En iyi hücum savunma mı? Bu sofistike piyasa oyunu, yatırımcıların kendilerini dramatik düşüşlerden korumalarına yardımcı oluyor – Borsa – Finans Haberleri

En iyi hücum savunma mı? Bu sofistike piyasa oyunu, yatırımcıların kendilerini dramatik düşüşlerden korumalarına yardımcı oluyor

Portföyünüzün dramatik düşüşler yaşamasını önlemek için tasarlanmış, borsada işlem gören bir fon sınıfıdır – ancak bir düzeyde karmaşıklık gerektirebilir.

Fikir: Yatırımcıların riskten korunmaya benzer kendi savunma stratejilerini özelleştirmelerine yardımcı olmak için kapalı çağrı ve risk tersine çevirme stratejilerini içeren kısa vadeli kaldıraçlı oyunları dahil edin.

Ancak, istenmeyen bir fiyatla gelebilir. BNY Mellon’dan Ben Slavin’e göre, ihraççılar ve danışmanlar sürekli ürün büyümesi ve değişimine ayak uydurmakta zorluk çekebilir.

Şirketin küresel ETF başkanı geçen hafta CNBC’nin “ETF Edge” e verdiği demeçte, “Araç seti son birkaç yılda son derece genişledi ve büyümeye devam edecek.” “Bununla birlikte, olumsuz olan, tüm bu farklı ürünleri gerçekten ayrıştırmaya çalışmaktır. Neye sahip olduğunuzu gerçekten anlayın ve bunu, bu ürünler arasındaki nüanslara ayak uydurmak için mücadele eden yatırımcılara ve hatta danışmanlara açıklayın.”

Likidite sağlayıcıları ve varlık sağlayıcıları da ürün genişletme konusunda zorluklar yaşayabilir, diye ekledi.

Yine de, düşük risk iştahına sahip yatırımcılara fayda sağlayabilir.

WallachBeth Capital’in genel müdürü Andrew McOrmond, yatırımcıların kaldıraçlı ürünleri kullanarak nasıl defansif, riskten kaçınan pozisyonları tutabileceklerini açıklamak için Slavin’e “ETF Edge”de katıldı.

Kaldıraçlı oyun oynamak

McOrmond, sigortalı aramaların kayıpları en aza indirmek isteyen müşterilere koruma sağladığını söyledi. Bu kısa vadeli kaldıraçlı oyunlar sonuçları daha iyi tanımlar, ancak karşılığında yatırımcılar kazançları kaçırabilir.

“Seçenek satarsanız ve piyasa size karşı hareket ederse, korunursunuz – ama sadece yükselişinizi azaltacaksınız. [potential],” diye açıkladı, riskten kaçınan müşteriler için kapalı aramaların “tek seçenek” olduğunu, çünkü riskten korunma birey için karmaşık olduğunu belirtti.

McOrmond, son piyasa rallilerini “hedge” için potansiyel olarak iyi bir fırsat olarak görüyor. Temmuz ayında Nasdaq %12 yükseldi ve S&P 500 %8’den fazla yükseldi.

Darbeyi tamponlamak

Finansal danışmanlık şirketine göre, BUFR kodu altında Buffer ETF’lerin First Trust Cboe Vest Fonu, sermaye artışı sağlamak ve yatırımcılar için aşağı yönlü riski sınırlamak için tasarlandı.

McOrmond, Cboe Vest Fonu için “İsim mükemmel,” dedi. “Her iki tarafta da tamponsunuz.”

Savunma stratejisi, sermayeyi korumak için merdivenleri kullanır ve opsiyon tasmaları, yatırımcıların karşılaşabileceği kayıpları azaltmak için yatırımı “tamponlar”.

Slavin ayrıca, uzaydaki ilgi ve faaliyete atıfta bulunarak tampon ETF’lerin fonunu önermektedir.

Tampon ETF’lerin First Trust Cboe Vest Fonu bu ay %5’ten fazla arttı.

Açıklama: : Ne Andrew McOrmond ne de Ben Slavin, First Trust Cboe Vest Fund of Buffer ETFs ürünlerinin mülkiyetine sahip değildir.

sorumluluk reddi

.

En iyi hücum savunma mı? Bu sofistike piyasa oyunu, yatırımcıların kendilerini dramatik düşüşlerden korumalarına yardımcı oluyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: