En İyi Gizlilik Madeni Paraları Bu Hafta Çoğu Jetondan Daha Az Yüzde Kaybı Gördü – Kripto Haberleri

En İyi Gizlilik Madeni Paraları Bu Hafta Çoğu Jetondan Daha Az Yüzde Kaybı Gördü

Gizlilik madeni paraları monero ve zcash, bitcoin, ethereum ve solana gibi kripto varlıklarının aksine, bu hafta ABD doları karşısında daha az kayıp yüzdesi görmeyi başardı. Yedi günlük istatistikler, zcash’in USD karşısında %5,6, monero’nun ise %6,1 düştüğünü gösteriyor. Gizlilik Coin’leri Bu Haftanın Pazar Katliamının Bazılarını Önlemeyi Başarıyor, […]

Gizlilik madeni paraları monero ve zcash, bitcoin, ethereum ve solana gibi kripto varlıklarının aksine, bu hafta ABD doları karşısında daha az kayıp yüzdesi görmeyi başardı. Yedi günlük istatistikler, zcash’in USD karşısında %5,6, monero’nun ise %6,1 düştüğünü gösteriyor.

Privacy Coin’ler Bu Haftanın Piyasa Katliamının Bir kısmını Önlemeyi Başarıyor, Ancak Hala 9 Ay Öncesine Göre %62 Daha Düşük

Yazma sırasında, var olan tüm gizlilik madeni paralarının tüm piyasa değeri kabaca 5,55 milyar dolardır. Monero (XMR), 2,64 milyar dolar civarında bir piyasa değeri veya tüm gizlilik madeni para ekonomisinin %47,5’i ile paketin lideri. Zcash (ZEC), ZEC’in bugünkü genel piyasa değeri 789 milyon dolar olduğundan, piyasa değeri açısından en büyük ikinci gizlilik para birimidir.

XMR ve ZEC’nin arkasında sırasıyla decred (DCR), nucypher (NU), secret (SCRT), horizen (ZEN), ergo (ERG), digibyte (DGB) ve beldex (BDX) gibi gizlilik belirteçleri bulunur. Bu hafta en çok çift haneli gizlilik sağlayan kripto para kazananlar arasında deeponion (ONION), litecash (CASH), pivx (PIVX) ve masari (MSR) yer alıyor. Yüzde kayıpları açısından haftanın en çok kaybeden kripto paraları arasında zclassic (ZCL), lethean (LTHN) ve phore (PHR) gibi tokenler yer alıyor.

İlk beş gizlilik madeni para kripto varlığı, gizlilik madeni para değerindeki 5,55 milyar doların çoğunu oluşturuyor ve her bir token farklı türde gizlilik teknikleri sunuyor. XMR, Bitcoin’den çatallanmayan bir blok zinciri protokolüne sahip bir Cryptonote belirtecidir. XMR, halka imzaları, halka gizli işlemleri, gizli adresler, kurşun geçirmezler ve Dandelion++ kullanır. ZEC ağı, zk-SNARK’lar adı verilen sıfır bilgi kanıtından yararlanarak işlemleri koruyabilir.

Decred (DCR), işlemleri gizlemek için Coinshuffle++ (CSPP) adlı bir Coinjoin karıştırma şeması kullanır. Nucypher (NU), özel anahtarın sahibinin verileri şifrelemesine izin veren bir teknoloji olan Proxy Yeniden Şifrelemeyi (PRE) dağıtır. NU’ya benzer şekilde, Gizli (SCRT) blok zinciri, gizliliği artırmak için şifreleme ile birlikte anahtar yönetim teknikleri, Güvenilir Yürütme Ortamı (TEE) şemaları sağlar.

Gizlilik madeni paraları bu hafta ETH veya BTC’ye kıyasla daha az darbe almış olsa da, geçen yıl boyunca hala oldukça değer kaybettiler. Dört ay önce gizlilik kripto para ekonomisi 10.7 milyar dolarla çok daha değerliydi. 28 Nisan 2022’de XMR’nin genel piyasa değeri 4,13 milyar dolar ve ZEC’ler 1,84 milyar dolardı. Dokuz ay önce 6 Kasım 2021’de gizlilik belirteci ekonomisi 14,9 milyar dolar değerindeydi.

O zaman Kasım 2021’de, horizen (ZEN) piyasa değerine göre gizlilik madeni paraları açısından beşinci sırada yer aldığından NU ilk beşte değildi. XMR’nin genel piyasa değeri 4.69 milyar dolardı. ZEC’nin 6 Kasım 2021’deki piyasa değeri, 1,94 milyar dolar ile 28 Nisan 2022 rekorundan biraz daha yüksekti. Kasım 2021’de XMR’ler ve ZEC’in toplam piyasa değerleri, bugünün mahremiyet madeni para ekonomisi değerinden daha büyüktü.

Son zamanlarda gizlilik madeni para piyasası eylemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

En İyi Gizlilik Madeni Paraları Bu Hafta Çoğu Jetondan Daha Az Yüzde Kaybı Gördü
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: