‘Ejderha Evi’ yaklaşık 10 milyon izleyiciyi çekerek HBO tarihinin en büyük prömiyeri yapıyor – Kurumsal Haberler

‘Ejderha Evi’ yaklaşık 10 milyon izleyiciyi çekerek HBO tarihinin en büyük prömiyeri yapıyor

HBO yapımı “Ejderha Evi”nde Rhaenyra Targaryen rolünde Milly Alcock, “Game of Thrones”un devamı niteliğinde.

Warner Bros. Keşfi

HBO’nun “Ejderha Evi”, mega hit “Game of Thrones”un ayak izlerini takip ederek doldurması gereken oldukça büyük ayakkabılar vardı. Görünüşe göre, yüksek fantezi serisinin hayranları, en azından dizinin ilk bölümünü izlemeye yerleşecek kadar merak uyandırdı ve HBO’nun tarihindeki en büyük dizi galasına yol açtı.

Pazartesi günü, Warner Bros. Discovery lineer ve HBO Max platformlarında 9.986 milyon izleyicinin Pazar gecesi prequel serisinin ilk bölümünü izlemek için geldiğini açıkladı. Şirket, bunun HBO tarihindeki herhangi bir yeni orijinal dizinin en büyük izleyici kitlesi olduğunu söyledi.

Şirket, bir HBO dizisinin Pazar gecesi izleyicilerinin, şovun toplam izleyicisinin yaklaşık %20 ila %40’ını temsil ettiğini söyledi.

HBO ve HBO Max içerik sorumlusu Casey Bloys, “Milyonlarca Game of Thrones hayranının dün gece bizimle Westeros’a döndüğünü görmek harikaydı” dedi.

“Ejderha Evi”, “Game of Thrones”ta tasvir edilen olaylardan yaklaşık 200 yıl önce gerçekleşen Targaryen iç savaşının hikayesini anlatıyor. George RR Martin’in “Ateş ve Kan” adlı romanına dayanmaktadır. Martin’in “Buz ve Ateşin Şarkısı” serisindeki diğer kitaplarından farklı olarak, bu kitap, olayların toplu hesaplarına dayanarak tarihleri ​​belgeleyen, her şeyi bilen bir anlatıcıya sahiptir. Bazı durumlarda, bu hikayeler birbiriyle çelişir ve olayların birden fazla versiyonu vardır.

HBO ve HBO Max’e yeni basılan CEO David Zaslav’ın budamak için yağ aramasıyla gelen “Ejderha Evi” için riskler yüksek. HBO Max’ten işten çıkarmalar ve içerik elemeleri de dahil olmak üzere, yakın zamanda birleştirilen şirkette maliyet düşürme önlemleri statüko haline geldi.

Warner Bros. Discovery paradan tasarruf etmeye çalışırken, aynı zamanda pahalı ve zaman alıcı olacak akış hizmetlerini konsolide etmek istiyor.

Game of Thrones serisine yalnızca ikinci giren “Ejderha Evi”nin kanıtlaması ve yaşatması gereken çok şey var. “Game of Thrones”un son sezonu, hikayeyi kitaplarında henüz bitirmemiş olan yazar Martin’in yarattığı materyalde showrunner’ların olayların ötesinde yazdığı gibi, birçok hayranın ağzında ekşi bir tat bıraktı.

“Ejderha Evi”, Pazartesi öğleden sonra itibariyle 413 yorumdan Rotten Tomatoes’da %83 “Taze” derecesine sahip. Karşılaştırma için, 2011’de yayınlanan Game of Thrones’un ilk sezonu %90’lık bir “Taze” reytinge sahipti. Aslında son sezon hariç her sezon %90’ın üzerinde bir puan aldı. Sekizinci sezon, %55 reyting elde etti.

Analistler, yatırımcılar ve en önemlisi, Warner Bros. Discovery yöneticileri, 10 bölümlük seri boyunca ivmeyi sürdürüp sürdüremeyeceğini görmek için ileriye dönük “Ejderha Evi” izleyici metriklerini hevesle izleyecekler.

Açıklama: Comcast, NBCUniversal ve CNBC’nin ana şirketidir. Rotten Tomatoes, NBCUniversal’a aittir.

.

‘Ejderha Evi’ yaklaşık 10 milyon izleyiciyi çekerek HBO tarihinin en büyük prömiyeri yapıyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: