıp öngörmüştü.

Borsa gelirinin çoğunluğu, yılın ilk üç ayında önemli ölçüde düşen işlem ücretlerinden geliyor. Aylık işlem yapan kullanıcı sayısı da azaldı ve Coinbase hissedar mektubunda, ikinci çeyrekte hem kullanıcı sayısının hem de işlem hacimlerinin tekrar düşmesini beklediğini söyledi. Perakende veya bireysel yatırımcıların işlem hacimleri, önceki çeyreğe göre yarıdan fazla düştü.

WSJ’den Dion Rabouin kriptoyu ve geleceğini inceliyor. Fotoğraf bileşimi: Elizabeth Smelov

Coinbase, 2022 için görünümünün inişli çıkışlı ilk çeyreğe rağmen büyük ölçüde değişmediğini söyledi. Bu yıl şimdiye kadar %71 düşen hisse senedi, şirketin üç aylık sonuçlarının açıklanmasından önce Salı günü %13 düştü.

Diğer kripto hisse senetleri büyük düşüşler gördü. Silvergate Başkenti Corp.

Marathon Digital Holdings bu yıl şimdiye kadar %42 düştü Inc.

%64 düştü, Riot Blockchain Inc.

%66 düştü ve TeraWulf Inc.,

Bitcoin madenciliği şirketi, %80 düştü.

Kripto para birimlerindeki keskin düşüş tamamen beklenmedik değil. Ancak kripto para endüstrisindeki birçok kişi, kripto pazarının genişlemesi ve Wall Street tarafından daha geniş çapta benimsenmesi nedeniyle bu sefer farklı olacağını iddia etti. Birkaç bitcoin boğası, bir enflasyon riskinden korunma olarak değerini övdü. Görülecek olan bu.

“Çoğunlukla, bitcoin, gerçek oranların arttığı bir zamanda verimsiz bir varlıktır. Bu zorlu bir ortam,” dedi Interactive Brokers’ın baş stratejisti Steve Sosnick. Bay Sosnick, bitcoin’in hala 2019’un sonunda olduğundan yaklaşık %300 daha yüksek işlem gördüğünü belirtiyor.

Üçüncü en büyük stablecoin olan TerraUSD, değerini 1 $’da tutmayı amaçladı, Pazartesi günü 69 sente kadar düştü ve yatırımcıların varlıklarını satmasına neden oldu. Hazine Bakanı Janet Yellen Salı günü Kongre’ye TerraUSD fiyatındaki düşüşün ardından stabilcoinlerin düzenlenmesine izin verme çağrısını yineledi.

DailyFX stratejisti Mike Boutros, “İşler kötüye giderken ve piyasa görünümü biraz daha ağırlaştıkça, ne yazık ki kripto düşen ilk varlıklardan biri olacak” dedi. Bay Boutros, piyasanın daha da düşebileceğini düşündüğünü ve yatırımcıların kripto varlıkları satın almasını önermediğini söyledi.

Bu yılki bozgun, büyük ölçekli teknoloji hisselerini de cezalandırdı. Netflix Inc.,

Facebook’un ana şirketi Meta Platforms Inc. ve Amazon.com Inc. bu yıl en az %35 düşüş yaşadı.

Şimdilik, yatırımcılar Çarşamba günü açıklanacak enflasyon verilerini bekliyor. Rapor, enflasyonun zirveye ulaştığını gösteriyorsa, analistler bunun Fed’in agresif yürüyüş planını potansiyel olarak etkileyebileceğini söylüyor.

yaz Corrie Driebusch, corrie.driebusch@wsj.com adresinde

Telif Hakkı ©2022 Dow Jones & Company, Inc. Tüm Hakları Saklıdır. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

.

Coinbase Hisse Senedi Kazanç Raporundan Sonra Kaymaya Devam Ediyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.wsj.com

Sevdiklerinle Paylaş: