Eski Meta Lideri Bitcoin Lightning Company, Lightspark’ı Başlattı – Kripto Haberleri

Eski Meta Lideri Bitcoin Lightning Company, Lightspark’ı Başlattı

Facebook Messenger’ın eski lideri David Marcus, Lightning Network altyapı şirketi Lightspark’ın kurulduğunu duyurdu.

Facebook Messenger’ın eski lideri David Marcus, Lightning Network altyapı şirketi Lightspark’ın kurulduğunu duyurdu.

  • Facebook Messenger’ın eski Meta yöneticisi David Marcus, yeni şirketi Lightspark’ın kurulduğunu duyurdu.
  • Lightspark, Bitcoin Lightning Network’ü oluşturmaya, keşfetmeye ve oluşturmaya odaklanacak.
  • Marcus, bu karara yol açan tutkulu inancının “ödemelerimizde ve finansal sistemlerimizde değişiklik ihtiyacı” olduğuna dikkat çekiyor.

Facebook Messenger’ın eski lideri ve önceki PayPal yöneticisi David Marcus, bir duyuruya göre, Bitcoin’in Lightning Network’ünü inşa etmeye, keşfetmeye ve yaratmaya odaklanan bir şirket olan Lightspark’ın kurulduğunu duyurdu.

Marcus, Lightspark’ın ilk adımının Lightning Network’e dalmaya adanmış bir ekibin oluşturulması olacağını ve Bitcoin’in fiyatı şu anda 28.000 dolar civarında olduğu için “Düşüşler, misyona uygun insanlarla değer oluşturmaya ve yaratmaya odaklanmak için iyi anlar” dedi.

TechCrunch’ın bir raporuna göre Marcus, Lightspark’ın CEO’su olarak görev yapacak ve daha önce Facebook olarak bilinen bir dizi eski Meta, yöneticiler de yönetici pozisyonlarında bulunacak.

Lightspark tarafından sunulacak ürün ve hizmetlere ilişkin ayrıntılar az olsa da, şirketin ilk turu için Thrive Capital, Coatue, Felix Capital, Ribbit Capital, Matrix Partners ve Zeev Ventures’ı içeren bir yatırımcı listesi sağlandı. A16Z ve Paradigma da bu tura katıldı ve birlikte liderlik etti.

Marcus, şirketin genel taslağı hakkında sağlanan bilgi eksikliği hakkında yorumda bulundu: “Lightning’e dalmaktan, daha fazlasını öğrenmekten ve toplulukla birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz. İlerleme kaydettikçe çalışmalarımız hakkında daha fazlasını paylaşacağız!”

Marcus, daha önce Libra olarak bilinen ve sonunda Meta tarafından düzenleyici baskılar nedeniyle iptal edilen istikrarlı para projesi Diem’in ortak yaratıcısı olarak görülüyor.

30 Kasım 2021’de Marcus, yıl sonunda Meta ile yedi yıllık bir taahhütten ayrılacağını açıkladı. O anda Marcus, “Ödemelerimizde ve finansal sistemlerimizde değişiklik ihtiyacı konusunda her zamanki gibi tutkuluyum” dediğinde bize bitcoin ekosistemine gireceğine dair bir fikir verdi.

.

Eski Meta Lideri Bitcoin Lightning Company, Lightspark’ı Başlattı
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: