Costco, kazanç beklentileri aştıktan sonra üyelik ücretlerini artırmıyor – Kurumsal Haberler

Costco, kazanç beklentileri aştıktan sonra üyelik ücretlerini artırmıyor

Alışveriş yapanlar, Orlando, Florida’daki Costco toptan satış mağazasında bir ödeme kuyruğunda bekliyorlar.

Paul Hennessy | Sopa Resimleri | Işık roketi | Getty Resimleri

Costco, beklentileri aşan mali dördüncü çeyrek sonuçlarını bildirdikten sonra üyelik ücretlerini artırmaya devam ediyor.

Perakendeci tipik olarak her beş yılda bir ücretleri artırıyor, ancak rakibi Sam’s Club’ın Ağustos ayı sonlarında ücretlerini artırmasından sonra bunu tekrar ne zaman yapacağını söylemedi. Perşembe günü, şirketin finans direktörü Richard Galanti, Costco’nun bir zam için tipik dönüm noktasına ulaşmadığını belirtti.

Galanti, yatırımcılarla yaptığı bir kazanç görüşmesinde, “17 Haziran artı beş yıl yedi aya bakarsanız, kabaca 23 Ocak’tan bahsediyorsunuz” dedi. “Şimdi 23 Ocak olduğunu söylemiyorum. Sadece henüz orada olmadığını söylüyorum.”

Costco üyeliği, ek avantajlarla birlikte gelen bir yönetici üyeliği için yılda 60 ABD Doları veya yılda 120 ABD Doları tutarındadır.

28 Ağustos’ta sona eren çeyrekte Costco, üye sayısının arttığını ve yönetici üyelerin toplam üyeliğin %44’ünü oluşturduğunu söyledi.

Çeyrek için Costco, 72.09 milyar dolarlık daha yüksek gelir bildirdi ve bu da analistlerin beklediği 72.04 doların biraz üzerindeydi. Hisse başına kazanç, bir yıl öncesine göre 4,20$’a yükseldi ve 4,17$’lık tahminleri geride bıraktı.

Enflasyonun maliyetleri artırması nedeniyle brüt kar marjları bu çeyrekte düştü.

Costco’nun hisseleri Cuma sabahı ticaretinde %2 düştü.

Costco, fiyatlarını rekabetçi tuttu ve hatta enflasyonun alışveriş yapanları baskı altına alması nedeniyle 1,50 dolarlık sosisli sandviç yemeğinin fiyatını korudu. Galanti, şirketin özel Kirkland markalı ürünlerinde küçük bir artış kaydetti, ancak şirketin nispeten güçlü bir tüketici gördüğünü söyledi.

Galanti, kazanç çağrısında “Alım satım yapmıyorlar. Alım satım yapıyorlar veya kesinlikle aynı şekilde alım satım yapıyorlar” dedi.

.

Costco, kazanç beklentileri aştıktan sonra üyelik ücretlerini artırmıyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: