Ethereum’un Birleşmesi 2 Çatalı Doğurdu – Yeni Başlatılan Ethereumfair, USD Değeri ve Hashpower Topladı – Kripto Haberleri

Ethereum’un Birleşmesi 2 Çatalı Doğurdu – Yeni Başlatılan Ethereumfair, USD Değeri ve Hashpower Topladı

Ethereum’un Birleşmesini takiben, bir dizi kripto para topluluğu üyesi, son birkaç gün içinde değeri önemli ölçüde düştüğü için ETHW adlı iş kanıtı (PoW) çatalını tartışıyor. Bununla birlikte, birçok insan ethereumfair (ETF) adı verilen başka bir Ethereum tabanlı PoW çatalı olduğundan habersizdir ve ETF az miktarda hashrate topladı ve […]

Ethereum’un Birleşmesini takiben, bir dizi kripto para topluluğu üyesi, son birkaç gün içinde değeri önemli ölçüde düştüğü için ETHW adlı iş kanıtı (PoW) çatalını tartışıyor. Bununla birlikte, birçok insan ethereumfair (ETF) adı verilen Ethereum tabanlı başka bir PoW çatalı olduğundan habersizdir ve ETF, tokenin ana ağının piyasaya sürülmesinden bu yana az miktarda hashrate ve fiat değeri topladı.

Kripto Topluluğu, Ethereumfair Adlı Başka Bir PoW Çatalını Karşılıyor

Çoğu kişi, ana ağ lansmanından haftalar önce duyurulduğundan, 15 Eylül’de The Merge’in ardından ETHW adlı bir çalışma kanıtı (PoW) kripto varlığının yaratıldığının farkındaydı. Yazma sırasında, ETHW 24 saat içinde ABD doları karşısında %17 düştü ve projenin hash oranı da büyük ölçüde düştü.

15 Eylül’de ETHW’nin hash oranı, saniyede 80.56 terahash (TH/s) ile tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı. Her ne kadar ETHW’nin hash gücü son zamanlarda düştü ve PoW ağı o zamandan beri hash gücünün %53,35’ini kaybetti.

Çok sayıda insan, ethereumfair (ETF) adı verilen başka bir ETH tabanlı PoW çatalı olduğu için ETHW’nin tek ETH tabanlı PoW çatalı olmadığının farkında değil. Ethereumfair ekibinin bir web sitesi ve birkaç sosyal medya kanalı var.

Takımın Twitter hesabı Ocak 2020’de oluşturuldu ve yazı yazılırken 14.100 Twitter takipçisi var. Ethereumfair hesabının, ETHW’nin 15.1K Twitter takipçisinden yaklaşık 1.000 daha az takipçisi var. ETHW %17 kaybederken, ETF de ABD doları karşısında %17,6 düşüşle birim başına 1,57 dolardan.

Coingecko.com istatistikleri, ETF’nin birim başına 1,48 ila 3,50 dolar ve küresel ticaret hacminde 3,43 milyon dolar arasında bir fiyat aralığı gördüğünü gösteriyor. İki gün önce, ETF’nin fiyatı birim başına 20,59 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve aynı gün jeton başına 0,99 dolar ile en düşük noktasına geriledi.

Bugün ETF ticaret faaliyeti, Huobi ve Gate.io’da en baskın ticaret çiftinin tether (USDT) olmasıyla öne çıkıyor. Poloniex ayrıca ETF’yi de listeliyor, ancak borsa ETHW IOU pazarından yararlandı ve adını ETF olarak değiştirdi.

Piyasa Fiyatı Anomalisi Poloniex’in ETHW’yi Yeniden Adlandırmasını İzliyor — Ethereum Classic USD Değerinde ve Genel Hash Oranında Hala Şampiyonu Yönetiyor, ETHW ve ETF’nin Hash Oranı, Ethereum Classic’in Hashpower’ının %21’ine Eşittir

Basın zamanında, Poloniex’s, Huobi’s ve Gate.io’nun ETF döviz kurları arasında bir fiyat anormalliği var. Huobi’nin ETF döviz kuru ETF başına 1.57$ iken ve Gate.io’nun verileri 1.58$ gösterirken, Poloniex ETF piyasaları birim başına 7.94$ ile 7.99$ arasındadır ve bu da ETHW’nin şu anki fiyatıyla aynı değerdedir.

Ethereumfair ayrıca The Merge’den kalan küçük bir hashrate yüzdesi topladı. Yazma sırasında, Ethereumfair’in hash oranı 7.9 TH/s’de ve yeni ağa adanmış yedi düğüm var. ETHW’nin hash gücü ile karşılaştırıldığında, ETF’nin hash gücü, ETHW’nin toplam hash gücünün %21’ini temsil ediyor.

2miners.com tarafından toplanan istatistiklere göre, Ethereum Classic’in hash oranı bugün 219 TH/s’de ilerliyor. ETF’ler ve ETHW’nin birleşik hash gücü, ETC’nin toplam hash gücünün %20’sinden biraz fazlasına eşittir. ETC şu anda birim başına 33,35$’dan işlem görüyor, bu da ETHW’nin ETC değerinin %22’sine, ETF’nin ise ETC’nin net USD değerinin %4,73’üne eşit olduğu anlamına geliyor.

The Merge’in ardından gerçekleşen çift çatal olağandışıdır, ancak geçmişte blok zincir ağlarında birden fazla çatallanma meydana geldi. Örneğin, Nisan 2018’de, gizlilik merkezli blok zinciri ağı Monero, o yıl bir hard fork’un ardından dört farklı protokole ayrıldı.

Ethereumfair’in doğuşu ve şu anda iki Ethereum tabanlı PoW çatalı olduğu gerçeği hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Ethereum’un Birleşmesi 2 Çatalı Doğurdu – Yeni Başlatılan Ethereumfair, USD Değeri ve Hashpower Topladı
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: