Danışman, işten çıkarmalar ve daha küçük ikramiyelerin Wall Street bankacıları için piyasa tankı olarak belirdiğini söylüyor – Borsa – Finans Haberleri

Danışman, işten çıkarmalar ve daha küçük ikramiyelerin Wall Street bankacıları için piyasa tankı olarak belirdiğini söylüyor

İnsanlar 12 Mayıs 2022’de New York’ta New York Menkul Kıymetler Borsası’nın yanında yürüyor.

Spencer Platt | Getty Images Haberleri | Getty Resimleri

Öz sermayede çöküş yaşayan yatırım bankacıları ve bu yıl borç ihracı, 2021’den %50’ye varan oranda daha küçük ikramiyeler için sıraya girdi ve şanslı olanlar da onlar.

Tazminat danışmanlığı Johnson Associates tarafından Perşembe günü yayınlanan bir rapora göre, ikramiye sezonu yaklaştıkça finans sektörünün geniş kesimlerinde ücret kesintileri bekleniyor.

Rapora göre, menkul kıymetlerin sigortalanmasında yer alan bankacılar, %40 ila %45 veya daha fazla ikramiye kesintileriyle karşı karşıya kalırken, birleşme danışmanları %20 ila %25 daha küçük ikramiyeler için sırada. Varlık yönetimindekiler %15 ila %20’lik kesintiler görürken, özel sermaye çalışanları firmalarının büyüklüğüne bağlı olarak %10’a varan düşüşler görebilir.

Aynı adı taşıyan şirketin genel müdürü Alan Johnson bir röportajda, “Yüzde 50 değer kaybeden çok sayıda insan olacak” dedi. “Bunda olağandışı olan şey, geçen yılki müthiş bir yılın ardından bu kadar çabuk gelmesi. Bu, ayrıca yüksek enflasyonun insanların tazminatını yemesi.”

Halka arzların yavaşlaması, satın almaların hızının düşmesi ve hisse senetlerinin 1970’den bu yana en kötü ilk yarısını yaşaması nedeniyle Wall Street sermaye piyasası faaliyetlerinde keskin düşüşlerle boğuşuyor. Pandemi sırasında serbest bırakılan işletmeler ve piyasalar için trilyonlarca dolarlık destekle beslenen, anlaşmalar için iki yıllık boğa piyasası.

Buna karşılık, şirket başvurularına göre, en büyük altı ABD bankası, 2020’nin başından 2022’nin ortasına kadar toplam 59.757 çalışan ekledi.

kasvetli tahmin

Şimdi, yatırım bankacılığı görünümü karamsar kaldığı için işleri kesmek zorunda kalabilirler.

Johnson, “Wall Street’in bazı bölgelerinde işten çıkarmalar olacak” diyerek, işten çıkarmaların personelin %5 ila %10’unu oluşturabileceğini de sözlerine ekledi. “Bence birçok firma, çalışan sayısının Şubat ayına kadar bu yıla göre daha düşük olmasını isteyecek.”

Bir başka kıdemli Wall Street danışmanı Opimas’tan Octavio Marenzi, Menkul Kıymetler Endüstrisi ve Finansal Piyasalar Birliği’nden gelen verilere dayanarak, Temmuz’un hisse senedi ihracı için önceki aylardan bile daha kötü olduğunu söyledi.

SIFMA’ya göre, halka arz ihracı bu yıl şimdiye kadar %95 düşüşle 4.9 milyar $’a düşerken, toplam özsermaye ihracı %80 düşüşle 57.7 milyar $’a geriledi.

Marenzi, “Önümüzdeki birkaç hafta içinde işten çıkarmalarla ilgili duyuruları duymayı bekleyebilirsiniz.” Dedi. “Yatırım bankacılığında işlerin düzelmek üzere olduğuna dair bir işaret yok.”

maaş artışı

Bununla birlikte, haberler tekdüze kötü değil. Johnson, firmaların ücret enflasyonu ve alıkoyma ihtiyaçları nedeniyle işçi taban maaşını kabaca %5 artırmak zorunda kalacaklarını söyledi.

Dahası, Wall Street’in mevcut ortamda gelişen bölümleri oldu. Yüksek oynaklık ve dalgalı piyasalar, şirketleri borç vermekten caydırabilir, ancak sabit gelirli tüccarlar için iyi bir kurulum.

Rapora göre, tahvil tüccarları ve satış personeli, ikramiyelerin %15 ila %20 oranında arttığını görecek, hisse senedi alım satım personeli ise %5 ila %10 oranında artış görebilecek. Makro veya nicel bir stratejiye sahip hedge fonlarındaki tüccarlar, bonusların %10 ila %20 arasında arttığını görebilirler.

Yatırım bankaları, riskten korunma fonları ve varlık yöneticileri, rakiplerin ne kadar ödediği konusunda onlara fikir vererek ikramiye ve kıdem tazminatı paketlerini yapılandırmalarına yardımcı olacak danışmanlara güvenir.

Johnson Associates, personel sayısına göre ayarlanmış bir temelde öngörülen yıl sonu teşviklerini hesaplamak için bankalardan ve varlık yönetimi şirketlerinden gelen kamuya açık verileri ve müşterilerden gelen özel öngörüleri kullanır.

Johnson, “Müşterilerim bunun çok zor bir yıl olacağının farkında” dedi. “Zorluk, bunu nasıl ilettiğiniz ve doğru insanlara ödeme yapıldığından emin olmanızdır.”

.

Danışman, işten çıkarmalar ve daha küçük ikramiyelerin Wall Street bankacıları için piyasa tankı olarak belirdiğini söylüyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: