Ford Büyük Bir Darbe Yaptı – Finans Haberleri

Ford Büyük Bir Darbe Yaptı

Duyuru, şüphesiz Ford’un tüm katlarında güçlü bir şekilde yankılandı. (F) Merkezi Dearborn, Mich.

Bu beklenmedik haber, Tesla’nın yarattığı boşluğu kapatmak için çalışırken CEO Jim Farley ve ekibini kesinlikle şaşırttı. (TSLA) son derece rekabetçi ve kazançlı elektrikli araç pazarında.

Farley, Tesla Ford’un bir numaralı rakibi oldu. Bu rekabetten, CEO, büyük kazanan olarak ortaya çıkmak istiyor. Bunu yapmak için, Ford’u eski bir otomobil üreticisinden bir başlangıç ​​ve büyük bir firma arasında bir tür şirkete dönüştürmeye karar verdi. Bu, çok fazla fazlalığın kaldırılmasını ve karar verme sürecini basitleştirmeyi içerir. Tek kelimeyle, Ford maliyetlerini önemli ölçüde azaltmak istiyor.

Farley, Şubat ayında Wolfe Research otomobil konferansında “Çok fazla insanımız var” dedi. “Bu yönetim ekibi, bizim [internal-combustion-engine and battery-electric vehicle] portföyler az kazanıyor.”

Ayrıca, şirketin 2026 yılına kadar işinden 3 milyar dolar veya daha fazla maliyeti düşürmesi gerektiğini söyledi. Şirketin iddialı hedefi, 2026 yılına kadar 2 milyon elektrikli araç üretmek. 2021’de ABD’de sadece 27.140 EV sattı.

1,7 Milyar Dolarlık Karar

Ford, maliyet indirimlerinin keyfi değil, işi daha rekabetçi hale getirmek için stratejik olduğunu söylüyor. Geçen ay TheStreet’e konuşan bir kaynak, bu maliyet düşüşünün birkaç bin maaşlı işin kesilmesine yol açacağını söyledi.

Ford, içten yanmalı motorlu (ICE) araçların veya benzinli araçların üretim faaliyetlerini pille çalışan araçların (BEV) operasyonlarından ayırdı.

Bu bağlamda şirkete ultra olumsuz bir karar düşüyor. Aileyi temsil eden avukatlardan biri olan LLP hukuk firması Mahaffey Pickens Tucker’dan Gerald Davidson, TheStreet’e e-posta yoluyla verdiği demeçte, bir jüri Ford’a 2014 yılında Georgia’da bir çiftin ölümüne neden olan ölümcül bir kazayla ilgili olarak 1,7 milyar dolar ödemesini emretti.

Davidson, “Umarım bu cesur jürinin kararı, amaçlanan etkiyi yaratır ve Ford, 1999 ile 2016 yılları arasında üretilen ve halen yolda olan bu süper hizmet kamyonlarının milyonlarcası hakkında bir şeyler yapar.” dedi.

Devam etmek için kaydırın

Atlanta-Journal Anayasası’na göre jüri, Ford’un devrilmeler sırasında içerideki insanları ezecek zayıf çatılı 5,2 milyon “Super Duty” kamyon sattığını belirledi. Kusur, 1999 ve 2016 yılları arasında tüm “Super Duty” modellerinde mevcuttu.

Jüri, üç haftalık bir yargılamanın ardından 19 Ağustos’ta bu karara vardı. Cezai zararın Gürcistan tarihindeki en büyük olduğu bildiriliyor. Dava ilk olarak 2018’de görüldü, ancak bir yanlış yargılama ile sonuçlandı.

Ford’un bir sözcüsü e-postayla yaptığı açıklamada, “Hill ailesine sempatimizi iletsek de, kararın kanıtlarla desteklendiğine inanmıyoruz” dedi.

Sözcü, karara itiraz edeceği için ekledi.

24 Milyon Dolarlık Telafi

Bu büyük meblağın nihai meblağ olacağı kesin değil. Gerçekten de, yargıçlar ve temyiz mahkemeleri, burada olduğu gibi, miktarların çok yüksek olduğunu düşündüklerinde genellikle cezai tazminatları azaltır.

74 yaşındaki Melvin ve 62 yaşındaki Voncille Hill, 2002 yılında bir Super Duty F-250 Crew Cab kamyoneti kullanıyordu, bir lastik patladı ve aracın devrilmesine ve aracın çatısının ezilmesine neden oldu.

Hill ailesi, Ford’u 2002 model bu kamyonetin tavan tasarımının devrilmesi halinde araçtakileri korumayacağını her zaman bilmekle suçladı. Aile, çatının tasarımının kusurlu olduğunu iddia etti. Ayrıca Ford’un yıllardır çatı ezilme tehlikelerinin farkında olduğunu ancak düzeltmek için harekete geçmediğini söylediler.

Ford’un F-250 sahiplerini zayıf çatı konusunda bilgilendirmediği bildirildi. Bu nedenle otomobil üreticisi, sevdiklerinin ölümcül kazasının sorumluluğunu üstlenmelidir.

Jüri onların yanında yer almış görünüyor.

Bir gün önce, jüri üyeleri olay için Hill ailesine 24 milyon dolarlık bir tazminat verdi.

.

Ford Büyük Bir Darbe Yaptı
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.thestreet.com

Sevdiklerinle Paylaş: