Dow Jones Vadeli İşlemleri: Satın Alınması ve İzlenmesi Gereken 7 En İyi Hisse Senedi – Finans Haberleri

Dow Jones Vadeli İşlemleri: Satın Alınması ve İzlenmesi Gereken 7 En İyi Hisse Senedi

Dow Jones vadeli işlemleri Pazartesi günkü borsa düşüşünün ardından 130 puan düştü. Pazartesi günkü hafif kayıplara rağmen, piyasa yükseliş trendi güçleniyor. Ve satın alınacak ve izlenecek en iyi yedi hisse arasında Dow Jones enerji devi var şerit (CVX) ve IBD Lider Tablosu hissesi Quanta Hizmetleri (PWR).
XArista Ağları (BİR AĞ), CF Endüstrileri (CF), Devon Enerji (DVN), Elmas Sırtlı Enerji (FANG) ve Mozaik (MOS), Pazartesi kapanışından sonra kilit kazanç raporlarıydı.

ANET hisseleri, güçlü 2. çeyrek sonuçlarıyla genişletilmiş ticarette %6 arttı. CF hissesi %1’den fazla düştü. Devon hisseleri düştü. Diamondback %1’den daha az düştü. Ve Mosaic yaklaşık %3 düştü.

Bu arada Dow Jones hissesi tırtıl (CAT), birlikte Incyte (INCY) ve Uber Teknolojileri (UBER), Salı günkü açılıştan önce rapor verecek.

Borsa Bugün

Pazartesi günü, Dow Jones Sanayi Ortalaması %0,1 düştü ve S&P 500 %0,3 düştü. Teknoloji ağırlıklı Nasdaq kompoziti %0,2 düşüşle üç günlük galibiyet serisini sonlandırdı.

ABD Hisse Senedi Piyasası Bugün Genel Bakış Endeks Sembol Fiyat Kazanç/Zarar % Değişim Dow Jones (0DJIA) 32799.18 -45.95 -0.14 S&P 500 (0S&P5) 4118.62 -11.67 -0.28 Nasdaq (0NDQC ) 12368.98 -21.71 -0.18 Russell 2000 (IWM) 187.15 -0.10 -0.05 IBD 50 (FFTY) 28.49 +0.04 +0.14 Son Güncelleme: 16:36 ET 8/1.2022

Borsada işlem gören fonlar arasında Nasdaq 100 takipçisi Invesco QQQ Trust (QQQ) %0,1 ve SPDR S&P 500 ETF (SPY) %0,3 düştü.

tesla (TSLA) Pazartesi günü kazançlarını %0,1’in altına düşürdü. Dow Jones liderleri arasında, Elma (AAPL) ve Microsoft (MSFT) bugünkü borsada sırasıyla %0,6 ve %1 kaybetti.

Güçlenen borsa ortamında Dow Jones, Chevron ve BirleşikSağlık (UNH) – hem de Cheniere Enerji (LNG), Exxon Mobil (XOM), Quanta Hizmetleri, ulta güzellik (ULTA) ve Vertex İlaç (VRTX) — satın almak ve izlemek için en iyi hisse senetleri arasındadır.

Quanta, UnitedHealth ve Vertex, IBD Lider Tablosu hisse senetleridir. Chevron ve Exxon, bu haftanın Bir Satın Alma Bölgesine Yakın Hisse Senetleri sütununda yer aldı.

Bugün Dow Jones Vadeli İşlemleri: Hazine Getirileri, Petrol Fiyatları

Salı günkü açılış öncesinde Dow Jones vadeli işlemleri gerçeğe uygun değere karşı %0,35 oranında değer kaybederken, S&P 500 vadeli işlemleri %0,45 oranında düştü. Nasdaq 100 vadeli işlemleri, gerçeğe uygun değere göre %0,4 düştü. Dow Jones vadeli işlemlerinde ve başka yerlerdeki bir gecelik hareketin, bir sonraki normal borsa seansında mutlaka gerçek ticarete dönüşmediğini unutmayın.

10 yıllık Hazine getirisi Pazartesi günü düşüş kaydetti, %2,6’da kapandı ve üst üste beşinci seans için düştü. 10 yıllık getiri, Nisan başından beri en düşük seviyesinde. Bu arada, ABD petrol fiyatları West Texas Intermediate vadeli işlemlerinin varil başına 94$’ın altında işlem görmesiyle %5 civarında düştü.

Mevcut Borsa Rallisinde Yapılması Gerekenler

Geçen hafta, IBD, iyileşen borsa koşulları nedeniyle piyasa görünümünü “baskı altındaki yükseliş trendinden” “onaylanmış yükseliş trendine” yükseltti.

Yatırımcılar, geçmiş doğru satın alma noktalarını kıranlara odaklanarak, hisse senetlerine maruz kalmalarını artırmak için yeşil ışığa sahiptir. Kademeli olarak sermayeyi önde gelen hisse senetlerine aktarın. Yine de, aşırı agresif olmanın zamanı değil.

Her satın alma işlemini, piyasa rallisinin mevcut gücü hakkında geri bildirim olarak kullanın. İlk birkaç arayı kaçırırsanız panik yapmayın. Borsa yükseliş trendi gerçekse, hisse senedi satın almak ve para kazanmak için bolca zaman olacaktır. Bu önemli bir strateji çünkü bu yıl önceki takipler başarısız oldu ve mitingler yarıda kesildi.

Cuma günkü The Big Picture köşesi, “Büyük Teknoloji kazançlarının ve en son Fed toplantısının hakim olduğu potansiyel olarak tehlikeli bir haftada, endeksler hala daha yüksek güç kazanmayı başardı. Görünüşe göre Wall Street, ekonominin bir köşeyi döndüğüne inanmaya giderek daha meyilli.”

IBD’de yeniyseniz, hisse senedi alım satım sistemine ve CAN SLIM temellerine bir göz atmayı düşünün. Grafik modellerini tanımak, yatırım yönergelerinin bir anahtarıdır. IBD, Leaderboard ve SwingTrader gibi çok çeşitli büyüme stok listeleri sunar.

Yatırımcılar ayrıca IBD MarketSmith’te izleme listeleri oluşturabilir, satın alma noktasına yaklaşan şirketleri bulabilir veya özel ekranlar geliştirebilir.

Şimdi İzlenecek Beş Dow Jones Hissesi

Dow Jones Hisse Senetleri İzlenecek: Chevron, UnitedHealth

Dow Jones enerji devi Chevron, 182.50 satın alma noktasına sahip bir fincan tabanının sağ tarafını inşa ediyor. Daha düşük bir giriş sunmak için potansiyel bir tutamaç arayışında olun. Hisse senetleri, şirketin güçlü kazanç sonuçlarının ardından geçen hafta yükseldi. Chevron hissesi Pazartesi günü %2 düştü.

IBD MarketSmith grafik analizine göre, sağlık sigortası devi ve IBD Leaderboard hissesi UnitedHealth, Pazartesi günkü %1.3’lük kaybın ardından, çift dipli kulplu tabanının 518.80 alım noktasının üzerinde alım aralığında.

UNH hissesi, IBD Stok Kontrolüne göre mükemmel bir 99 IBD Bileşik Derecelendirmesinden 94’lük sağlam bir not gösteriyor. Yatırımcılar, bir hisse senedinin temel ve teknik ölçütlerinin kalitesini kolayca ölçmek için IBD Bileşik Derecelendirmesini kullanabilirler.

Cur’da İzlenmesi Gereken 4 En Çok Büyüyen Hisse Senedirtr Borsa Rallisi

İzlenecek En İyi Hisse Senedi: Cheniere, Exxon, Quanta, Ulta, Vertex

Cheniere Energy, 140 civarında bir trend çizgisi girişini geçtikten sonra bir alım bölgesinde. Şimdi hisse, çift dip 146.45 alım noktasını geçmeye çalışıyor. Göreceli güç çizgisi yeni zirvelere ulaştı, bu olumlu bir işaret. Hisseler Pazartesi günü %1,7 değer kaybetti.

Cuma günkü IBD Günün Hisse Senedi Exxon Mobil 50 günlük çizgiyi geri aldı ve hisseler Cuma günü %4,6 yükselirken 93,24 civarında agresif bir erken giriş yaptı. Ancak enerji devi Pazartesi günü %2,5 düşüşle bir miktar zeminden vazgeçti. Bu arada, 105.67’de bir kupa bazında giriş de oyunda.

IBD MarketSmith grafik analizine göre, IBD Leaderboard hissesi Quanta Services, Pazartesi günkü hafif kaybın ardından kulplu fincan tabanının 138.56 alım noktasında geri döndü. Quanta kazançları Perşembe günü ödenecek.

Ulta Beauty, 429.58 alım noktası ile düz bir taban inşa ediyor ancak Pazartesi günkü %1.4’lük kazancın ortasında 50 günlük çizgisini kararlı bir şekilde geri almakta zorlanıyor. Baz, Haziran ayında kulpun 426.93 girişine sahip bir kupayı geçen başarısız bir kopuşun ardından geliyor.

Vertex Pharmaceuticals, 279.23 alış noktasıyla kupasından vazgeçti ve Pazartesi günkü %2.35’lik düşüşün ardından 50 günlük çizgisinin daha da altına düştü. Şirket Perşembe günü kazançlarını açıklayacak.

IBD Live’daki mevcut borsa rallisinde önde gelen hisse senetlerini analiz ederken IBD uzmanlarına katılın

Tesla Hisse Senedi

Tesla hissesi Pazartesi günü kazançlarını %0,1’in altına indirdi ancak yine de galibiyet serisini dört seansa çıkardı. Hisseler Mayıs ayının başından bu yana en yüksek seviyesinde ve izlenmesi gereken önemli bir seviye olan 200 günlük çizgisi etrafında direnç buluyor.

Hisse senedi, 52 haftanın en yüksek seviyesinden yaklaşık %28 aşağıda.

Dow Jones Liderleri: Apple, Microsoft

Dow Jones hisseleri arasında Apple hisseleri Pazartesi günü %0,6 düşerek üç günlük galibiyet serisini sonlandırdı. Geçen hafta, hisse senedi 5 Mayıs’tan bu yana ilk kez 200 günlük çizgisini geri kazandı.

Microsoft Pazartesi günü %1 düştü, ancak 50 günlük çizgisinin üzerinde kaldı. Yine de yazılım devi, uzun vadeli 200 günlük çizgisinin altında seyrediyor. Hisse senedi, 52 haftanın en yüksek seviyesinden yaklaşık %20 oranında kapandı.

Büyüme hisse senetleri ve Dow Jones Endüstriyel Ortalama hakkında daha fazla bilgi için Scott Lehtonen’i Twitter’da @IBD_SLehtonen’de takip ettiğinizden emin olun.

ŞUNLAR DA HOŞUNUZA GİDEBİLİR:

Satın Alınıp İzlenecek En İyi Büyüme Hisseleri

IBD’nin ETF Pazar Stratejisi ile Piyasayı Nasıl Zamanlayacağınızı Öğrenin

IBD Uzun Vadeli Liderleri ile En İyi Uzun Vadeli Yatırımları Bulun

MarketSmith: Araştırma, Grafikler, Veriler ve Koçluk Hepsi Bir Arada

Büyüme Hisse Senedi Nasıl Araştırılır: Bu IBD Aracı Neden En İyi Hisse Senetlerini Aramayı Basitleştiriyor?

Dow Jones Vadeli İşlemleri: Satın Alınması ve İzlenmesi Gereken 7 En İyi Hisse Senedi
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.investors.com

Sevdiklerinle Paylaş: