Ethereum Vakfı, Şanghay Öncesi Testnet’i Yayınladı, Shandong

Ethereum Vakfı, Şanghay Öncesi Testnet’i Yayınladı, Shandong

Ethereum Foundation, ( Ethereum Vakfı ) JavaScript Ekibi kısa süre önce Şangay öncesi bir Testnet olan Shandong’un lansmanını duyurdu.

Ethereum Foundation JavaScript Ekibi Shandong’u Başlattı

EF JavaScript, Shandong adlı Şangay öncesi Ethereum Testnet’in Lansmanı için Twitter’da resmi bir duyuru yaptı. EF JavaScript’in gönderisine göre, Shandong Testnet, Beta’da deneysel bir Testnet sürümü olacak.

Shandong, EF DevOps ile yakın ittifak içinde çalışacak. EF DevOps, Şanghay’da dikkate alınan çok sayıda seçilmiş EIP’nin etkinleştirilmesinde önemli bir rol oynar. EF JavaScript ve EF DevOps arasındaki işbirliği, erken müşteri test süreçleri için Şanghay’da düşünülen EIP’leri başlatacak.

EF JavaScript Ekibi tweet’te şunları belirtti:

“Shandong” adını verdiğimiz erken bir Şanghay Öncesi test ağının lansmanını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu, EF DevOps ile işbirliği içinde yürütülen ve erken istemci testi için bir dizi seçilmiş Şanghay-EIP’yi etkinleştiren bir deney test ağıdır.”

Ethereum’da yazılım mühendisi olan MariusVanDerWijden, devam eden tüm Shandong test ağı projelerinin bir kaydını github.com’da yayınladı ve yedi EIP’yi içeriyordu.

Beş Aktif EIP

EF JavaScript Ekibi’nin Twitter duyurusu, bu yedi EIP’nin ilk beşinin zaten aktif olduğunu gösteriyor. Etkinleştirilmiş EIP’ler şunlardır:

  • EIP-3540: EVM Nesne Biçimi EOF v1
  • EIP-3651: Sıcak PARA TABANI
  • EIP-3670: EOF-Kodu Doğrulaması
  • EIP-3855: PUSH0 talimatı
  • EIP-3860: Limit ve sayaç başlangıç ​​kodu

Shandong Testnet’in temel özellikleri

EF JavaScript, iş parçacığında Shanghai Testnet’in bir EL blok gezgini ve bir işlem musluğu içereceğini belirtti. Musluk, kullanıcıların test ağında faaliyetler yürütürken işlem deneylerini finanse etmelerini sağlayacak. Buna ek olarak, Shandong, düğümlerini çalıştırmaktan nefret eden kullanıcılar için açık bir RPC uç noktası ile birlikte gelecek.

EF JavaScript ayrıca eklendi:

“Çalışır durumda bir EL blok gezginimiz, işlem denemelerinizi finanse etmek için bir musluğumuz ve kendi düğümünüzü çalıştırmak istemiyorsanız açık bir RPC uç noktamız var.”

Ekip, Shandong Testnet’i sayısız lodestar ve Ethereum Java Script istemci önyükleme düğümlerinde çalışan saf bir Java Script test ağı olarak başlattı. Shandong test ağı, test ağı kurulumundan tamamen sorumlu olan keşfedilen yeni sınırlar (Lodestar) dahil olmak üzere Ethereum Java Script EL istemcisini getirecektir.

Shandong PoS Konsensüsüne Göre Çalışıyor

Shandong Testnet, Akıllı sözleşme platformunun bir Proof of Work’ten genellikle The Merge olarak adlandırılan Proof of Stake Konsensüs Mekanizmasına dönüştürülmesinden bu yana Ethereum ekosisteminde mevcut olan ilk ve tek test ağıdır. Ethereum’un Hard fork yükseltmesi, Ethereum F’de bir geliştirici olan Paritosh’un gelecekte benzer yalnızca PoS test ağının optimizasyonlarını araç ve yapılandırmak için EF DevOps ekibiyle ortak çalışmasına olanak tanır.

EF JavaScript eklendi;

“Bu aynı zamanda yalnızca Birleştirme sonrası ilk test ağıdır (yani: Birleştirme, Genesis’ten itibaren yeni etkinleştirilmiştir). Bu, parithosh_j ve EF DevOps ekibinin gelecekte benzer bir Yalnızca Birleştirme test ağı için araç oluşturma ve yapılandırma optimizasyonlarına olanak sağladı.”

EF JavaScript ekibi, Shandong test ağı kripto topluluğu içinde büyük bir çekiş ve kullanım kazandığında gelecekte daha fazla test ağı yükseltmesi uygulamayı umuyor. Tweet dizisi, Shandong geliştiricisinin EF JavaScript ekibinin, Shandong kullanıcılarının test ağlarının kullanımı ve çalışabilirliği hakkında geri bildirimde bulunmaları için açık bir forum ilan etmesiyle sona erdi.

Ethereum Vakfı, Şanghay Öncesi Testnet’i Yayınladı, Shandong
adlı haberi okudunuz. Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Diğer kripto para haberleri için aşağıya kaydırınız.

kaynak: crypto.news

Sevdiklerinle Paylaş: