Durgunluk korkularına ve ‘intikam harcamaları’ tarafından körüklenmesine rağmen, Amerikalılar anlık alımlar için ayda 314 dolar harcıyor – Kurumsal Haberler

Durgunluk korkularına ve ‘intikam harcamaları’ tarafından körüklenmesine rağmen, Amerikalılar anlık alımlar için ayda 314 dolar harcıyor

Pandemi alışveriş değişiklikleri dürtüsel satın alımları artırdı

Elbette, pandemi insanların para harcama şeklini değiştirdi.

McKinsey & Company tarafından yapılan bir analize göre, “Tüketiciler kökleşmiş alışveriş alışkanlıklarını terk ederek e-ticareti hiper sürücüye fırlattı”.

Raporda ayrıca, Amerikalıların giyim, seyahat ve deneyimlere daha fazla para harcadıkları ve artık “ne isterlerse, ne zaman isterlerse alabileceklerine inanmaya” koşullu oldukları belirtiliyor.

Ancak bu aynı zamanda alışveriş yapanları anlık satın almaya daha duyarlı hale getiriyor.

Çevrimiçi borç veren SoFi tarafından yakın zamanda yayınlanan bir başka raporda, tüketicilerin %56’sının çevrimiçi alışverişlerinin yarısından fazlasının, büyük ölçüde Covid sonrası değişen alışkanlıklardan ve şimdi satın al, sonra öde yönteminin yükselişinden kaynaklandığını ve bunun da büyük ölçüde spontane olduğunu söylediği ortaya çıktı. Online alışverişte genel artış.

BNPL, sosyal medya ve sarhoş alışveriş bütçeyi bozuyor

Çeşitli çalışmalar, BNPL’nin bir rol oynadığını göstermektedir. Tüketicileri, anlık satın alımlarda karşılayabileceklerinden daha fazlasını harcamaya teşvik etmek.

LendingTree tarafından hazırlanan bir rapora göre, alışveriş yapanların neredeyse yarısı, finansman seçenekleri olmasaydı aynı satın alma işlemini yapmayacaklarını söyledi.

TikTok, Instagram ve Facebook gibi siteler de anlık satın almayı körüklüyor.

hızlı çevrimiçi alışveriş

Jelena Laliç | Istok | Getty Resimleri

Bankrate, kısa süre önce sosyal medya kullanıcılarının yaklaşık yarısının feed’lerinde gördükleri bir şey nedeniyle anlık bir satın alma gerçekleştirdiğini tespit etti. SoFi’nin araştırmasında, tüketicilerin dörtte üçü sosyal medyada gördükleri bir şeyi satın aldıklarını söyledi.

Artık sadece Kardashian’lar gibi ünlülerin cazibesi değil: Etkileyicileri ve hatta arkadaşları görmek, restoranlarda, tatilde veya alışverişte paylaşımda bulunmak, direnilmesi zor bir “Jones’lara ayak uydurmak” zihniyetini yaratıyor.

Credit Karma’nın ayrı bir raporuna göre, genç yetişkinlerin yaklaşık %40’ı, kısmen sosyal medyada paylaşmak istedikleri için, paralarının çoğunu fatura ödemek gibi ihtiyaçlardan daha fazla deneyimlere harcadıklarını söyledi.

Pamuk şekerli iki arkadaş dönme dolaba karşı fotoğraf çekiyorlar.

Martin-dm | E+ | Getty Resimleri

Sosyal medya platformları üzerinden yapılan harcamalardaki artış, tamamen ayık olmamakla birlikte alışverişlerin de artmasına neden oldu.

SoFi, günün her saatinde daha fazla çevrimiçi tüketiciyle, yetişkinlerin yarısından fazlasının veya %53’ünün sarhoşken alışveriş yaptıklarını itiraf ettiğini söyledi.

Kokteyl sonrası en popüler satın alma: Sarhoş çevrimiçi alışverişle ilgili sosyal medya gönderilerine dayanan giysiler. Amazon açık ara en çok bahsedilen perakendeci oldu.

Pişmanlıkla yaşamak

Alıcının pişmanlığı yeni değil. Ancak, bu koşullar altında, her zamankinden daha yaygın.

DebtHammer.org tarafından yapılan bir ankete göre, taksitli ödeme planlarını kullananların %22’si kararlarından pişmanlık duyuyor.

Bankrate’in raporuna göre, alışveriş yapanların %64’ü sosyal medya nedeniyle yaptıkları en az bir satın alma işleminden pişman olduklarını söyledi.

SoFi’ye göre, sarhoş alışveriş söz konusu olduğunda, ankete katılanların %65’i bir ürünü kapınıza gelene kadar sipariş etmeyi unuttuklarını söyledi.

Bu arada, toplam kredi kartı borcu, 2019’daki rekor seviyenin biraz gerisinde, 890 milyar dolara geri döndü. Amerikan Tüketici Kredisi Danışmanlığı başkanı ve CEO’su Allen Amadin, harcamaları kısmak ve borçları ödemek için bu ipuçlarını sunuyor.

YouTube’da CNBC’ye abone olun.

.

Durgunluk korkularına ve ‘intikam harcamaları’ tarafından körüklenmesine rağmen, Amerikalılar anlık alımlar için ayda 314 dolar harcıyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: