Coinbase hisseleri, BlackRock kripto anlaşması olan meme tüccarlarından destek alarak yükseliyor – Borsa – Finans Haberleri

Coinbase hisseleri, BlackRock kripto anlaşması olan meme tüccarlarından destek alarak yükseliyor

ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase Global Inc’in logosu, Nasdaq MarketSite jumbotron’da ve diğerlerinde 14 Nisan 2021’de New York, ABD’deki Times Square’de sergileniyor.

Shannon Stapleton | Reuters

Coinbase’in hisseleri, kripto borsasının BlackRock ile kurumsal müşterilerinin bitcoin satın almasına izin verecek bir ortaklık açıklamasının ardından Perşembe günü yükseldi.

Coinbase hisseleri en son %14 arttı. Günün erken saatlerinde yaklaşık %40 kadar sıçradılar.

Şirketin Prime teklifindeki hizmetler, BlackRock’un kurumsal yatırımcılara yönelik portföy yönetimi platformunun müşterilerine sunulacak, Aladdin, şirket blogunda söyledi. Coinbase, kripto ticareti, saklama, ana aracılık ve raporlama yetenekleri sağlayacaktır. BlackRock, 8 trilyon dolardan fazla yönetimi olan dünyanın en büyük varlık yöneticisidir.

Alternatif veri sağlayıcı Quiver Quantitative’e göre, COIN kodu ayrıca Perşembe günü Reddit’in WallStreetBets’inde GameStop’un çevrimiçi forumdaki popülaritesinin zirvesinde en çok bahsedilen isimlerden biri oldu.

BlackRock stratejik ekosistem ortaklıkları küresel başkanı Joseph Chalom yaptığı açıklamada, “Kurumsal müşterilerimiz dijital varlık piyasalarına maruz kalmaya giderek daha fazla ilgi duyuyor ve bu varlıkların operasyonel yaşam döngüsünü nasıl verimli bir şekilde yöneteceklerine odaklanıyorlar.” Dedi. Ortaklık, “bitcoin risklerini doğrudan mevcut portföy yönetimi ve ticaret iş akışlarında yönetmelerine” izin verecek.

Bu ilgi, kripto topluluğu için gecenin bir işareti. Endüstri, yalnızca bu hafta Solana ve Nomad’a yapılan saldırılar da dahil olmak üzere bir dizi hack ve ihlal yaşadı. Kripto, risk varlıklarındaki daha geniş bir satışla birlikte düştü ve İlkbaharda Terra çöküşünden kaynaklanan finansal bulaşma nedeniyle daha da zorlandı. Birçok yatırımcı, kurumsal benimsemenin, bitcoinin olgunlaşmasını, istikrarını ve fiyatını ve belki de daha geniş kripto pazarını artırmanın anahtarı olduğunu savunuyor.

Coinbase hisseleri son zamanlarda gözyaşı döktü ve analistler neden olduğundan emin değiller. Hisse Çarşamba günü %20 yükseldi. Hisseler, Çarşamba günkü kapanışa kadar 2022 için hala yaklaşık %70 düştü.

Bu hafta Coinbase’deki olağandışı sıçrama, kısa pozisyonlarını kapatmak için hisse senedi karıştırmaya karşı bahis oynayan yatırımcılarla ilgili olabilir. FactSet’e göre, Coinbase’in alım satım için mevcut hisselerinin %22’sinden fazlası açığa satıldı. Hisse senedi çalışırken, bu yatırımcılar kayıplarını karşılamak için hisseyi geri almak zorunda kalırlar ve kazançları daha da artırırlar.

Piyasadaki kıyamete ve Coinbase’in hisse fiyatındaki düşüşe rağmen, Citi Perşembe bunu “cıvıltıdan önceki fiyasko” olarak nitelendirdi ve önümüzdeki üç ay içinde bir hisse senedi dönüşü arayışında olduğunu söyledi.

Analist Peter Christiansen, yatırımcılara yaptığı bir notta, potansiyel stablecoin düzenlemesine ve Ethereum’un uzun zamandır beklenen hisse kanıtına geçişine atıfta bulunarak, “Bazı iyi gelişmeler oluyor” dedi.

—CNBC’den Yun Li raporlamaya katkıda bulundu.

.

Coinbase hisseleri, BlackRock kripto anlaşması olan meme tüccarlarından destek alarak yükseliyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: