Disney, Coinbase, BioNTech, Rivian ve Bu Hafta İzlenecek Diğer Hisse Senetleri – Finans Haberleri

Disney, Coinbase, BioNTech, Rivian ve Bu Hafta İzlenecek Diğer Hisse Senetleri

Yazı Boyutu

İkinci çeyrek kazanç sezonu bu hafta devam ederken, bir çift Temmuz enflasyon rakamları ve tüketici güven anketleri ekonomik veri takviminde öne çıkanlar olacak.

Pazartesi gününde,

Tyson Gıdaları
,

BioNTech
,

AIG ve

Take-Two Etkileşimli Yazılım

raporlanacak.

madeni para tabanı

küresel,

Norveç Cruise Line Holdings
,

sistem
,

ve

Ralph Lauren

Salı günü git, ardından Walt

Disney

ve

Tilki
şirket

Çarşamba günü.

Kardinal Sağlık
,

Riviyen

Otomotiv ve

illumina

perşembe rapor ver o zaman

Broadridge Finansal Çözümleri

haftayı Cuma günü kapatır.

Bu haftaki ekonomik veriler, Çarşamba günü Çalışma İstatistikleri Bürosu’nun Temmuz ayı Tüketici Fiyat Endeksi’ni içerecek. Ekonomistler, geçen ay manşet endekste %0,2 ve çekirdek TÜFE’de %0,5 artış bekliyorlar. Perşembe günü, BLS Temmuz ayı Üretici Fiyat Endeksini raporlayacak. Bunun endeks düzeyinde %0,3 ve çekirdek için %0,4 artması bekleniyor.

Salı günü, Ulusal Bağımsız İşletmeler Federasyonu Temmuz için Küçük İşletme İyimserlik Endeksi’ni yayınlayacak, ardından Michigan Üniversitesi Cuma günü Ağustos Tüketici Duyarlılık Endeksini açıklayacak. Her iki anket de son aylarda azalan iyimserlik gösterdi.

Pazartesi 8/8

Amerikan Uluslararası Grubu
,

Barrick Altın
,

BioNTech
,

Hakimiyet Enerjisi
,

Uluslararası Tatlar ve Kokular
,

Take-Two Interactive Software ve Tyson Foods kazançlarını rapor ediyor.

Salı 8/9

Coinbase Küresel,

Emerson Elektrik
,

norveç Cruise Line Holdings,

Ralph Lauren
,

sistem,

TransDigma Grubu
,

ve Welltower çeyrek sonuçlarını açıkladı.

Nielsen Holdings

Elliott Investment Management tarafından yönetilen bir özel sermaye konsorsiyumu tarafından satın alınmak üzere onay almak için özel bir hissedarlar toplantısı düzenler. Önerilen anlaşma, TV derecelendirme firmasına borç dahil 16 milyar dolar değerinde.

Ulusal Federasyon Bağımsız İşletmeler Birliği, Temmuz ayı Küçük İşletme İyimserlik Endeksi’ni yayınladı. Konsensüs tahmini, Haziran ayındaki 89,5’ten biraz daha düşük olan ve 2013’ün başından bu yana en düşük okuma olan 89’luk bir okuma içindir. Önümüzdeki altı ay boyunca daha iyi iş koşulları bekleyen küçük işletme sahipleri, Haziran ayında net negatif %61 ile kaydedilen en düşük seviyeydi anketin 48 yıllık tarihinde.

Çalışma Bürosu İstatistikler, ikinci çeyrek için ön çalışan tazminatı ve verimlilik verilerini bildirir. Birim işgücü maliyetlerinin mevsimsellikten arındırılmış yıllık %6,7 oranında artması beklenirken, verimliliğin %4,1 oranında gerilediği görülmektedir. Bu, ilk çeyrekte sırasıyla %12,6’lık bir sıçrama ve %7,3’lük bir düşüşle karşılaştırılıyor.

Çarşamba 8/10

Walt Disney, 2022 mali yılının üçüncü çeyreği sonuçlarını yayınladı.

BLS sürümleri Temmuz ayı tüketici fiyat endeksi. Ekonomistler, Haziran ayındaki %9,1’lik artışa kıyasla, yıllık bazda %8,7’lik bir artış öngörüyor. Değişken gıda ve enerji fiyatlarını hariç tutan çekirdek TÜFE’nin, önceki %5,9’luk kazanıma kıyasla %6,1 arttığı görülüyor. %9.1’lik okuma 1981’den bu yana en yüksek iken, çekirdek TÜFE Mart ayındaki %6.5’lik son zirveden biraz uzakta. S&P 500 endeksi, enflasyonun zirve yaptığı varsayımıyla daha az şahin bir Federal Rezerv beklentisiyle Kasım 2020’den bu yana en iyi ayı olan Temmuz’da %9.1 arttı.

Perşembe 8/11

BLS sürümleri Temmuz ayı üretici fiyat endeksi. Konsensüs tahmini, Haziran ayındaki %11,3’ten daha az olan yıllık %10,4’lük bir artış için. Gıda ve enerji fiyatlarını hariç tutan çekirdek ÜFE’nin %8,2’den %7,7’ye yükselmesi bekleniyor.

Brookfield Varlık Yönetimi
,

Kardinal Sağlık,

illumina
,

ResMed
,

ve Rivian Automotive, üç aylık sonuçları tartışmak için konferans görüşmeleri düzenliyor.

8/12 Cuma

Broadridge Financial Solutions kazançları bildirir.

Michigan Üniversitesi Ağustos ayı Tüketici Duyarlılık Endeksini yayınladı. Konsensüs çağrısı, Temmuz’daki 51.5’ten biraz daha fazla olan 53 okuma için. Enflasyon tüketicilerin aklında ilk sırada yer almaya devam ettiği için endeks rekor düşük seviyesine yakın.

yaz Nicholas Jasinski, nicholas.jasinski@barrons.com adresinde

.

Disney, Coinbase, BioNTech, Rivian ve Bu Hafta İzlenecek Diğer Hisse Senetleri
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.barrons.com

Sevdiklerinle Paylaş: