Enflasyon Azaltma Yasası Göründüğü Gibi Değil – Kripto Haberleri

Enflasyon Azaltma Yasası Göründüğü Gibi Değil

Bu kanunun adı, her şeyden önce enflasyona katkıda bulunan dinamiklerin doğrudan yanlış beyanıdır.

Bu kanunun adı, her şeyden önce enflasyona katkıda bulunan dinamiklerin doğrudan yanlış beyanıdır.

Bu, bir Bitcoin eğitimcisi ve yazarı olan Andrew Axelrod’un bir fikir editörüdür.

Her şarlatanın bildiği gibi, en iyi yalan türleri en azından bir gerçek payına sahiptir. Bu onları kaydırmak için çok daha kolay hale getirir. Ama elbette, tamamen farklı bir yalan sınıfı var – tamamen daha psikotik bir yalan.

Bu yalan sadece gerçek dışı değil, aynı zamanda gerçeğin tam tersidir.

Bir gerçek karşıtı.

Tarihsel olarak, bu “büyük bir yalan” olarak bilinir.

Aslında, bu terim Adolf Hitler tarafından icat edildi, yanlışlıkla kendi yalan söyleme taktiğini o kadar anıtsal olarak tanımladı ki, insanlar basitçe kabul edecek, birinin “gerçeği bu kadar kötü bir şekilde çarpıtmak için küstahlığa sahip olabileceği” fikriyle boğuşamayacaktı.

Bir çocuğun yalan söylemesi arasındaki fark şudur:

“Üzgünüm anne, bir kurabiye yedim ya da en fazla iki tane. Ama kavanozun geri kalanına ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok.”

ve psikotik bir yalan:

“Anne, sadece kurabiyeleri yemedim, sen olduğunu da biliyorum!”

Bu kadar bariz şekilde bariz olan karşıt gerçeklerle tekrar tekrar karşılaştıklarında, düzgün insanlar nasıl tepki vereceklerini bilemezler. Bir şok durumuna girerler. Çoğu zaman, yeterli sayıda insan sonunda boyun eğip kabullenerek omuzlarını silkecek ve yoluna devam edecek.

Bir anti-gerçeğin devam etmesi için gereken tek şey bu.

Aleksandr Solzhenitsyn bunu en iyi şekilde ifade etti: “Yalan söylediklerini biliyoruz, yalan söylediklerini biliyorlar, yalan söylediklerini bildiğimizi biliyorlar, yalan söylediklerini bildiğimizi bildiklerini biliyoruz, ama yine de yalan söylüyorlar.”

Politikada, bu tür birçok gerçek karşıtı vardır ve bunlar stratejik olarak büyük etki için kullanılır, özellikle de halkın çıkarlarına ters düşen yasaları yutması için aldatıcı söz konusu olduğunda.

Şaşırtıcı değil maalesef.

Faturalar genellikle binlerce sayfa uzunluğundadır ve neredeyse hiç kimse, çoğu zaman oy veren organlar da dahil olmak üzere, onları okumaya zahmet etmez.

Bir faturada gerçekten ne olduğunu bilmek istiyorsanız, adını alıp tam tersini çıkarmanız gerektiğine dair sürekli bir şaka var:

Vatanseverlik Yasası aslında Amerikan değerlerine derinden düşmandı.

Hiçbir Çocuk Geride Kalmadı, öğrencileri sersemletici, kutuyu işaretleyen alıştırmalar lehine terk etti.

Uygun Bakım Yasası, ortaya çıktığı gibi, karşılanamazdı.

Ve şimdi, ironik bir şekilde adlandırılan Enflasyon Azaltma Yasası, yasayla imzalandı.

ABD gayri resmi olarak durgunluk içindeyken ve ara seçimler hemen köşeyi dönünce, politikacılar bir sonraki büyük teşvik için acele etmeye başladılar.

Mevcut durumun ciddiyetine mutlu bir yüz vermek için ellerinden geleni yapmalarına ve yapılandırılmış istihdam rakamlarını kutlamalarına ve durgunluk tanımları üzerinde tartışmalarına rağmen, zemindeki gerçekler korkunç görünüyor.

Gerçek şu ki, kişisel tasarruflar 2008’den bu yana en düşük seviye olan %5’in altına düştü.

Bu, ortalama bir kişinin nakit tamponunun güvenlik ağı olmadan bir durgunluğa girdiği anlamına gelir.

Ve böylece para yazıcısına girer, sol sahne.

Görüntü kaynağı

Geçen yıl enflasyon yükselirken ölen 3,5 trilyon dolarlık Geri Dönüş Daha İyi faturası geçen ay mucizevi bir şekilde ölümden dirildi.

Ne kadar uygun.

Ancak bu sefer adı aceleyle “Enflasyon Azaltma Yasası” olarak değiştirildi ve teşvik 740 milyar dolara indirildi.

Tasarının ismine rağmen, enflasyon hala sıcakken ekonomiyi milyarlarca dolarla doldurduğu talihsiz gerçek olmaya devam ediyor. Bunun fiyatlara ne yapacağını çılgınca tahmin edin. Ama kim azgın bir ateşe benzin dökecek kadar pervasız olabilir?

Eh, borca ​​dayalı bir fiat sistemindeki merkezi planlayıcılar yapardı. Mevcut sistem borç bazlı olduğu için para arzının şişirilmesi gerekiyor. Para, borç ihracı yoluyla ortaya çıkar ve faiz yoluyla birleşir. ABD doları arzı 2020’den bu yana %50’den fazla arttı. Ve para genişleme oranı sadece artıyor.

Kim ne derse desin, sistem bileşik faize hizmet etmek için kendini daha fazla borca ​​sokmak zorunda. Aksi takdirde, her şey kademeli bir borç sarmalında çözülür.

Açık olmak gerekirse, bu bir ABD sorunu değil – bu bir itibari para sorunu. Dünyanın her yerinde aynısı ve daha kötüsü yaşanıyor.

Toplam küresel borç/GSYİH oranının %350’ye yakın olması ve hızla artması tesadüf değil.

Tam tersine, bitcoin alternatif bir sistem önerir; Sabit bir şişirme programı dışında hiçbir vaatte bulunmayan bir sistem, saat gibi blok ardına mayınlı.

Görüntü kaynağı

Bir Bitcoin sisteminde, sistemi yeni basılmış parayla dolduran ve fiyatları ulaşılmaz boyutlara taşıyan 730 sayfalık bir faturaya yer yoktur.

21 milyon arz sınırı demir bir kural, neredeyse bir doğa kanunu. Bu gerçek, yalanlar ne olursa olsun değiştirilemez.

Ancak mevcut itibari para sistemimizin yerleşik bir para basma gereksinimi olduğu göz önüne alındığında, para şu veya bu şekilde basılacaktır.

Enflasyon Azaltma Yasası’nı zorlayanlar da bunu yapmaktan mutluluk duyarlar.

Bu tasarının bir başka özelliği de, vergi uygulamalarına odaklanarak önümüzdeki 10 yıl içinde IRS’ye tahsis edeceği 80 milyar dolarlık fon. Bu, ilave 87.000 yeni acente ile IRS’nin mevcut iş gücünü iki katından fazlasına çıkaracaktır.

Bu, Pentagon, Dışişleri Bakanlığı, FBI ve Sınır Devriyesi’nin toplamından daha fazla personel.

Amerikalıları yoksulluğa mahkûm etmek, biraz hastalıklı olsa da, kesinlikle enflasyonla mücadelenin bir yoludur. Ama neden şimdi?

Son yıllarda, hükümet bütçeleri gerçek vergi gelirleriyle finanse edilmedi.

Bunun yerine, bütçenin büyüyen bir kısmı enflasyonla, yani para basımıyla finanse ediliyor.

Bunun iki nedeni var:

1. Enflasyon yoluyla (para basımı yoluyla) vergi almak, doğrudan vergi toplamaktan politik olarak çok daha kolaydır. Bir şeyler için krediyle ödeme yapmanın, nakit ödeme yapmaktan ne kadar farklı hissettirdiği.

2. Tartışıldığı gibi, mevcut itibari para sistemi borca ​​dayalıdır ve para arzını genişletmek için yerleşik bir gereksinime sahiptir.

Bu şimdiye kadar işe yaradı.

Ancak bileşik faiz zorunlu olarak borcu katlanarak büyütmeye devam ettiğinden, işler bozulmaya başlayabilir. Sadece matematik. Çünkü para basmanın bedeli paranın yok edilmesidir.

Para birimleri başarısız olurken, şimdi 50 yıllık fiat deneyini sona erdiren bir tür sabit para standardına dönüşün söylentileri var.

Paniğe kapılan birçok merkez bankası, altın stoklama hızını artırıyor ve iki ülke elbette rezerv para birimi olarak bitcoin’i benimsedi – onlar da son olmayacaklar.

Zor para standardı altında, açık harcama, para basmaktan çok daha zor olacak ve vergi gelirleri hükümetler için hayati önem taşıyacaktır.

Wall Street Journal ve CBS News, IRS davranışında bir değişiklik olduğunu ve ortalama vergi mükelleflerinin giderek daha fazla nasıl denetlenebileceğini bildiriyor.

Bu, alt parantezlerdeki vergi mükelleflerini engellemeyecektir. Geçen yıl, IRS’nin artık sadece 600 doları aşan ödeme işlemlerinin rapor edilmesini gerektirdiği kararı bu noktanın altını çiziyor gibi görünüyor.

Ve böylece, Enflasyon Azaltma Yasası sadece daha fazla para basmakla kalmıyor, aynı zamanda korumayı vaat ettiği insanlara bir dizi vergi denetimiyle saldırıyor.

İşte o büyük yalan.

Bu, Andrew Axelrod’un konuk yazısıdır. İfade edilen görüşler tamamen kendilerine aittir ve BTC Inc veya Bitcoin Magazine’in görüşlerini yansıtmayabilir.

Enflasyon Azaltma Yasası Göründüğü Gibi Değil
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: