Cumhuriyetçiler, Demokratik anlaşmadan birçok Amerikalı için insülin maliyetlerinin üst sınırını engelliyor – Kurumsal Haberler

Cumhuriyetçiler, Demokratik anlaşmadan birçok Amerikalı için insülin maliyetlerinin üst sınırını engelliyor

ABD Senatosu Azınlık Lideri Mitch McConnell (R-KY), 19 Temmuz 2022’de Washington’daki ABD Capitol’de Senato Cumhuriyetçilerinin haftalık politika öğle yemeğinin ardından gazetecilere konuşuyor.

Elizabeth Frantz | Reuters

Pazar günü Cumhuriyetçi senatörler, özel pazardaki insülin fiyatına bir üst sınır oylayarak, bunu Demokratların kapsamlı iklim ve ekonomik paketinden çıkardı.

Demokratlar, özel sigortacılar için insülin maliyetlerini 35 dolarla sınırlama hükmünü korumaya çalıştılar, ancak bu oy 57-43 başarısız oldu ve yedi Cumhuriyetçi, insülin maliyeti üst sınırını faturada tutmak için onlarla birlikte oy kullandı, gerekenden üç eksik.

Hareket, daha önce insülin hükmünün odanın katı bütçe kurallarına uymadığını belirleyen Senato parlamenterinin bir kararı sonrasında bekleniyordu. Enflasyon Azaltma Yasası adı verilen yasayı Cumhuriyetçilerin oyları olmadan ilerletmek için Demokratların bu kurallara uyması gerekiyor.

Bununla birlikte, mevzuat, Medicare’deki yaşlılar için insülin fiyatına yine de 35 dolarlık bir ortak ödeme üst sınırını içermektedir.

Oylamanın ardından, Senato Finans Komitesi Başkanı Ron Wyden, D-Ore., Cumhuriyetçileri vatandaşlar pahasına ilaç endüstrisinden gelen baskılara boyun eğmekle suçladı.

Wyden yaptığı açıklamada, “Cumhuriyetçiler pahalı insülin lehine rekor kırdılar.” Dedi. “İnsülin üreticilerini ele geçirmekle ilgili yıllarca süren zorlu konuşmalardan sonra, Cumhuriyetçiler bir kez Big Pharma’nın ısısı karşısında solmaya karşı çıktılar.”

“Neyse ki, Medicare’de insülin için 35 dolarlık ek ödeme tavanı faturada kalıyor, bu nedenle yaşlılar yüksek insülin maliyetlerinden kurtulacaklar. Tüm Amerikalılara daha düşük insülin maliyetleri sunmak için çalışmaya devam edeceğim” diye ekledi.

Louisiana’dan Cumhuriyetçi Senatör Bill Cassidy ve John Kennedy; Maine’den Susan Collins; Missouri’den Josh Hawley; Mississippi’den Cindy Hyde-Smith; ve Alaska’dan Lisa Murkowski ve Dan Sullivan, Pazar günü özel sigortacılar için insülin kapağını tutmak için oylamada Demokratlara katıldı.

Senatörler, meclisin Cumartesi günü 51’e 50 usul oyu ile tasarıyı onaylamasının ardından hafta sonu boyunca değişiklik oyları üzerinde çalışıyor, tüm Cumhuriyetçiler tasarıya devam etme hareketine karşı çıkıyor ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris eşitlik bozma oyu veriyor.

Senato Demokratları, Pazar günü yasayı geçirmeyi, Başkan Joe Biden’in gündeminin iklim değişikliğiyle mücadele ve sağlık kapsamını genişletmek için büyük harcamalar da dahil olmak üzere uzun süredir askıya alınan unsurlarını gerçeğe bir adım daha yaklaştırmayı hedefliyor. Paket daha sonra, şu anda Cuma günü geçirmeyi planlayan Meclis’e gidecek.

.

Cumhuriyetçiler, Demokratik anlaşmadan birçok Amerikalı için insülin maliyetlerinin üst sınırını engelliyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: