Eski Deutsche Bank eş CEO’su Anshu Jain 59 yaşında öldü – Borsa – Finans Haberleri

Eski Deutsche Bank eş CEO’su Anshu Jain 59 yaşında öldü

Cantor Fitzgerald’ın Başkanı Jain Anshu, 22 Ocak’ta İsviçre’nin Davos kentinde düzenlenen 2020 Dünya Ekonomik Forumu’nda CNBC’nin Squawk on the Street programında yer alıyor. 2020.

Gerry Miller | CNBC

Ailesi Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Deutsche Bank’ta eş-CEO rolüne yükselen Hindistan doğumlu bir yatırım bankacısı olan Anshu Jain’in kanserle uzun bir savaştan sonra dün gece öldüğünü duyurdu. 59 yaşındaydı.

En son Cantor Fitzgerald’ın başkanı olarak görev yapan Jain, Massachusetts-Amherst Üniversitesi’nde MBA derecesi aldı ve Deutsche Bank’a geçmeden önce Merrill Lynch de dahil olmak üzere çeşitli finans firmalarında çalıştı. 2012-2015 yılları arasında eş-CEO olarak görev yaptı.

Jain, bankanın bir dizi düzenleyici sorunla kuşatılmasının ardından sözleşmesi sona ermeden önce Deutsche’deki görevinden istifa etti.

Diğer pozisyonları arasında 2016’dan 2017’ye kadar fintech şirketi SoFi’de danışman olarak ve İngiliz yardım kuruluşu Chance to Shine’ın mütevelli heyetinde yer aldı.

“Çok çalışmaya, meritokrasi’ye, beklentilerin veya geleneksel sınırların dışında faaliyet göstermeye, aileyi ilk sıraya koymaya, kişinin köklerine bağlı kalmaya (genellikle homojen olan bir endüstride onu Batılılaştırmaya yönelik birçok girişimi geri çevirerek), ‘kenarda’ konuşmaya inanıyordu. Ailesi yaptığı açıklamada, nükte ve kelime oyunuyla, materyalist olmama ve geniş bant genişliğine sahip olmanın ve bir ‘bilim-sporcu’ olmanın önemi konusunda basit gerçekleri sunmaktan ziyade.

Açıklamada, “Hayatı boyunca Anshu’ya değer veren birçok insana minnettarız. Bizim için mirası, azim, onur ve sevgidir” dedi.

Jain’in geniş ailesi, Berkshire Hathaway’in sigorta operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı olan kuzeni Ajit Jain’i içeriyor.

.

Eski Deutsche Bank eş CEO’su Anshu Jain 59 yaşında öldü
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: