El Salvador: Bitcoin ve Saymanın Bir Yılı – Kripto Haberleri

El Salvador: One Year Of Bitcoin And Counting

El Salvador: Bitcoin ve Saymanın Bir Yılı

El Salvador’un Bitcoin’i benimsediği sahadaki projeler, ülke vatandaşlarının nasıl finansal eğitim aradığını gösteriyor.

El Salvador’un Bitcoin’i benimsediği sahadaki projeler, ülke vatandaşlarının nasıl finansal eğitim aradığını gösteriyor.

Bu, Paxful’un küresel topluluk ve eğitim lideri Renata Rodrigues’in fikir başyazısıdır.

El Salvador, ülkenin Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul ettiği geçen yıl tarih yazdı. Karar, çoğumuzun uzun zamandır bildiği şeye meşruiyet kazandırdı – Bitcoin’in kitleler için inşa edilmiş izinsiz bir teknoloji olduğu. Bu dönüm noktası ülke için ileriye doğru atılmış büyük bir adım olsa da, birçoğu eğitim olmadan başarılı olamayacağını biliyordu. Ve altı milyonu aşkın nüfusuyla bu sorunla mücadele etmek çok büyük bir girişim olacaktır. Bu nedenle, Bitcoin Beach ve Mi Primer Bitcoin gibi kuruluşların çabalarının bölgede benimsenmesi için çok önemli olması ve Paxful’un zamanının çoğunu sahaya ayırmasının nedeni budur; Bütün ülke bir yıl önce başlıyor.

La Casa del Bitcoin’i bu yılın başlarında piyasaya sürdüğümüzde, aksiyona ön sırada yer verdik. Salvadorluların değişime açık olduğu ve Bitcoin’in hayatlarını nasıl değiştirebileceğini öğrenmeye hevesli olduğu açık. Ülke içinde 4.000’den fazla kişiye ve 32 şirkete ve devlet kurumuna eğitim verdik ve hem yeni başlayan hem de deneyimli Bitcoin kullanıcıları için 350’den fazla atölye çalışmasına ev sahipliği yaptık. İşte öğrendiklerimiz:

● Bitcoin herkes içindir. Bitcoin’in sınırı yoktur ve ayrımcılık yapmaz. Örneğin Alejandro’yu ele alalım. Emekli maaşını toplayan Alejandro, geleceği hakkında endişelenirken buldu. Diğer pek çok kişi gibi, Bitcoin hakkında şüpheciydi, ancak onu kendi avantajına kullanmanın yollarını öğrenmekle ilgileniyordu. La Casa del Bitcoin’de bir dizi derse katıldıktan sonra, şimdi Bitcoin’i geleceğini kurtarmak için bir yatırım aracı olarak kullanıyor.

● Bitcoin kapıları açabilir. Yeni yasa ile El Salvador halkı, mal ve hizmetler için ödeme yapmak, yurtdışındaki arkadaşları ve akrabalarıyla kolayca para havalesi yapmak ve sonunda finansal özgürlüğe ulaşmak için Bitcoin’i kullanabilir. Finansal kapsayıcılık oluşturmak için Bitcoin çevresinde ücretsiz ve erişilebilir öğrenme fırsatları sağlayan La Casa del Bitcoin’i ele alın. Merkez, küçük tüccarlara ve yerel işletmelere müşterilerle bağlantı kurmak ve gelirlerini artırmak için ihtiyaç duydukları araçları sağlarken, bir sonraki Bitcoin kitle benimseme dalgasını yönlendirmeye yardımcı oluyor.

● Bitcoin topluluklara yardımcı olabilir. Gelişmekte olan ülkelerde Bitcoin, finansal açığı kapatma ve banka hesabı olmayanları küresel ekonomiye bağlama gücüne sahiptir. Bitcoin Beach gibi girişimler, dünyaya Bitcoin kullanarak sürdürülebilir topluluklar oluşturabileceğimizi ve en önemlisi işe yarayabileceğini gösterdi. İşte bu yüzden Built With Bitcoin Foundation’ın (BWB) tüm dünyada yaptığı şey çok önemli. Bitcoin bağışlarıyla okullar ve topluluklar inşa eden BWB, Bitcoin’in sosyal fayda için nasıl kullanılabileceğini gösterdi. Bu yılın başlarında, Bitcoin Magazine bir okulun onarımını finanse etmeye ve El Salvador’da Isla Tasajera adlı uzak bir adada bir tekneye fon sağlamaya yardımcı oldu. Bitcoin sayesinde topluluk, çocuklarına daha iyi bir eğitim sağlayabilir ve daha güçlü bir finansal gelecek inşa etmenin yaratıcı yollarını bulabilir.

Lightning Diaries’i çalıştırmak için geçen yıl El Salvador’a geldiğimde, kırsal alanlardaki birçok küçük işletmenin zaten Bitcoin aldığını keşfettim. Küçük ve hareketli bir kasaba olan Santa Ana’yı ziyaret ettiğimi ve elle yazılmış “bitcoin kabul ediyor” işaretlerine hayran kaldığımı hatırlıyorum. Salvadorlular, “girişimci”nin bir uyarlaması olan “bisneros” olarak bilinir – Bitcoin aracılığıyla küresel girişimciliği nasıl fethedeceklerini keşfetmeleri şaşırtıcı değil.

Bu, Renata Rodrigues’in konuk yazısıdır. İfade edilen görüşler tamamen kendilerine aittir ve BTC Inc. veya Bitcoin Magazine’in görüşlerini yansıtmayabilir.

El Salvador: Bitcoin ve Saymanın Bir Yılı
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: