Demokratların büyük iklimi, sağlık hizmetleri ve vergi paketi büyük Senato engelini ortadan kaldırıyor – Kurumsal Haberler

Demokratların büyük iklimi, sağlık hizmetleri ve vergi paketi büyük Senato engelini ortadan kaldırıyor

WASHINGTON – Senato, 50 Demokratın desteğiyle kapsamlı bir iklim ve ekonomik yasa tasarısını ilerletmek için Cumartesi günü oyladı ve Başkan Joe Biden’in gündeminin uzun süredir duraksayan unsurlarını gerçeğe bir adım daha yaklaştırdı.

İstenmeyen durumlara karşı dayanıklı pakete ilişkin usule ilişkin oylama 51-50 idi, Tüm Cumhuriyetçiler tartışmaya başlama hareketine karşı çıkıyor ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris eşitlik bozan oyu kullanıyor. Bu destek tutarsa, tasarının Senato’dan geçmesi ve önümüzdeki günlerde Meclis’e gönderilmesi yeterli.

Enflasyon Azaltma Yasası adı verilen mevzuat, iklim değişikliğiyle mücadele ve sağlık sigortası kapsamını genişletmek için büyük harcamalar içeriyor, bunun bedeli reçeteli ilaçlarda tasarruf ve şirketlerden alınan vergilerle ödeniyor. Bütçe açığını azaltmak için yüz milyarlarca dolar harcıyor.

Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer, oylamadan önce, “Bu, Kongre’nin on yıllardır gördüğü en kapsamlı ve etkili tasarılardan biri” dedi.

Harris, NBC News’e 50-50’lik beraberliği kırmak için geldiğinde “Bu, ülkemizin aileleri ve insanları için çok şey ifade edecek” dedi.

Nadir bir hafta sonu oturumu sırasında usule ilişkin oylama, birkaç saatlik tartışmayı başlatır, ardından bir “oy-a-rama” – senatörlerin kabul etmek için oyların basit bir çoğunluğunu gerektiren neredeyse sınırsız değişiklik sunabileceği bir süreç.

Mevzuat dolandırıcılığa tabi değil – uzlaşma adı verilen ve Demokratların kendi başlarına geçirmelerine izin veren özel bir süreçle takip ediliyor. Ancak süreç sınırları içerir; yasa tasarısında yer alan politikaların harcama ve vergilerle ilgili olması ve mevzuatın katı bir dizi bütçe kuralına uyması gerekiyor. Demokratların 2021’de Amerikan Kurtarma Planını ve Cumhuriyetçilerin 2017’deki Trump vergi indirimlerini geçmek için kullandıkları süreçle aynı.

Demokrat liderler, Cumartesi günkü oylamadan önce, Senato parlamenterinin temiz enerji ve Medicare’in reçeteli ilaç fiyatlarını müzakere etmesine izin verme konusundaki kilit Demokratik hükümlerin toplanmadan geçtiğine ve enflasyon paketine dahil edilebileceğine karar verdi.

Schumer, “Enflasyon indiriminin kapsamının daha sınırlı olduğu konusunda talihsiz bir karar verilmiş olsa da,” dedi Schumer, “genel program bozulmadan kalıyor ve nihayet Big Pharma’yı almaya ve milyonlarca Amerikalı için Rx ilaç fiyatlarını düşürmeye bir adım daha yaklaştık. “

Biden’ın Build Back Better gündeminin birkaç parçasını içeren yalnızca Demokratlar paketinin, DW.Va.’dan Senatör Joe Manchin’in Aralık ayında daha büyük bir tasarıyı reddetmesinden sonra uzun süredir ölü olduğu düşünülüyordu. Geçen hafta Schumer ile bir anlaşma yaptı, Demokrat meslektaşlarının çoğunu hoş bir şekilde şaşırttı ve o zamandan beri onu satmak için bir medya saldırısına uğradı.

Manchin geçenlerde MSNBC’de yaptığı açıklamada, “Bu kırmızı, beyaz ve mavi bir fatura” dedi ve bunu “en büyük yasalardan biri” ve “enflasyonla mücadele etmek, daha fazla enerjiye sahip olmak için ihtiyacımız olan tasarı” olarak nitelendirdi.

Perşembe günü, Senatör Kyrsten Sinema, D-Ariz., bir haftalık sessizliğin ardından, üzerinde bazı değişiklikler yaptıktan sonra tasarıyı imzaladı.

Sinema, Demokratları, zengin riskten korunma fonu ve yatırım yöneticilerinin daha düşük bir vergi oranı ödemesine olanak tanıyan, taşınan faiz vergisi indirimini sınırlayacak bir hükmü kaldırmaya zorladı.

Schumer gazetecilere verdiği demeçte, “Başka seçeneğimiz yoktu” dedi.

Schumer, bunun yerine, 74 milyar dolar getirmesi beklenen hisse senedi geri alımlarında yeni bir %1 tüketim vergisi ile değiştirildiğini söyledi – taşınan faiz hükmünün beş katı kadar, dedi. Sinema ayrıca Arizona ve diğer batı eyaletlerinde kuraklığın önlenmesi için 4 milyar dolarlık fon sağladı.

Değişikliklerden önce, partizan olmayan Kongre Bütçe Ofisi, yasanın on yıl içinde açığı yaklaşık 100 milyar dolar azaltacağını ve yaptırım için IRS kaynaklarının güçlendirilmesinin bir sonucu olarak 200 milyar dolarlık ek gelir potansiyeline sahip olacağını tespit etti.

Senato Azınlığı Kırbaç John Thune, R.D., oylama-a-rama sürecinde “Demokratlar için sert oylar” sözü verdi.

“Sonuçta soru şu ki, bu değişiklikler aslında tasarıyı değiştirebilecek değişiklikler olacak mı? Daha iyi hale getirebilir mi? Meclis’ten geçmeyi zorlaştırabilir, kim bilir?” Thune Cuma dedi.

Bazı Demokratlar, Cumhuriyetçilerin göçmenlik ve suç gibi tartışmalı konularda Senato’da oyların çoğunluğunu kazanabilecek – bu sonbaharda yeniden seçimle karşı karşıya kalan bazı ılımlıları ve savunmasız senatörleri seçebilecek – ancak diğer Demokratları yabancılaştıracak zehirli hap değişiklikleri önermesinden endişe duyuyorlar. kırılgan anlaşma

DN.J.’den Senatör Bob Menendez, bu hafta MSNBC’ye yaptığı açıklamada, “Özellikle Amerikan halkının sağlığı, refahı ve güvenliği ile hiçbir ilgisi olmayan aşağılayıcı göçmenlik hükümleri gibi yabancı hükümler kabul edilirse kesinlikle destekleyemem” dedi. .

Cumartesi günü, bir avuç Senato Demokratı Twitter’a gitti ve meslektaşlarını çizgiyi korumaya ve paketi tehlikeye atabilecek değişiklikleri oylamaya çağırdı.

D-Minn’den Senatör Tina Smith, “Tüm değişikliklere, hatta aynı fikirde olduğum değişikliklere bile HAYIR oyu vereceğim” diye tweet attı. “Bu tasarı, iklim eylemi ve reçeteli ilaç maliyetlerinin düşürülmesi konusunda tarihi ilerleme sağlıyor. 50 oyu var ve bu şekilde kalması için bir arada olmamız gerekiyor.”

Senatör Cory Booker, DN.J., bu stratejiyi kabul etti. Cumartesi günü gazetecilere verdiği demeçte, “Sevdiğimiz ve sevmediğimiz değişikliklere hayır oyu vereceğimizi tweetleyen çok sayıda kişi var” dedi.

“İklim değişikliğinin varoluşsal tehdidiyle başa çıkacak bir yasa tasarısı çıkarmak için çok ahlaki bir aciliyet var. Bence bu motive edici ve normalden daha fazla birlik görüyorum.”

Senatör Lindsey Graham, RS.C., Cuma günü değişiklik sürecinin tatsız olacağını söyledi. “Rama oylaması nasıl olacak? Cehennem gibi olacak” dedi.

.

Demokratların büyük iklimi, sağlık hizmetleri ve vergi paketi büyük Senato engelini ortadan kaldırıyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: