Costco’nun Büyük Bir İşçi Sorunu Olabilir – Finans Haberleri

Costco’nun Büyük Bir İşçi Sorunu Olabilir

maliyet (MALİYET) – Costco Toptan Satış Şirketi Raporunu Alın ünlü olarak çalışmak için iyi bir yer olmuştur. Hatta çalışanlarına çoğu yerden önce saatte 15 dolar ödedi.

Glassdoor, çalışanların fotoğraflarını ve incelemelerini sağlayarak maaşlarına, mülakatlarına ve sosyal yardımlarına göre işlerini derecelendirebilecekleri bir web sitesidir. Costco’nun web sitesinde 13.000’den fazla derecelendirmesi var ve çalışanların %80’i Costco’da çalışmayı tavsiye ediyor. 2254’ten fazla inceleme, “Costco’yu sevdiklerini çünkü size geçimini sağlayan bir ücret ve yarı zamanlı çalışsanız bile büyük faydalar sağladıklarını” belirtti.

Bununla birlikte, büyük ölçekli bakkal için çalışan deneyimi derecelendirmelerinde hala bazı dezavantajlar var. İncelemelerin 792’sinde çalışanlar yönetimle ilgili sorunlardan bahsetti: “Çalışanların sorunlarını ve durumlarını dinlemeyen ve duymayan kötü yönetim.”

451 incelemede, çalışanlar Costco’nun “yöneticilerin o kişiyi sevmemesi durumunda seçici çalışanları kontrol altında tutmada çok etkili olduğunu” belirtti.

Bunu akılda tutarak, çalışanlar ihtiyaçlarını ve isteklerini Costco’ya ifade ettiler ve yakında karşılanmazlarsa Costco büyük bir darbe alacak.

Costco Enflasyonu Nasıl Yönetti?

Costco Toptan Satış Mağazası

Yakın tarihli bir makalede TheStreet, bakkal enflasyonunun Costco’yu nasıl olumlu etkileyeceğini bildirdi: “İçecek fiyatları yükselmeye devam ettikçe, daha ucuz ürünler satma girişimleri olan şirketler, tüketicilerin akın etmesiyle iyimserlik yayıyor.”

TheStreet’ten Daniel Kline ayrıca Costco’nun genellikle her beş yılda bir yaptığı yüksek enflasyon nedeniyle üyelik fiyatlarını nasıl artırmayı planladığından bahsetti. Ancak bu yıl Costco, ekonomik ortam nedeniyle vazgeçmemeye karar verdi ve Cosrtco CEO’su Craig Jelinek, “Şu anda masada değil ve bunun doğru zaman olduğunu düşünmüyorum” dedi.

Devam etmek için kaydırın

Bunun yerine Costco, TheStreet için Daniel Kline’ın bildirdiğine göre, fırında tavuklu kekin fiyatını %33 oranında artırdı (2,99$’dan 3,99$’a) ve yeniden doldurulabilir 20 onsluk soda bardağını (0,59$ ila 0,69$) bildirdi.

Bunlar, Costco’nun enflasyon karşısında değişiklik uygulama yollarından sadece birkaçı: fiyat değişiklikleri ve finansal projeksiyonlar. Arka planda, çalışanlar daha büyük bir kavgaya karıştı.

Costco Çalışanları Değişiklik İstiyor

4 Ağustos 2022 itibariyle, çalışanlar yeni bir ulusal sözleşme arzusu üzerine Costco ile pazarlık etmeye devam ediyor.

Costco Çalışanları Yönetimle Pazarlık Yapıyor

Bu mücadele sürekli olmuştur. Haziran ayında işçilere büyük şirket tarafından “son, en iyi ve nihai” olarak adlandırılan bir sözleşme teklif edildi. Ancak teklif, çalışanların %93’ünden fazlası tarafından çabucak reddedildi. Bu hafta müzakereler devam ediyor, ancak şu ana kadar sert görünüyor.

Buna rağmen, Teamsters Genel Başkanı Sean M. O’Brien’a göre, ABD’deki en büyük işçi sendikası olan Teamsters daha güçlü çaba gösterecek: “Costco’daki üyelerimiz haklarını savunacak ve gerekirse emeklerini alıkoyacaklar. “

O’Brien, söz konusu ihtiyaçların karşılanmaması durumunda 1,2 milyon kişilik ekibin birlikte hareket edeceğini de kaydetti.

Yerel 166 Sekreter Sayman ve Teamsters Costco Ulusal Müzakere Komitesi Başkanı Mike Bergen, Costco ile ilgili bazı ana sorunları tartıştı: onları karlı yapan çalışanlarla başarıları. Artık çalışanlarını umursamıyor gibi görünüyorlar.”

Uluslararası Başkan Yardımcısı ve Teamsters Depo Bölümü Direktörü Tom Erickson, Costco’nun “ödemeyi karşılayabileceğini” belirtiyor. [its] üyeler, bu karlardan adil paylarını, özellikle de “öldürdükten sonra” [its] pandemi sırasında üyelerin sırtında.”

.

Costco’nun Büyük Bir İşçi Sorunu Olabilir
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.thestreet.com

Sevdiklerinle Paylaş: