Coinbase, Tescilli Ticareti Test Etmek İçin Wall Street Traderlarını Kiraladı (Rapor) – Kripto Haberleri

Coinbase, Tescilli Ticareti Test Etmek İçin Wall Street Traderlarını Kiraladı (Rapor)

Coinbase, varsayılan olarak bir bölüm oluşturdu ve “tescilli” ticaret yapmak için Wall Street profesyonellerini işe aldı.

Kaliforniya merkezli kripto para borsası Coinbase’in en az dört Wall Street tüccarı atadığı ve kripto para ticareti yapmak için şirketin kendi fonlarını kullanmak üzere bir grup kurduğu bildiriliyor. Platformun açıklanmayan üyeleri, etkinliği “tescilli” ticaret olarak nitelendirdi.

Diğer yandan şirket, ürün ve hizmetlerini iç piyasada sunmaya başlamak için Hollanda Merkez Bankası’ndan düzenleyici onay aldı.

100 Milyon Dolarlık Test İşlemi

The Wall Street Journal’ın yakın tarihli bir raporuna göre Coinbase, 2021’de en az dört deneyimli tüccarı işe aldı ve “Coinbase Risk Çözümleri grubu” adlı bir bölüm kurdu. Amaç, şirketin kendi parasını dijital varlıkların ticaretini yapmak ve “paylaşmak” için kullanmaktı.

2022’nin başlarında, birim 100 milyon dolarlık deneysel bir işlem gerçekleştirdi. İsmini vermeyen firma üyeleri, hareketin “tescilli” ticaret olarak sınıflandırılması gerektiğini belirtti.

Bu tür bir faaliyet, bir şirket, müşteriler adına ticaret yaparak komisyon kazanmak yerine doğrudan piyasa kazancı için yatırım yaptığında ortaya çıkar. Söylemeye gerek yok, bir firma ile müşterileri arasında önemli bir çatışmaya neden olabilir.

Ancak bir Coinbase sözcüsü, grubun yaratılmasının farklı niyetleri olduğunu söyledi. Birim, “müşteri odaklı kripto para birimi işlemlerini” kolaylaştırmak için kuruldu.

Örgütün başka bir üyesi, Coinbase’in mülkiyet ticaretini düşündüğünü ancak daha sonra farklı bir yaklaşım benimsemeye karar verdiğini açıkladı:

“Kongreye yaptığımız açıklamalar gerçek ticari faaliyetlerimizi doğru bir şekilde yansıtıyor. Coinbase’in tescilli bir ticaret işi yoktur ve hiçbir zaman olmamıştır. Kongreyi yanlış yönlendirdiğimize dair herhangi bir ima, gerçeklerin kasıtlı olarak yanlış beyan edilmesidir.”

Birimin piyasaya sürülmesinden birkaç ay sonra, borsanın Baş Finans Sorumlusu – Alesia Haas – ilgili makamların önünde firmanın bu tür faaliyetlerde bulunmadığına dair ifade verdi:

“Coinbase, yalnızca ajanslara yönelik bir platformdur. Platformumuzda tescilli ticaret yapmıyoruz.”

100 milyon dolarlık işlemin, Amerikan yatırım yönetimi şirketi Invesco’ya satılan “yapılandırılmış bir senet” olduğunu belirtmekte fayda var. Bir sözcü, şirketin “kripto para birimine doğrudan maruz kalmadığını” ve “bunun artık aktif bir pozisyon olmadığını” söyleyerek anlaşmayı doğruladı.

Hollanda Merkez Bankası’ndan Yeşil Işık

yakın zamanda duyuru, Coinbase, De Nederlandsche Bank – DNB’den (ülkenin merkez bankası) kayıt onayı alan ilk büyük kripto platformu olduğunu söyledi. En son yetki, borsanın Hollanda merkezli müşterilere “tam bir perakende, kurumsal ve ekosistem ürünleri paketi” sağlamasına izin verdi.

Coinbase, kripto para ekosistemi için daha iyi bir ortam yaratabilecek ve yatırımcıların korumasını güçlendirebilecek bekçi köpeklerinin kurallarına uyma taahhüdünü açıkladı.

“Coinbase’in dünyanın en güvenilir ve güvenli kripto platformu olma hedefinin bir parçası olarak, geleceği sorumlu bir şekilde şekillendirmek için hükümet, politika yapıcılar ve düzenleyicilerle işbirliği içinde çalışmak için adımlar attık.

Hollanda, kripto için kritik bir uluslararası pazar ve Coinbase’in kripto ekonomisinin potansiyelini buradaki pazara getirmesinden gerçekten heyecan duyuyorum” dedi.

Bu yılın başlarında Coinbase, Avrupa’daki varlığını şu şekilde genişletti: güvenceye almak İtalya’da bir kripto varlık servis sağlayıcı lisansı. Böylece yerel düzenleyicilerin yeni gereksinimlerini karşılayan birkaç kuruluştan biri oldu.

Coinbase, Wall Street Tüccarlarını Tescilli Ticareti Test Etmeleri İçin Kiraladı (Rapor) yazısı ilk olarak CryptoPotato’da göründü.

Coinbase, Tescilli Ticareti Test Etmek İçin Wall Street Traderlarını Kiraladı (Rapor)
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: