David Bowie Estate, ‘Bowie on the Blockchain’ NFT’lerini Bırakacak, Satış Hayranlardan Tepki Aldı – Kripto Haberleri

David Bowie Estate to Drop ‘Bowie on the Blockchain’ NFTs, Sale Receives Backlash From Fans

David Bowie Estate, ‘Bowie on the Blockchain’ NFT’lerini Bırakacak, Satış Hayranlardan Tepki Aldı

David Bowie mülkü kısa süre önce “Blockchain üzerinde Bowie” adlı bir dizi takas edilemez token (NFT) koleksiyonunu piyasaya sürdüğünü duyurdu. Ancak resmi duyurunun ardından, bir dizi Bowie hayranı projeyi kınadı ve onu bir piramit şeması olarak nitelendirdi. Bowie’nin blockchain koleksiyonları 13 Eylül’de Opensea’da başlayacak ve satıştan elde edilecek […]

David Bowie mülkü kısa süre önce “Blockchain üzerinde Bowie” adlı bir dizi takas edilemez token (NFT) koleksiyonunu piyasaya sürdüğünü duyurdu. Ancak resmi duyurunun ardından, bir dizi Bowie hayranı projeyi kınadı ve onu bir piramit şeması olarak nitelendirdi. Bowie’nin blok zinciri koleksiyonları 13 Eylül’de Opensea’da piyasaya sürülecek ve satıştan elde edilen gelir, küresel yoksulluk karşıtı kar amacı gütmeyen Care’e (care.org) gidecek.

‘Bowie on the Blockchain’ Digital Collectibles 13 Eylül’de Opensea Üzerinden Piyasaya Sürülecek – Hayranlar NFT Düşüşünü Eleştiriyor

Görünüşe göre NFT’ler söz konusu olduğunda insanlar onları seviyor ya da onlardan nefret ediyor ve yakın zamanda duyurulan “Bowie on the Blockchain” NFT koleksiyonu biraz tepki aldı. David Bowie, Ocak 2016’da vefat eden ünlü bir İngiliz şarkıcı-söz yazarı ve aktördür.

Bowie, “The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars” albümü ve hit single’ı “Space Oddity” ile tanınan en etkili müzisyenlerden biri olarak kabul ediliyor. NFT koleksiyonunda Bowie’ye saygı duruşunda bulunulan sanat eserleri yer alacak ve dijital koleksiyonlar David Bowie mülkü ve We Love the Arts adlı bir Web3 girişimi tarafından destekleniyor.

NFT pazarı Opensea, Twitter’da “Bowie on the Blockchain” NFT koleksiyonuyla dalga geçiyor ve Opensea belirli bir tweet’te şunları söyledi: “13 Eylül’de David Bowie’nin ölümsüz etkisi, dünyanın önde gelen dokuz kripto sanatçısı olarak yeni bir sınırı daha etkileyecek. onun mirasını kutlamak için bir araya gelin ve #BowieOnTheBlockchain’i koyun.”

Resmi duyurudaki açıklamalar, Bowie merkezli NFT satışından elde edilen tüm fonların Care’e bağışlanacağı detayını veriyor. Bowie’nin dul eşi, Iman olarak bilinen süper model, care.org’un küresel bir savunucusudur. Duyuruyu takiben, birkaç kişi Bowie’yi blok zincirine koyma fikrini azarladı.

Bir kullanıcı David Bowie’nin resmi Twitter sayfasına, “NFT saçmalıklarıyla uğraşıp piramit şeması kullanmadan sadece hayır işleri için para toplamaya ne dersiniz?” diye yazdı. Başka bir kişi, “David Bowie bunu istemez” dedi. Ancak, birkaç kişi aynı fikirde değildi ve Bowie’nin “Bowie tahvillerini” nasıl yarattığından bahsetti. Bowie tahvilleri, Bowie’nin albüm satışları ve canlı performanslardan elde edilen fonlarla desteklenen varlığa dayalı menkul kıymetlerdi.

Bir kişi, şu anda vefat eden müzik efsanesinin bir NFT koleksiyonunun düşmesini istemeyeceği konusunda ısrar eden bireye yanıt vererek, “Bowie Bonds ile hemen hemen öncülük etti ama lol’den ayrıldı” dedi.

Rolling Stone gazetecisi Jon Blistein’a göre, Bowie’nin mülkü “Bowie’yi Blockchain’e almak için uzanıyordu”. Mülk, çözümü Web3 girişimi We Love the Arts’ta buldu ve kurucu ortak Andrew Keller, bir e-postada Bowie Bonds to Blistein gibi kavramlardan bahsetti.

“Kripto sanat alanının gerçekte ne olduğu hakkında ne kadar çok düşünürseniz, Bowie’nin hayranlarıyla ilişki kurma yollarından bazılarında – Bowie Art, Bowie World, Bowie Bonds, Bowie Net olsun – zamanının ne kadar ilerisinde olduğunu o kadar çok anlıyorsunuz. “dedi Keller.

David Bowie NFT koleksiyonu fikri ve sosyal medyada aldığı eleştiriler hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

David Bowie Estate, ‘Bowie on the Blockchain’ NFT’lerini Bırakacak, Satış Hayranlardan Tepki Aldı
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: