Fiyatına Rağmen Bitcoin Ekosisteminde Harika Şeyler Oluyor – Kripto Haberleri

Fiyatına Rağmen Bitcoin Ekosisteminde Harika Şeyler Oluyor

Bitcoin fiyatı genel hissiyatı düşürse de, Bitcoin’de bu fiyatı geçici olarak düşürecek birçok heyecan verici şey oluyor.

Bitcoin fiyatı genel hissiyatı düşürse de, Bitcoin’de bu fiyatı geçici olarak düşürecek birçok heyecan verici şey oluyor.

Bu, Arapça bir Bitcoin podcast’ine ev sahipliği yapan ve Bitcoin Magazine’e katkıda bulunan Adam Taha’nın bir fikir editörüdür.

Mevcut ayı piyasası herkesin aklında. Kıyamet ve kasvet her çizelgede ve metrikte. Ancak Bitcoin HODLers ve takipçileri için heyecanlanacak çok şey var. Aşağıda Bitcoin’de meydana gelen heyecan verici şeylerin bir listesi bulunmaktadır.

İki Taraflı Bitcoin Faturası

Cumhuriyetçi Senatör Cynthia Lummis ve Demokrat Senatör Kristen Gillibrand tarafından iki partili bir yasa tasarısı sunuldu ve büyük olasılıkla gelecek yıl (118. Kongre tarafından) oylanacak. Bu tasarı uzun zamandır bekleniyordu çünkü ABD’li yatırımcılar ve şirket hazineleri için birçok belirsizliği azaltacaktı.

Yıldırım Finansmanı

Birkaç gün önce, Bitcoin’in Lightning Network kapasitesi, her ay %6 artışla tüm zamanların en yüksek kapasitesi olan 4.005 bitcoin’e ulaştı. Yakında dünya, özellikle Lightning’de stablecoin transferlerinin başlatılmasıyla birlikte Lightning Finance’i (LiFi) daha geniş bir ölçekte öğrenecek ve kullanacak. Bitcoin göndermek ve stabilcoin almak veya Lightning’de stabilcoin göndermek ve kapınızın önünden yiyecek almak, bitcoin benimsemeyi yüksek vitese geçirecektir. Bu gelişme, Lightning Network ve LiFi’yi birkaç yıl içinde Visa ve diğer ödeme ağlarının yerini alacak bir konuma getiriyor.

Taproot Desteği

Kasım 2021’de Taproot yükseltmesi başlatıldı ve dünyadaki düğümler tarafından yeşil ışık yakıldı. Şimdiye kadar, onu destekleyen %75 artı düğümümüz var. Taproot adresleri, imzalar ve komut dosyası oluşturma, şirketlere, kurumlara ve hükümetlere daha geniş ölçekte katılmaya başlamak için ihtiyaç duyduğumuz güvenlik ve yeniliği açığa çıkarmak için gereklidir. Yakında %100 düğüm desteğine ulaşacağız. Bu, heyecanlanacak büyük bir gelişmedir.

Taproot Varlık Temsil Yerleşimi (TARO):

Lightning Network’e değiştirilemez tokenler (NFT’ler) ve diğer yenilikler geliyor. Sadece sabit paralar, akıllı sözleşmeler, dijital hizmetler, koleksiyonlar, tokenize edilmiş menkul kıymetler ve atanmış değerli varlıklar değil, sayısız başka yenilik. Bitcoin, yalnızca bitcoin’e ödeme yapılmasına izin veren bir ödeme ağıdır. Bitcoin’in temel katmanının üzerine inşa edilen veya üzerine aktarılan her şey, bitcoin’e yerleşir. Başka bir deyişle, dünyayı ve var olan her fiatı bu şekilde hiperbitkonize ediyoruz. Bugün, bitcoin döviz kuru borsalarda en sık ABD doları cinsinden belirlenir, ancak TARO ile USD dahil her şey bitcoin’de çözülecektir. Sağlam paraya dayalı bir finansal devrim.

SEC Yönetmeliği

Bu yıl boyunca ve muhtemelen gelecek yıla kadar Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan daha fazla düzenleme göreceğiz. Bu neden iyi? SEC, bitcoin’i güvenlik dışı (emtia) bir varlık olarak görüyor. SEC ve başkanı Gary Gensler’e göre, bitcoin’in diğer tüm kripto para birimlerine kıyasla düzenleyici konumu açıktır.

BTC Piyasa Hakimiyeti

Ocak 2020’de yaklaşık 2.400 kripto para birimi vardı. 2021’de bu sayı 4.155’e yükseldi (%73 artış). Bugün, 19.930 kripto para birimi veya geçen yılın Ocak ayından bu yana şaşırtıcı bir şekilde %380 artış var. Yine de, Bitcoin için bu bir sorun değil ve bitcoin’in pazar hakimiyeti, gerçek değerin nerede olduğunun hikayesini anlatıyor. Ocak 2021’de, piyasada toplam 958 milyar dolarlık piyasa değeri olan 4.155 kriptoya sahipken Bitcoin’in pazar hakimiyeti %68 idi. Bugün, Bitcoin’in piyasa hakimiyeti, toplam 908 milyar dolarlık piyasa değerinde 19.930 kripto para birimine karşı %47’dir. Bir sonraki yarıya kadar (2024’ün başlarında), Bitcoin’in pazar hakimiyeti, daha fazla kripto para birimi ve kesinlikle daha büyük bir piyasa değeri ile muhtemelen %60’ın üzerinde olacak. Bu, bitcoin’in gerçek değerini, esnekliğini ve hakimiyetini gösterir.

Satın al ve HODL. Mevcut piyasa koşulları geçicidir.

Bu, Adam Taha’nın konuk yazısıdır. İfade edilen görüşler tamamen kendilerine aittir ve BTC Inc. veya Bitcoin Magazine’in görüşlerini yansıtmayabilir.

Fiyatına Rağmen Bitcoin Ekosisteminde Harika Şeyler Oluyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: