FedEx Miss, Deutsche Bank Analistlerinin 20 Yıl İçinde Gördüğü En Kötü – Finans Haberleri

FedEx Miss, Deutsche Bank Analistlerinin 20 Yıl İçinde Gördüğü En Kötü

(Bloomberg) — Wall Street analistleri, FedEx Corp.’un cari çeyreğe yönelik tahminini – heyelanla kaçırdı – ve tam yıl rehberliğini geri çekmesini tartışırken sözlerini kesmedi. Gerçekten kötü.

Bloomberg’den En Çok Okunan

Deutsche Bank AG’deki araştırmacılara göre bu, yirmi yılda gördükleri en kötü rapor.

Amit Mehrotra da dahil olmak üzere bankanın analistleri müşterilere bir notta, “FedEx, yaklaşık 20 yıllık analiz şirketlerimizde beklentilere göre gördüğümüz en zayıf sonuçları dün gece önceden açıkladı” dedi.

Paket dağıtım devi Perşembe gecesi yaptığı açıklamada, bazı kalemler hariç ilk çeyrek kazançlarının hisse başına 3,44 dolar veya ortalama analist tahmininin 5,10 dolar altında kabaca %33 altında olmasını beklediğini söyledi. Buna ek olarak FedEx, makroekonomik eğilimlerin hem uluslararası hem de ABD’de “önemli ölçüde kötüleştiğini” ve daha da kötüleşeceğini söyleyerek 2023 için kazanç tahminini geri çekti ve geniş tabanlı bir kazanç düşüşü korkularını körükledi.

Hisse senedini kapsayan en az dört satış tarafı analisti, FedEx Cuma günü, hisse senedinin günü %21 düşüşle bitirmeden önce %24 kadar düşmesi nedeniyle tavsiyelerini düşürdü. Robert W. Baird & Co. analisti Garrett Holland, görüşleri “çirkin bir çeyrek” olarak nitelendirdi. Kasvetli görünüm, rakip United Parcel Service Inc., e-ticaret devi Amazon.com Inc. ve Avrupa dağıtım şirketlerinin hisselerini kırmızıya itti.

“FedEx uyarısı bir tokat gibi geldi. Swissquote kıdemli analistlerinden İpek Özkardeskaya, “Ekonominin yavaşlamaya başladığının somut bir işareti” dedi. “Bu, önümüzdeki çeyreklerde görebileceğimiz bir dizi uyarının kesinlikle ilki.”

hikaye devam ediyor

Bazı stratejistler, FedEx’in uyarısından önce kazanç görünümü konusunda zaten temkinliydi. Bank of America Corp.’tan Michael Hartnett Cuma günü bir notta, bir kazanç durgunluğunun ABD hisse senetlerini yeni düşük seviyelere çekeceğini söylerken, Deutsche Bank stratejistleri şirket karlarının düşmeye hazır olduğunu ve S&P 500’ü çok fazla riske sokacağını söyledi. daha derin sataşma.

FedEx, makroekonomik zeminin büyük olasılıkla alt satırı etkileyeceği konusunda uyarıda bulunan tek şirket değil. General Electric Co.’nun finans şefi Perşembe günü yaptığı açıklamada, tedarik zinciri zorluklarının üçüncü çeyrek performansı üzerinde baskı oluşturduğunu söylerken, Wall Street’in en büyük bankalarından bazıları, yatırımcıların hala enflasyondan korktuğu bu çeyrek için yatırım bankacılığı ücretlerinde derin düşüşler beklediğini söyledi. , faiz artışları ve olası durgunluk.

Avrupa’da kar uyarıları şimdiden damlamaya başladı. İngiliz holding Associated British Foods Plc, yükselen enerji maliyetleri ve daha güçlü bir doların Primark giyim işi üzerinde baskı oluşturması nedeniyle önümüzdeki mali yılda karının daha düşük olacağı konusunda uyarırken, İsveçli cihaz üreticisi Electrolux AB, hızla artan enflasyon ve düşük tüketici güveni nedeniyle üçüncü çeyrekte kazançların “önemli ölçüde” düşeceğini söyledi.

Citigroup Inc. endeksine göre, haftalık kazanç düşüşleri ABD’de yaklaşık dört aydır artışları geride bırakırken, bu uğursuz işaretler analistleri beklentileri yumuşatmaya yöneltti. Ancak beklentileri sıfırlamak için hala uzun bir yol olabilir – analistlerin ABD şirketleri için kazanç tahminleri, bu yıl S&P 500 karşılaştırma ölçütü için %18’lik bir düşüşe rağmen rekor seviyelere yakın.

Bazı stratejistler, şirketlerin karşı karşıya olduğu sayısız ters rüzgara karşı korunmak için, kazanç sezonuna girerken bölgesel riskler konusunda seçici olmayı öneriyor.

State Street Global Markets kıdemli stratejisti Marija Veitmane, “FedEx kazançlarındaki zayıflık, gerçekten de en büyük ekonomik zorlukları gördüğümüz Asya ve Avrupa’da yoğunlaşırken, ABD faaliyeti oldukça güçlü” dedi. “Bu, şu anda makro koşullara ilişkin daha geniş değerlendirmemize uyuyor. Gerçekten de ABD bizim favori pazarımız.”

Goldman Sachs Group Inc. stratejistleri, işlerinin çoğunu evde yapan ABD firmalarının, durgunluğun neredeyse garanti olduğu Avrupa’ya maruz kalan firmalardan daha iyi olacağını söyleyerek hemfikir. Dolar bazında, Stoxx Europe 600, bu yıl S&P 500’ün gerisinde kalırken, %100 yurt içi satışları olan ABD şirketlerinden oluşan bir Goldman sepeti, Avrupa’ya yüksek düzeyde maruz kalanları takip edenlerden daha iyi performans gösterdi.

(FedEx hisselerinin kapanış fiyatını günceller.)

Bloomberg Businessweek’ten En Çok Okunan

©2022 Bloomberg LP

FedEx Miss, Deutsche Bank Analistlerinin 20 Yıl İçinde Gördüğü En Kötü
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: finance.yahoo.com

Sevdiklerinle Paylaş: