Düşen Hisse Senedi Piyasasında Kazananlar mı Arıyorsunuz? Raymond James Bu 2 Hissenin Güçlü Alımlar Olduğunu Söylüyor – Finans Haberleri

Düşen Hisse Senedi Piyasasında Kazananlar mı Arıyorsunuz? Raymond James Bu 2 Hissenin Güçlü Alımlar Olduğunu Söylüyor

Bugün piyasalarda birbiriyle çelişen iki trend var – S&P’nin bu yıl şimdiye kadar %19 düştüğü ve teknoloji ağırlıklı NASDAQ’ın yıldan yıla %30 düşüşle gerçek bir ayı piyasasında sıkışıp kaldığını gören düşüş makro trendi. -tarih kaybı – ve bu arka planda yerel kazanımları kaplayan periyodik mitingler.

Bu tür bir ortamda kazananları arayan yatırım şirketi Raymond James, iki hisseye yüksek puan vermek için geldi. Bunlar, bu yıl şimdiye kadar aşırı performans gösteren, düşüş eğiliminde olan piyasa ortamında bile genel kazançlar kaydeden hisse senetleri ve firmanın analistleri onlara Strong Buy notu veriyor.

TipRanks veri tabanındaki göstergeleri çalıştırırken, bu hisse senetlerinin yatırımcılara sunabileceği çok şey olduğunu düşünen Raymond James’in yalnız olmadığı açık; her ikisi de analist fikir birliği tarafından Güçlü Alımlar olarak derecelendirildi. Hadi daha yakından bakalım.

Mirum İlaç (MIRM)

Karaciğerin nadir hastalıklarının tedavisine adanmış klinik ve ticari aşamalı bir biyofarma şirketi olan Mirum Pharmaceuticals ile başlayacağız. Bunlar, tipik olarak küçük hasta tabanları ve yüksek karşılanmamış tıbbi ihtiyaçları olan ve hastaların yaşam kalitesi üzerinde güçlü olumsuz etkilere neden olan durumlardır. Mirum, progresif ailesel intrahepatik kolestazdan (PFIC) gebeliğin intrahepatik kolestazına (ICP) kadar çeşitli durumları tedavi etmek için bir dizi yeni ilaç üzerinde çalışmaktadır.

Ticari açıdan, geçen yılın Eylül ayında şirket, bir yaş ve üzeri çocuklar için Alagille sendromunun (ALGS) tedavisinde, şimdi Livmarli olarak adlandırılan ilk ilacı maralixibat için FDA onayını aldı. İlaç ayrıca Avrupa’da onay için sunulmuştur.

Bir ilaca onaylanmış ve piyasada olmak, araştırma odaklı biyofarmasötikler için ‘kutsal kase’dir ve Mirum bu onayı 2022’de %41 hisse fiyatı artışına basmıştır. Ayrıca, şirket bu yıl artan gelirler görmeye başlamıştır, ilk çeyrekte 12.9 milyon dolara, ikinci çeyrekte ise en son rapor 17.5 milyon dolara ulaştı.

hikaye devam ediyor

Yine bu yılın ikinci çeyreğinde Mirum, Satiogen Pharmaceuticals ile olan ilişkisini değiştirdi. Mirum’un daha önce bir lisans ilişkisi vardı ve Satiogen’e telif ücreti ödedi; şimdi Satiogen’i tamamen sahip olduğu bir yan kuruluş olarak satın aldı ve telif ve dönüm noktası yükümlülüklerini azalttı.

Bu yılın Ekim ayında Mirum, Livmarli ve yeni ilacı ek karaciğer rahatsızlıkları için bir tedavi olarak test etmede kaydettiği ilerleme hakkında birkaç güncelleme yayınladı. Bu ileri klinik denemeler, gelirleri artırmak için onaylanmış ilacın hasta tabanını genişletmeyi amaçlıyor. Şirket, özellikle MART çalışmasından PFIC tedavisinde etkinliği gösteren Faz 3 verilerini yayınladı. İlaç birincil son noktayı karşıladı ve şirket, etiket genişlemesi için düzenleyici kurumlara daha fazla başvuruda bulunmayı planlıyor.

Mirum’un Biliyer Atrezi tedavisinde Livmarli için devam eden dört ek klinik çalışması ve başka bir ilaç adayı olan volixibat için üç ek klinik çalışması vardır. Volixibat çalışmaları Faz 2b aşamasındadır ve ilacı Primer Sklerozan Kolanjit, Gebelikte İntrahepatik Kolestaz ve Primer Biliyer Kolanjit tedavisinde test etmektedir. Bu çalışmalardan elde edilen sonuçların gelecek yıl yuvarlanmaya başlaması bekleniyor.

Bu hisseyi Raymond James için ele alan analist Steven Seedhouse, Livmarli/maralixibat ile ilgili son Aşama 3 verilerini kilit nokta olarak görüyor. “MART’ta tamamen PFIC ile tedavi edilen grubun, PEDFIC 1’deki ODX’ten sayısal olarak daha yüksek kaşıntı/sBA yanıtları olduğu göz önüne alındığında, en azından ODX’ler kadar geniş bir potansiyel etiket bekliyoruz. verilen PFIC’de ODX’in penetrasyonunu bile aşıyor 1) daha yüksek dozlamanın, geniş bir PFIC alt türü yelpazesinde MRX’in etkinliğinin itici gücü olduğuna dair makul sonuç (buna karşı, kaşıntı doz yanıtının olmaması ve ODX için 120μg/kg’da maksimum dozlama) ve 2 ) ODX için yiyeceklerin üzerine serpilmiş toz yerine sıvının daha çocuk dostu yönetimi.”

Analist, “Piyasanın olumlu MART okumasına ve MIRM’nin PFIC programının genel olarak düşük değerlenmesine nispeten sessiz tepkisi iyi bir giriş fırsatı sağlıyor” diye özetledi.

Bu amaçla Seedhouse, MIRM a Strong Buy oranlarını veriyor ve 88$’lık fiyat hedefi, bir yıllık %290’lık etkileyici bir yukarı potansiyele işaret ediyor. (Seedhouse’un sicilini izlemek için, buraya tıklayın)

Wall Street, hisselerde oybirliğiyle bir Strong Buy konsensüs derecelendirmesi için, son analist incelemelerinin beşinin tümü olumlu olduğundan, buradaki yükseliş görüşüne katılmalı. Mirum, hisse başına 22.55$’dan işlem görüyor ve 57.25$’lık ortalama fiyat hedefi, bir yıllık ufukta ~%154 yukarı yönlü olduğunu gösteriyor. (TipRanks’te MIRM stok tahminine bakın)

Sağlık Kurumu’nu (EHC) kapsar

Sırada, ABD sağlık sisteminde önemli bir yeri olan bir şirket olan Encompass Heath var. Encompass, 36 eyalette ve Porto Riko’da 153 tesisi ile ülkenin en büyük yatan hasta rehabilitasyon hastanesi sahibi ve işletmecisidir. Encompass, büyük yaralanmalardan, hastalıklardan veya ameliyatlardan iyileşme sırasında hastalara şefkatli, yüksek kaliteli bakım sağlar ve hasta sonuçlarının tipik olarak ulusal standartları aşmasıyla övünür.

Sağlık hizmetleri geçen yıl yalnızca ABD’de 800 milyar doları aşan büyük bir iştir ve Encompass bu işin önemli bir parçasına sahiptir. 5,43 milyar dolarlık şirket, hastanelerde bulunan lisanslı yatan hasta rehabilitasyon yataklarının %24’ünü kontrol ediyor ve Medicare hastalarının %31’ine hizmet veriyor. Genel olarak, Encompass yıllık yaklaşık 203.600 yatan hasta taburcu ediyor.

Şirket, 26 Ekim’de 22. çeyrek mali sonuçlarını açıkladı ve en üst sırada 1,09 milyar dolar gösterdi. Bu, 2. çeyrekte 1,33 milyar $’dan düştü, ancak 3Ç21’de bildirilen 1,01 milyar $’dan %7,8 arttı. Bundan şirket, çeyrek için 45.5 milyon dolar veya hisse başına 45 sent net gelir elde etti. Hisse başına 67 sent olan net ve kapsamlı gelir, bir önceki yıla göre %35 düşmesine rağmen 64 sentlik tahmini aştı.

Genel olarak, Encompass hisseleri bu yıl %6 artışla daha geniş pazarlardan daha iyi performans gösterdi.

5 yıldızlı analist John Ransom, Raymond James için bu hisseyi kapsıyor ve şirket için ileriye doğru açık bir yol görüyor.

“Gelir artışının FAVÖK’ü yukarı çevirmemesi bizi hayal kırıklığına uğratsa da, de novo gecikmeler geçici bir sorun ve sözleşmeli işçilik metrikleri gelişiyor. Bu, güçlü hacim trendleri ve sağlam bir Medicare oranı güncellemesi ile birlikte 2023 sonuçları için iyiye işaret ediyor. EHC’nin ‘en yüksek emek’ tezimizin en büyük kazananlarından biri olduğuna inanıyoruz ve şimdi 2023 adj 920 milyon $’ı modelliyoruz. FAVÖK (20 milyon $’a kadar), bu, 20 milyon $’lık yeni maliyetler için ayarlama yapıldıktan sonra yıllık 4Ç çalıştırma oranından yalnızca %3 organik büyüme ve 4Ç çalıştırma oranından sözleşmeli işçilikte 21 milyon $’lık bir iyileşme anlamına geliyor. 8x 2024 FAVÖK’te, EHC, kapsama alanımızdaki en çekici satın alımlardan biri olarak gösteriliyor”, diye belirtti Ransom.

Yukarıdakilere dayanarak, Ransom, EHC’yi 72$’lık bir fiyat hedefiyle birlikte Güçlü Alım olarak değerlendiriyor ve bu da hisse için bir yıllık %32’lik bir kazanç elde edeceğine olan güvenini gösteriyor. (Ransom’ın sicilini izlemek için, buraya tıklayın)

Sağlam performans gösteren bir sağlık şirketi kesinlikle Street’in dikkatini çekecektir – ve Encompass, Strong Buy konsensüs derecelendirmesini destekleyen tümü olumlu olan 10 yeni analist incelemesine sahiptir. Hisse senetleri 54.44$’dan işlem görüyor ve ortalama fiyat hedefi 64.10$’a geliyor, şirketin hisse senetlerinin bir yıllık artış potansiyeli ~%18’dir. Ve küçük bir bonus olarak, hisse senedi aynı zamanda %1,1’lik bir temettü de ödüyor. (TipRanks’te EHC stok tahminine bakın)

Çekici değerlemelerle hisse senedi ticareti için iyi fikirler bulmak için, TipRanks’in tüm hisse senedi bilgilerini birleştiren yeni başlatılan bir araç olan TipRanks’in Satın Alınacak En İyi Hisse Senedi’ni ziyaret edin.

Feragatname: Bu makalede ifade edilen görüşler yalnızca öne çıkan analistlerin görüşleridir. İçeriğin yalnızca bilgilendirme amaçlı kullanılması amaçlanmıştır. Herhangi bir yatırım yapmadan önce kendi analizinizi yapmanız çok önemlidir.

Düşen Hisse Senedi Piyasasında Kazananlar mı Arıyorsunuz? Raymond James Bu 2 Hissenin Güçlü Alımlar Olduğunu Söylüyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: finance.yahoo.com

Sevdiklerinle Paylaş: