Cuma günü borsa açılmadan önce bilmeniz gereken 5 şey – Kurumsal Haberler

Cuma günü borsa açılmadan önce bilmeniz gereken 5 şey

Tüccarlar, 17 Ağustos 2022’de New York Menkul Kıymetler Borsası’nın (NYSE) katında çalışıyor.

Brendan McDermid | Reuters

İşte yatırımcıların işlem gününe başlamak için ihtiyaç duyduğu en önemli haberler:

1. Hisse senetleri için zor bir sabah

Üç büyük ABD endeksi Cuma sabahı negatif bölgede açılmaya hazırlandı ve S&P 500 için art arda beşinci bir kazanan hafta için umutları kararttı. Hisse senetleri, acımasız ilk yarının bitiminden bu yana oldukça iyi performans gösterdi, ancak yatırımcılar bazılarına rağmen hala kesinlik arıyorlar. fiyat artışlarında son soğutma. Fed, enflasyonu şimdi veya en azından yakın bir zamanda kırbaçlamak için oranları yükseltme konusunda şahin görünüyor. Ekonomide başka sorunlar da var. Daha geniş bir durgunluktan bahsetmek bir şekilde sönmüş olsa da, konut, özellikle inşaatçılar tarafında, gerçek bir yavaşlama ile karşı karşıya. Ancak ev geliştirme devleri Home Depot ve Lowe’s’e göre, ev fiyatları hala yüksek ve insanlar iş yapmak için müteahhitlere ödeme yapmaya devam ediyor.

2. Meme kralı para kazanıyor

İnsanlar 27 Ocak 2021’de New York’ta koronavirüs hastalığı (COVID-19) salgınının ortasında Bed Bath & Beyond mağazasından çıkıyor.

Carlo Allegri | Reuters

Reddit’in WallStreetBets forumundaki meme-stok kalabalığının favorisi olan aktivist yatırımcı Ryan Cohen, sonuçta Bed Bath & Beyond’dan çıktı. Cohen’in RC Ventures Perşembe günü yaptığı bir dosyada, sorunlu ev eşyası perakendecisindeki tüm pozisyonunu boşalttığını söyledi. Meme yatırımcıları bu hafta hisse senedini bahardan beri görmediği yüksek seviyelere itmişti, ancak Cohen’in Haziran ayındaki CEO değişikliği de dahil olmak üzere birkaç büyük hamleden sonra şirkete kefalet vereceği son birkaç gün içinde netleşince hisseler düştü. ve perakendecinin Buybuy Baby işinin stratejik bir incelemesi. Aynı zamanda meme-stok şirketi GameStop’a da başkanlık eden Cohen, bu birimin bir yan ürünü veya satışı için bastırıyordu.

3. Kriptoyu hatırlıyor musunuz?

Birkaç iflas ve likidite kriziyle sonuçlanan büyük bir alevlenmenin ardından kripto piyasalarında ilginç şeyler oluyor. Cuma günü erken saatlerde, dünyanın en büyük kripto para birimi olan bitcoin’i bir rallide son zamanlarda 25.000 doları aştıktan sonra 22.000 doların altına gönderen kripto pazarlarında hızlı bir düşüş oldu. Ether ayrıca, Haziran ayındaki en düşük seviyelere ulaştığından beri bitcoin’den çok daha büyük bir geri dönüş gerçekleştirdi. Ether’deki büyük hareket, önümüzdeki ay ethereum blok zincirinin planlı bir şekilde yükseltilmesinden önce geliyor. Hem eter hem de bitcoin, Kasım ayında ulaştıkları yüksek seviyelerinden hala çok uzakta.

4. Starbucks’ta Vardiya

İnsanlar 7 Aralık 2021’de Buffalo, New York’ta bir Starbucks’ın yanından geçiyorlar.

Lindsay DeDario | Reuters

Starbucks’ta büyük değişiklikler kapıda. Kahve zinciri Perşembe günü yaptığı açıklamada, işletme şefi John Culver’ın 20 yıl sonra Ekim ayında şirketten ayrılacağını söyledi. Ayrıca, baş işletme görevlisi rolünü tamamen ortadan kaldırdığını söyledi. Culver, Howard Schultz’un Kevin Johnson’ın emekli olmasından sonra bu yılın başlarında geçici olarak üstlendiği CEO rolü için olası bir aday olarak görülüyordu. Wall Street’teki birçok kişi şirketin önümüzdeki ay yatırımcı gününde bir halef atamasını beklemesine rağmen, bu, Schultz’un Starbucks’ın CEO’su olarak üçüncü görevi. Bir sonraki CEO, şirketin kafelerinde büyüyen bir sendikalaşma hamlesiyle yüzleşmek zorunda kalacak.

5. Xi ve Putin G-20’de olmayı planlıyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile Çin’in Pekin kentinde 4 Şubat 2022’de bir toplantıya katıldı.

Aleksey Druzhinin | Sputnik | Kremlin | Reuters aracılığıyla

Reuters’e göre, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ve Rus mevkidaşı Vladimir Putin, Kasım ayında Endonezya’da yapılacak 20’ler Grubu toplantısına katılmayı planlıyor. Bu, Xi’nin Çin’de ortaya çıkan Covid’in bir pandemi haline gelmesinden önce, Ocak 2020’den bu yana Çin dışındaki ilk seyahatini işaret edecek. Gelişme, Putin’in ordusunun bu yılın başlarında Rusya’nın eski Sovyet komşusunu sebepsiz yere işgal etmesinin ardından Ukrayna’da savaş açmaya devam etmesiyle ortaya çıktı. Hem Xi’nin hem de Putin’in hükümetleri, inkar ettikleri insan hakları ihlalleriyle suçlandılar. Yönetimi Ukrayna’nın savunmasını destekleyen Başkan Joe Biden’in de G-20 zirvesine katılması bekleniyor ve onunla Xi arasında bir görüşmenin de üzerinde çalışıldığı bildiriliyor. Canlı Ukrayna güncellemelerini buradan okuyun.

— CNBC’den Jesse Pound, Diana Olick, Jack Stebbins, Amelia Lucas, Jenni Reid ve Arjun Kharpal bu rapora katkıda bulundu.

— Jim Cramer’ın her hisse senedi hareketini takip etmek için CNBC Yatırım Kulübüne şimdi kaydolun. CNBC Pro’da bir profesyonel gibi daha geniş piyasa hareketlerini takip edin.

– Küratörlüğünde, günlük bir podcast’te “Squawk Box”tan en iyi konuşmalar ve analizler için “Squawk Pod”u takip edin.

.

Cuma günü borsa açılmadan önce bilmeniz gereken 5 şey
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: