ETH Başka Bir Çökmeyi Önlemek İçin Bu Seviyede Tutmalı (Ethereum Fiyat Analizi) – Kripto Haberleri

ETH Başka Bir Çökmeyi Önlemek İçin Bu Seviyede Tutmalı (Ethereum Fiyat Analizi)

Ayıların sürücü koltuğunda olduğu açık gibi görünse de son birkaç günde piyasa biraz sakinleşti. Bu, boğaların 1.500 dolar seviyesini savunmayı başardığı ve şu anda telafi etmeye çalıştığı sırada oldu. Negatif momentum azalmış olsa da, olasılığı örmek için hala erken […]

Ayıların sürücü koltuğunda olduğu açık gibi görünse de son birkaç günde piyasa biraz sakinleşti. Bu, boğaların 1.500 dolar seviyesini savunmayı başardığı ve şu anda telafi etmeye çalıştığı sırada oldu. Negatif momentum azalmış olsa da, daha sonra bir çöküş olasılığını dokumak için hala erken.

Teknik Analiz

tarafından Grizzly

Günlük Grafik

100 günlük (beyaz) ve 50 günlük (sarı) hareketli ortalama çizgilerinin kesişmesi günlük grafikte destek görevi gördü. Bu seviye şu anda ETH’nin daha fazla düşmesini engelledi. 0,5 Fibonacci Geri Çekilme seviyesi de 1,500 dolar civarındadır ve bu da bunu göz önünde bulundurulması gereken sağlam bir seviye haline getirir.

Bununla birlikte, makroekonomik genel bakışı akılda tutmak da önemlidir. DXY endeksi yeni bir yükseliş trendi başlattı ve önceki zirveyi kırmaya yakın. Bu, hisse senetleri ve kripto gibi yüksek riskli varlıklar için iyi bir haber değil. Doğal olarak yükseliş eğilimi gösteren Ethereum için yakın zamanda gerçekleşecek Merge olayının yanı sıra, piyasa değerine göre ikinci en büyük varlık, piyasada bir düzeltmeden kaçınmamış gibi görünüyor.

Ayılar fiyatı 1500 doların altına iterse, bu yükseliş yapısını geçersiz kılacaktır. Bu durumda 1.280-1.350$ aralığındaki desteğe ulaşmak ve tekrar test etmek daha olası olacaktır. Böyle bir hareket, gelecekte bir yükseliş eğilimi oluşturmayı zorlaştırabilir ve ayı piyasası muhtemelen uzayacaktır.

Öte yandan, önümüzdeki birkaç gün içinde fiyatı 1.800 doların üzerine çıkarabilirlerse, boğaların 2.000 doları yeniden test etme şansı var.

Temel Destek Düzeyleri: 1500$ & 1350$Anahtar Direnç Seviyeleri: 1800 ve 2000 dolar

Günlük Hareketli Ortalamalar:MA20: 1766MA50$:1559MA100$:1547MA200$:2213$Kaynak: TradingView

ETH/BTC Grafiği

Bitcoin’e karşı fiyat, 0,0765-0,79 BTC aralığında (sarı renkte) direnci yeniden test ediyor. Bu seviye geçmişte önemli bir rol oynamış ve genellikle boğa tuzaklarının oluşumuna zemin hazırlamıştır.

Geçmiş olaylara bakarak geleceği tahmin etmek imkansız olsa da son dönemdeki dikey yükseliş eğilimi göz önüne alındığında daha temkinli olmak mantıklı görünüyor. BTC’ye karşı ETH fiyatı son yüksek seviyenin (0.082 BTC) üzerine çıkabilirse başka bir ralli başlayacak.

Temel Destek Düzeyleri: 0.0.073 & 0.065 BTCAnahtar Direnç Seviyeleri: 0.082 & 0.088 BTCKaynak: TradingView

ETH Başka Bir Çökmeyi Önlemek İçin Bu Seviyede Tutmalı (Ethereum Fiyat Analizi) yazısı CryptoPotato’da ilk olarak ortaya çıktı.

ETH Başka Bir Çökmeyi Önlemek İçin Bu Seviyede Tutmalı (Ethereum Fiyat Analizi)
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: