Credit Suisse, enflasyonun ‘çöküşünün’ güçlü bir piyasa rallisi başlatacağını tahmin ediyor – Borsa – Finans Haberleri

Credit Suisse, enflasyonun ‘çöküşünün’ güçlü bir piyasa rallisi başlatacağını tahmin ediyor

Credit Suisse, Federal Rezerv’in düşen enflasyon nedeniyle faiz artırımlarını beklenenden daha erken durdurmasını bekliyor.

Firmanın baş ABD hisse senedi stratejistine göre, güçlü bir pazar patlaması başlatacak.

Jonathan Golub Pazartesi günü CNBC’nin “Hızlı Para”ya verdiği demeçte, “Aslında piyasada geniş çapta fiyatlandırılan şey bu” dedi. “Her birimiz benzin istasyonuna gittiğimizde benzinin fiyatının düştüğünü ve petrolün düştüğünü görüyoruz. Bunu yiyeceklerde bile görüyoruz. Yani, gerçekten verilerde zaten ortaya çıkıyor. Ve bu gerçekten bir büyük potansiyel pozitif.”

Bu haftanın Ağustos TÜFE ve ÜFE verilerini önizleyen yeni bir notta Golub, enflasyon “çöküşünün” önümüzdeki 12 ila 18 ay içinde gerçekleşeceğini iddia ediyor.

Vadeli işlemler, 2023 yılı sonuna kadar Gıda ve Enerji fiyatlarının -%5.7 ve -%-11.8 düşmesi gerektiğini gösterirken, Mal enflasyonunun Şubat ayından bu yana %12.3’ten %7.0’a düştüğünü gösteriyor” diye yazdı. “Geçen yıl boyunca, Hizmetler ve Kiralar, Temel TÜFE’den daha az arttı (%5.5 ve %5.8’e karşı %8.5).”

Yakınlaştır Simge Oklar dışa dönük

Golub, bir enflasyon çöküşüne dair işaretlerin Fed’i faiz artırımlarını durdurmaya zorlayacağını bekliyor. Zaman çerçevesi: Önümüzdeki dört ila altı ay boyunca.

“Piyasa, işlerin yeniden normalleştiği bu kayma yolunda ilerlemeye devam edersek, ilk çeyreğin geldiğine inanıyor, ya duracak ya da durabileceklerini gösterecek” dedi. “Bunu yaparlarsa, borsa bunun önüne geçmek ister. Borsa gerçekten yükselişe geçecek.”

Ve şimdi fırsatları aramak için stratejik bir zaman olabilir. Golub özellikle tüketim mallarını, endüstrileri, rafinerileri ve entegre petrol üreticilerini sever.

CNBC Pro’dan hisse senedi alımları ve yatırım trendleri:

“Piyasadaki değerlemeler şu anda adil ve ucuz arasında bir yerde, yani fiyat/kazançtan daha fazla artı var [price to earnings] katlar” diye ekledi.

Golub’un S&P 500 yılsonu hedefi 4.300, bu da Pazartesi günkü kapanıştan yaklaşık %5’lik bir kazanç anlamına geliyor. Endeks son iki ayda neredeyse %8 arttı. Ancak, S&P hala rekor seviyesinden yaklaşık %15 aşağıda.

sorumluluk reddi

.

Credit Suisse, enflasyonun ‘çöküşünün’ güçlü bir piyasa rallisi başlatacağını tahmin ediyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: