CVS, yıl sonuna kadar birinci basamak sağlık hizmetine girmeyi planladığını söyledi – Kurumsal Haberler

CVS, yıl sonuna kadar birinci basamak sağlık hizmetine girmeyi planladığını söyledi

New York, New York’un Manhattan ilçesinde bir CVS Eczanesi mağazası görülüyor.

Shannon Stapleton | Reuters

CVS Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Amazon ve Walgreens ile rekabet kızışırken, yıl sonuna kadar birinci basamak bir şirkette hisse almayı veya satın almayı planladığını söyledi.

CEO Karen Lynch, şirketin ikinci çeyrek kazanç çağrısında, şirketin güçlü bir yönetim ekibine ve teknoloji geçmişine ve hızlı büyüme yeteneğine sahip bir sağlayıcı ile ekip kurmak istediğini söyledi.

Birçok eczanesiyle tanınan CVS, sağlık sektörü genelinde temas noktalarına sahiptir. Sigorta şirketi Aetna ve eczane faydaları yöneticisi Caremark’ı satın aldı. Müşteriler, mağazalarının içindeki MinuteClinic satış noktalarında aşı veya acil bakım alabilirler. Ve şirket bu yerlere daha fazla sağlık hizmeti eklemeye devam ediyor – yakın zamanda bazı mağazalarda ruh sağlığı için terapi başlattı.

Yine de CVS’de hastaların bir doktor veya hemşire ile yıllık kontrol veya randevu için gidebileceği doktor ofisleri bulunmamaktadır. Geçen yıl bir yatırımcı gününde Lynch, CVS’nin bir şirket satın alarak veya bir şirketle ortaklık kurarak bunu değiştirmek istediğini söyledi.

O sırada, CVS Health’in başkan yardımcısı ve CVS Caremark’ın başkanı Dr. Alan Lotvin, CVS’nin birinci basamakta öne çıktığını hayal ettiğini söyledi. Şirket, doktor muayenehanelerinde daha uzun saatler sunmak istiyor, böylece insanlar sabah 6’da, akşam 9’da veya hafta sonlarında ziyaret edebilirler. Ayrıca, müşterilerin evrak yığınlarını doldurmak zorunda kalmaması için basit, modern teknolojiyi kullanmak istiyor.

Diğer sağlık hizmeti oyuncuları zaten uzayda hamleler yaptı. Rakip Walgreens Boots Alliance, VillageMD ile ortaklaşa yüzlerce doktor ofisi açıyor ve şirketin çoğunluk sahibi oldu. Walmart’ta, insanların düşük bir fiyata doktor, diş hekimi veya terapisti ziyaret edebilecekleri küçük ama sayıları giderek artan klinikler var.

Amazon, geçen ay birinci basamak sağlık hizmeti sağlayıcısı One Medical’i yaklaşık 3,9 milyar dolara satın alacağını açıklayarak baskıyı artırdı. Butik sağlık bakım şirketinin son üç aylık sonuçlarına göre 25 pazarda 188 tıbbi ofisi bulunuyor.

Lynch, CVS’nin işinin büyüklüğü ile rekabet avantajına sahip olduğunu söyledi. CVS lokasyonlarında her gün yaklaşık 4,8 milyon müşterinin şirketle etkileşime girdiğini söyledi. Ayrıca, MinuteClinic ziyaretlerinin ikinci çeyrekte %12 arttığını söyledi.

Lynch, CVS’nin “zaten sahip olduğumuz güçlü temelden” inşa edebileceğini söyledi.

.

CVS, yıl sonuna kadar birinci basamak sağlık hizmetine girmeyi planladığını söyledi
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: