Ethereum, uzun zamandır beklenen yükseltmeye yaklaştıktan sonra %13 artarak iki ayın en yüksek seviyesine ulaştı – Borsa – Finans Haberleri

Ethereum, uzun zamandır beklenen yükseltmeye yaklaştıktan sonra %13 artarak iki ayın en yüksek seviyesine ulaştı

Ömer Marques | IşıkRoketi | Getty Resimleri

Geliştiriciler, önümüzdeki ay gerçekleşmesi beklenen önemli bir yükseltme için son kostümlü provayı başarıyla tamamladıktan sonra Ether iki ayın en yüksek seviyesine yükseldi.

CoinMetrics’ten alınan verilere göre, dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Perşembe günü sabah saat 08:20’de 1.927 doların üzerinde bir fiyata ulaştı. Bu, Haziran ayının başından bu yana en yüksek seviyesi ve son 24 saatte %13’lük bir sıçrama.

Çarşamba günü, ethereum onu ​​daha hızlı ve daha enerji verimli hale getirmesi beklenen önemli bir olay olan “birleştirme” için son kuru çalışmasını gerçekleştirdi. Ethereum’un Goerli adlı test ağlarından biri, ana ağın Eylül ayında yürüteceği ile aynı süreci simüle etti. Test ağları, geliştiricilerin ana blok zincirinde güncellemeler başlamadan önce deney yapmalarına ve gerekli ayarlamaları yapmalarına olanak tanır.

Birleştirme, etherin temel blok zincirinin bir iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı adı verilen daha verimli bir modele geçişini görecek. İş kanıtı konsensüs mekanizmaları, işlemleri doğrulamak için kripto madencilerine bağlıdır. Öte yandan, hisse kanıtı ağları, onaylayıcıların katılmak için belirli miktarda jeton tutmasını gerektirir ve bu da onları daha az enerji yoğun hale getirir. Birden çok kez ertelenen etkinliğin şimdi 19 Eylül’de gerçekleşmesi bekleniyor.

Tamamlandığında, yükseltmenin ethereum ağındaki işlemleri hızlandırması ve daha enerji verimli hale getirmesi bekleniyor, destekçiler bunun kripto para birimlerinin çevresel etkisi konusundaki eleştirileri ele alacağını umuyor. Bu, bazı yatırımcıların eterin sonunda bitcoin’in gök gürültüsünü çalabileceğine bahse girmesine neden oldu. Bitcoin, 2020’nin başında neredeyse %70 olan piyasa hakimiyetinin %40’ın altına düşmesiyle son yıllarda diğer tokenlere karşı biraz zemin kaybetti.

BT uzmanı Kaj Burchardi’ye göre, kripto kralı olarak ethereum’un sonunda bitcoin’i yerinden edip etmeyeceği “oldukça alakasız” çünkü ikisi doğrudan birbirleriyle rekabet etmiyor.

Boston Consulting’in BT odaklı bölümü BCG Platinion’un genel müdürü Burchardi, “Bir zihniyet perspektifinden neden bitcoin satın aldığınızın amacı ve bununla gerçekte ne yapmak istediğiniz, temel olarak ethereum kullandığınızdan farklıdır” dedi. Grup.

“Ethereum … bir kullanım durumu değil. NFT’ler gibi gerçekten iyi kullanım durumları uygulama olanakları sağlıyor. [nonfungible tokens] ve bankacılık ürünleri bir platformda. Bitcoin bir kullanım durumudur.”

Birleştirme testinin başarısının ardından, eter Perşembe günü dijital varlıklar arasında geniş bir ralliye öncülük etti ve tüm kripto para birimlerinin birleşik değeri bir günde 70 milyar doları aşarak 1,2 trilyon dolara ulaştı. Bitcoin %6 artışla 24.507 $ fiyatla neredeyse iki haftanın en yüksek seviyesine ulaşırken, Binance’in BNB tokeni %3 artışla 330 $ oldu.

Yine de yatırımcılar, kripto piyasasına şok dalgaları gönderen ve yatırım firmaları Celsius, Three Arrows Capital ve Voyager Digital’in çöküşünü tetiklemeye yardımcı olan 60 milyar dolarlık stabilcoin terra’nın yıkıcı patlamasının ardından daha genel olarak kripto para birimlerine yöneldi. Tüm kripto piyasası, Kasım ayında 3 trilyon doların üzerinde bir zirveye ulaşmasından bu yana yaklaşık 2 trilyon dolar değer kaybetti.

— CNBC’den MacKenzie Sigalos bu rapora katkıda bulundu

.

Ethereum, uzun zamandır beklenen yükseltmeye yaklaştıktan sonra %13 artarak iki ayın en yüksek seviyesine ulaştı
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: